Aktualności
Dołącz do nas :)
Półkolonie z Delfinkiem
NAUKA PŁYWANIA 2020-2021
ZAPISY NA ZAWODY
O Klubie
Galeria obrazów
OSIĄGNIĘCIA
Zajęcia
KADRA
Sponsorzy
Rekordy
Dokumenty
Odzież klubowa
RODO
Ulubione linki
KONTAKT
Archiwum
ArchiwumPUCHAR POLSKI ZDOBYTY PO RAZ CZWARTY Z RZĘDU

 

        We Władysławowie w dniach 17-18 listopada br. odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, gdzie ponad 200 najlepszych polskich zawodników z kilkunastu klubów rywalizowało o tytuł najlepszego klubu w Polsce oraz w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii wiekowych. Chodzież reprezentowało 34 pływaków z UKS Delfinek SP1Chodzież.
Chodziescy zawodnicy łącznie zdobyli 80 medali z czego 32 złote, 32 srebrne i 16 brązowych. Dwukrotnie nasze sztafety mikstowe juniorów składające się dwóch zawodników/zawodniczek najmłodszej kategorii wiekowej E (Olga Strzępka, Natalia Gembiak) oraz dwóch reprezentantów z kategorii D (Kamil Pietras, Radosław Grabowski) wygrały w konkurencjach 4x50 m po powierzchni i 4x50 m bi-fins, ustanawiając nowe rekordy Polski.W kategorii seniorek w konkurencji sztafet na 4x100 m po powierzchni i 4x100 m bi-fins bezapelacyjnie pierwsze miejsca wywalczyła drużyna Delfinka w składzie (Julia Małachowska, Inez Jesiołowska, Julia Nowak, Kinga Małachowska), a w seniorach na 4x100 m pp chodzieżanie zdobyli złoty medal, natomiast w konkurencji 4x100 m bf zajęli drugą lokatę, a popłynęli w składzie: Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz, Adam Sałata, Filip Nowak.
W klasyfikacji generalnej rundy finałowej w kat. A kobiet Julia Małachowska sklasyfikowana została na drugiej pozycji, Filip Nowak w kat. A mężczyzn na trzeciej, podobnie jak Julia Nowak w kat. B dziewcząt, w kat. C dziewcząt zwyciężyła Inez Jesiołowska, w kat. C chłopców drugą lokatę zajął Oskar Kasprowicz, a tuż za nim sklasyfikowany został Oliwier Jesiołowski, drugie miejsce w kat. D dziewcząt zajęła Anna Sałata, jak i Radosław Grabowski wśród chłopców tej kategorii wiekowej, natomiast wśród najmłodszych dziewcząt na pierwszym miejscu sklasyfikowana została Olga Strzępka, a na drugiej pozycji była Natalia Gembiak.Wśród najlepszych polskich zawodników w roku 2018 znalazła się dwójka naszych reprezentantek: Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt, Anna Sałata w kat. D dziewcząt. 
          UKS Delfinek SP1 Chodzież, po raz czarty z rzędu został najlepszym Klubem w Polsce, a dzięki systematyczności i pracy zawodników oraz wszystkich trenerów i instruktorów, przez te ostatnie cztery lata chodzieski Klub nie przegrał ani jednej rundy, w której udział wziął w pełnym składzie. 
          W imieniu wszystkich zawodników i Klubu dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom za liczny udział w finale oraz najgłośniejszy doping i bardzo miłą niespodziankę podczas ceremonii dekoracji klasyfikacji generalnej za rok 2018. Słowa podziękowania należą się także Panu Dariuszowi Kępce z Budzynia z firmy Kepka Group oraz Sieci Hurtowni Elektrycznych Alfa-Elektro za okazane wsparcie. Zakończeniem tegorocznych zmagań zostanie 50-metrowa pływalnia w Berlinie, na którą zawodnicy wybierają się 30 listopada br.

1Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

 
Delfinek trzeci w Pucharze Europy w GliwicachW dniach 9-11 listopada br. W Gliwicach zorganizowany został przez Polski Związek Płetwonurkowania Puchar Europy kat. C,D,E w Pływaniu w Płetwach. Wśród 207 zawodników z 28 klubów z 8 krajów nie zabrakło również 12 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież.

Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisał się Kamil Pietras w kat. D (12-13 lat) chłopców, który zdobył indywidualnie 4 medale.
Inez Jesiołowska na 50 m bi-fins w kat. C zajęła rewelacyjne II miejsce, podobnie w konkurencji 400 m bf. W najmłodszej kategorii wiekowej E Olga Strzępka zajęła III miejsce, a czwarta przypłynęła Natalia Gembiak. Na dystansie 800 m pp w kat. D chłopców srebrny medal zajął Kamil Pietras, ustępując jedynie zawodnikowi z Estonii. Na dystansie 200 m bi-fins w kat. D chłopców drugie miejsce zajął Radosław Grabowski, a brązowy medal zdobył Kamil Pietras, natomiast w kat. E dziewcząt Olga Strzępka zajęła II miejsce, a Natalia Gembiak przypłynęła na trzeciej pozycji. Na dystansie 50 m pp Kamil Pietras zdobył medal brązowy w kategorii D chłopców. Na dystansie 200 m pp Radosław Grabowski przypłynął na trzeciej pozycji, jak i na 100 m bf.
Ostatnią konkurencją zawodów były sztafety 4x100 m po powierzchni, w której sztafeta dziewcząt w kategorii C zajęła III miejsce w składzie: Jesiołowska Inez, Wolniewicz Weronika, Dreger Maria oraz Sałata Anna. 
W klasyfikacji generalnej chodzieski Klub zajął III lokatę za klubem z Estonii i reprezentacją Ukrainy, a Oliwier Jesiołowski w kat. C i Radosław Grabowski w kat. D zostali najlepszymi zawodnikami. Nasi zawodnicy dla Chodzieży zdobyli łącznie 13 medali (7 srebrnych i 6 brązowych). Chodzież także reprezentowała Anita Jankowska oraz Edgar Iwo Grzesiak-Walczak i Aleksander Sporysz.
Serdecznie dziękujemy Panu Miłoszowi Pietrasowi i Radosławowi Grabowskiemu za pomoc w transporcie oraz Pani Annie Pietras za poczęstunek dla zawodników. Koszty transportu pokryte zostały z dofinansowania Gminy Miejskiej w Chodzieży.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj


Zawody Family Cup 25.11.2018


Wszystkie osoby zainteresowane zapisaniem swoich małych Delfinków na zawody pływackie Family Cup proszone są o wypełnienie formularza:

http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=410&Itemid=93

i przesłanie informacji na maila lub nr klubowy, aby Klub mógł opłacić startowe zawodników.
Wyjazd na III BECO FINSWIMMING CUP do Berlina


Zbiórka przed wyjazdem do Berlina w piątek 30.11.2018 przed pływalnią Delfin o godz.12:45, wyjazd zaplanowany na godzinę 13:00.

Koszty na uczestnika to 46 EURO (gotówka EURO na wyjazd (za 2 noclegi i 2 śniadania), resztę kosztów pokrywa Klub (transport, opłaty startowe i wejście do Tropical Island).
W związku z dniem wolnym 12.11 zajęcia na pływalni się nie odbędą.


 
Wyjazd na FINAŁ PUCHARU POLSKI W PŁYWANIU W PŁETWACH


Zbiórka przed wyjazdem do Władysławowa w piątek 16.11. o godz. 11:40, wyjazd zaplanowany na godz. 12:00 sprzed pływalni Delfin.
Przypominam o zgodach na wyjazd oraz o sprawdzeniu sprzętu.
Składka na ubezpieczenie NNW dla zawodników grup treningowych

Prosimy o wpłatę na konto klubowe 30 PLN na ubezpieczenie  od NNW na kolejny rok szkoleniowy. 
Delfinek ponownie najlepszy w Toruniu!


W dniach 13-14 października w Toruniu zorganizowana została III runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której udział wzięło 172 zawodników z 14 polskich klubów, z czego 34 zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież.

 

W zawodach tych nasi pływacy spisali się rewelacyjnie zdobywając 82 medale, z czego 38 złotych, poprawiając kilka rekordów klubu, a niesamowity wynik na 800 m po powierzchni uzyskał Kamil Pietras, który w kat. D poprawił 15 letni rekord Polski chłopców o ponad sekundę.

 

Już w pierwszej konkurencji na 25 m pod wodą Natalia Gembiak w kat. E (13 lat i młodsi) dziewcząt zajęła drugą lokatę, podobnie jak Krzysztof Jankowski wśród chłopców w tej kategorii wiekowej. Na dystansie dwukrotnie dłuższym w kat. B dziewcząt całe podium zdominowały zawodniczki z Delfinka – Sylwana Piechocka złoty medal, Natalia Bartczak srebrny, a Maja Czarnolewska medal brązowy. W seniorkach dwa pierwsze miejsca zajęły Julia Małachowska i Kinga Małachowska, wśród seniorów bezkonkurencyjny był Filip Nowak, a w juniorach kat. C Oliwier Jesiołowski zajął drugą lokatę. Na dystansie 50 m bi-fins Olga Strzępka zajęła drugie miejsce w kat. E, a Inez Jesiołowska wygrała w kat. C dziewcząt, natomiast w kategorii najstarszych juniorek Sylwana Piechocka zdobyła srebrny medal, a Marta Humerczyk medal brązowy. W kategorii seniorek drugą pozycję  zajęła Julia Małachowska, a jej siostra Kinga była trzecia. Wśród najmłodszych chłopców w tej konkurencji Marcin Humerczyk  zajął drugą lokatę, a w kat. D chłopców  trzeci przypłynął Radosław Grabowski, podobnie jak Oskar Kasprowicz w kat. C, drugi w juniorach B był Adam Sałata jak i Filip Nowak w kategorii seniorów. W konkurencji 400 m bi-fins w kat. E Olga Strzępka zdobyła złoty medal, a tuż za nią uplasowała się Natalia Gembiak, w kat. D Anna Sałata wywalczyła srebro, a  kat. C Inez Jesiołowska była po raz kolejny niepokonana. W kategorii najstarszych juniorek Julia Nowak uplasowała się na drugiej pozycji, a  w seniorkach wygrała Anna Czarnolewska. Wśród chłopców pierwsze miejsce w kat. D zajął Radosław Grabowski. W kolejnej konkurencji na 200 m pp wśród juniorek kat. D Anna Sałata zajęła drugą pozycję, a w kat. C wygrała Weronika Wolniewicz, wśród juniorów C Oliwier Jesiołowski z nowym rekordem życiowym pewnie zwyciężył podobnie jak Kamil Pietras w kat. D. W konkurencji z aparatem powietrznym i butlą na 100 m pod wodą dziewcząt kat. D Anita Jankowska  zajęła 3 lokatę, a wśród najstarszych juniorek Maja Czarnolewska wygrała. Na dystansie 800 m pp Aleksandra Bukowińska pewnie wygrała w kat. D,  podobnie jak Weronika Wolniewicz w kat. C , a Maria Dreger w tej samej kategorii wiekowej zajęła trzecią lokatę. W sztafetach mikstowych juniorów reprezentacja Chodzieży pewnie wygrała w składzie: Radosław Grabowski, Natalia Gembiak, Olga Strzępka i Kamil Pietras, podobnie jak dwie nasze seniorskie sztafety w składach: Małachowska Julia Nowak Julia, Natalia Bartczak i Kinga Małachowska oraz Jesiołowski Oliwier, Kasprowicz Oskar, Sałata Adam i Nowak Filip.

 

W pierwszym niedzielnym starcie na 50 m pp Anna Sałata wygrała w kategorii D dziewcząt, podobnie jak Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt, a tuż za nia uplasowała się Laura Skóra, w kat. B juniorek Natalia Bartczak wywalczyła drugą pozycję, a trzecia była Sylwana Piechocka. W seniorkach bezapelacyjnie na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły kolejno Julia i Kinga Małachowskie. Wśród chłopców najmłodszej kategorii wiekowej dużą niespodziankę sprawił Krzysztof Jankowski pewnie zwyciężając, podobnie jak Oliwier Jesiołowski w kat. C., Adam Sałata w kat. B i Filip Nowak w seniorach. W kolejnej konkurencji bi-finsowej na 100 m w najmłodszej kategorii wiekowej Natalia Gembiak zajęła pierwsze miejsca, a druga przypłynęła Olga Strzępka, podobnie w kat. B dziewcząt Sylwana Piechocka zdobyła złoto, a Marta Humerczyk srebro, w kategorii seniorek natomiast Anna Czarnolewska uplasowała się na 3 pozycji. Wśród chłopców kat. E Marcin Humerczyk zajął drugą pozycję, w kat. D natomiast wygrał Radosław Grabowski. W kat. C Oskar Kasprowicz zdobył srebrny medal, podobnie jak jego starszy kolega Adam Sałata wśród najstarszych juniorów. W konkurencji 400 m pp w kat. D dziewcząt wygrała Anna Sałata, a w kat. C również pierwsza była Weronika Wolniewiecz, a wśród chłopców kat. bezapelacyjnie najlepszy był Kamil Pietras. Na dystansie 200 m bi-fins w kat. E dziewcząt ponownie dwa pierwsze miejsca podzieliły między sobą Olga Strzepka (złoto) i Natalia Gembiak (srebro), na tym samym dystansie w kat. C dziewcząt Laura Skóra zdobyła srebrny medal, a Maria Dreger brązowy. W kat. juniorek B Julia Nowak była druga, a tuż za nią uplasowała się Marta Humerczyk zdobywając brąz. Wśród najmłodszych chłopców kolejny srebrny medal dołożył Marcin Humerczyk, a Radosław Grabowski w kat. D stanął ponownie na najwyższym stopniu podium, w kat. C Oskar Kasprowicz uplasował się na trzeciej pozycji. W konkurencji 100 m pp w kat. juniorek B drugą lokatę zajęła Natalia Bartczak, a trzecia sklasyfikowana została Julia Nowak. W seniorkach pierwsze miejsce zajęła Kinga Małachowska. Na tym samym dystansie w kat. D chłopców Kamil Pietras dołożył kolejny złoty krążek jak i Oliwier Jesiołowski w kat. C.

 

Na zakończenie zostały rozegrane sztafety bi-fins na dystansach 4x50 MIKST wśród juniorów, gdzie nasza reprezentacja w składzie Grabowski, Strzępka, Gembiak i pietras po raz kolejny była niepokonana oraz na 4x100 m bf kobiet w której to złoto wypływały Julia Małachowska, Sylwana Piechocka, Marta Humerczyk i Kinga Małachowska. Wśród seniorów nasza reprezentacja w składzie Adam Sałata, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski, Filip Nowak zajęła wysoką drugą lokatę na 7 startujących sztafet.

 

W trzeciej rundzie KPP w Pływaniu w Płetwach UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został na I pozycji z bardzo dużą przewagą nad kolejnym klubem. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski chodzieski Klub także jest na pierwszej pozycji i walczyć będzie o czwarty tytuł najlepszego Klubu w Polsce już w połowie listopada w Finale KPP w nadmorskim Władysławowie.

 

Dziękujemy bardzo serdecznie Gminie Miejskiej w Chodzieży, z której dotacji dofinansowany został transport oraz opłaty startowe najlepszych zawodników, a także Pani Annie Pietras i Panu Zbigniewowi Łukaszczykowi za poczęstunki dla naszych zawodników, rodzicom naszych pływaków natomiast za posiłek i fantastyczny doping.

 

 

 

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
Wyjazd na Puchar Europy do Gliwic

Zbiórka przed wyjazdem do Gliwic odbędzie się w piątek 9.11.2018 r. o godz. 11:00, wyjazd zaplanowany
na godzinę 11:30 sprzed pływalni Delfin. Przypominamy o zgodzie na wyjazd oraz o sprawdzeniu sprzętu.
Zgłoszenia do 26.10.2018 prosimy przesyłać na maila klubowego. Szacowany koszt wyjazdu 250 PLN (startowe, 2 noclegi w hotelu Łąbędy, 5 posiłków).
Odwiedziny Burmistrza Jacka Gursza

 Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Chodzieży Jackowi Gurszowi, za odwiedziny na treningu oraz za zaufanie i wsparcie, które pozwala na systematyczny rozwój sportowy zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież!
 Wyjad na kolejną rundę KPP do Torunia

W sobotę 13.10.2018 r. o godz. 8:30 sprzed pływalni odbędzie się wyjazd na kolejną rundę KPP w pływaniu w płetwach.
Zbiórka o godz. 8:15.NAJLEPSZE JUNIORKI ŚWIATA

W dniach od 21 do 24 września br. w Phuket w Tajlandii zorganizowany został przez ATUS Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w którym udział wzięło ponad 300 zawodników z 58 klubów z 19 krajów świata. W najważniejszych klubowych zmaganiach na świecie Chodzież reprezentowało 7 zawodników z UKS Delfinek, którzy przed finałem jako klub sklasyfikowani byli na IX pozycji w klasyfikacji klubów i regionów i przylecieli po raz pierwszy w karierze do Azji walczyć o jeszcze lepsza lokatę. 
Po krótkiej aklimatyzacji w piątek przystąpiliśmy do treningu, a w sobotę w pierwszym dniu zmagań rozpoczął się I blok od konkurencji 50 pod wodą, w której niezłe starty odnotowali: Filip Nowak - 9 miejsce wśród seniorów, Sylwana Piechocka VI miejsce wśród juniorek, jednak dopiero w głównym swoim starcie na dystansie 50 m bi-fins (BF) juniorek Marta Humerczyk wywalczyła brązowy medal i stanęła na podium, Sylwana Piechocka na tym samym dystansie zajęła 6 miejsce podobnie jak na 100 m BF. Julia Małachowska zajęła 7 lokatę na 50 m po powierzchni, a jej siostra Kinga walcząc z bólem brzucha zajęła miejsca 10 i 14, a w koronnej konkurencji na 50 m po powierzchni w drugim dniu zawodów niestety nie była już w stanie wystartować. Chodzież reprezentowały także: Julia Nowak i Natalia Bartczak, które także zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce wśród juniorek.
Na zakończenie pucharowych zmagań rozegrana została sztafeta 4x100 m po powierzchni w której to z przyzwoitym czasem VI miejsce zajęły nasze seniorki w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Natalia Bartczak i Julia Małachowska – niestety w sztafecie ze względów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału nasza tegoroczna finalistka mistrzostw świata z Belgradu Kinga Małachowska.
W klasyfikacji generalnej klubów i regionów w Pucharze Świata w roku 2018 chodzieski Delfinek sklasyfikowany został z dorobkiem 1612 pkt. na VI pozycji na 169 uczestniczących klubów, a w klasyfikacji generalnej dziewcząt nasze juniorki zostały najlepszą drużyną świata z dorobkiem 880 punktów. Powyższe wyniki potwierdzają, że warto inwestować środki w naszą młodzież i z optymizmem patrzeć w przyszłość polskiego pływania w płetwach. 
Wyniki te nie byłyby możliwe do zrealizowania gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Chodzieży z Burmistrzem Jackiem Gurszem na czele oraz firm i instytucji takich jak: KEPKA GROUP Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Firma Jenox Akumulatory S.A., Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży oraz Hucie Szkła Ardagh Glass z Ujścia. Dziękujemy także Panu Adamowi Piechockiemu za transport na lotnisko do Warszawy.
Mamy nadzieję, że kolejna odsłona Pucharu Świata w przyszłym roku będzie dla naszych zawodników jeszcze bardziej ekscytująca, a przede wszystkim przyniesie realizacje założonych celów w postaci osiąganych wyników, aby tak też się stało apelujemy do regionalnych firm o wsparcie uzdolnionej młodzieży, która nie zawsze jest w stanie sprostać wymaganiom uprawiania sportu na tak wysokim poziomie, a do Władz Naszego Miasta o rozbudowę naszej pływalni, aby rozwój ten mógł dalej następować.

Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

http://www.cmasworldcup.org/2018/www2018/call.htm
http://www.cmasworldcup.org/2018/www2018/cg.htm


 
Zapisy na rundę Pucharu Polski do Torunia i Finał do Władysławowa rozpoczęte.

TORUŃ

62
 PLN za nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, transport 30 PLN i opłata startowa 50 PLN. Termin zapisów upływa 30.09.

WŁADYSŁAWOWO

210 PLN za  (2 noclegi z pełnym wyzywieniem), transport 60 PLN i opłata startowa 50 PLN.

Przypominy ze z opłaty startowej zwolnieni są zawodnicy, którzy byli na podium w swojej kategorii w sklasyfikacji indywidualnej Pucharu Polski za rok 2017. Termin zapisów upływa 31.10.2018 r. Możliwe, że powyższa kwota ulegnie obnizeniu.
Zapisy prosimy przesyłać na adres mailowy Klubu.

WYLOT do Phuket (TAI)na Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach

7-osobowa reprezentacja Delfinka po raz pierwszy weźmie udział w zawodach w Azji,
gdzie walczyć będzie o medale w Finale Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. Wyjazd na lotnisko do Warszawy zaplanowany  jest na godzinę 14:00
w środę 19.09.2018 r.
NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA W ROKU SZKOLENIOWYM 2018-2019

Kurs nauki pływania zaczynamy w sobotę 1 września o godz. 10:00 na pływalni Delfin. Drugim dniem dla grupy nauki pływania będzie piątek o godz. 17:15.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!

Grupy doskonalące swoje zajęcia odbywać będą wg  następującego planu: 

Delfinki - wtorek i czwartek o godz. 18:00 , w sobotę o godz 11:00, 
Meduzy: piątek 16:30 i sobota o godz. 11:45.
Zaawansowana grupa pływania bez płetw: w poniedziałki, środy i piątki ogodz. 18:00.
Treningi grupy młodszej o godz. 18:00 w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki.
Grupa treningowa starsza od poniedziałku do piątku w godzinach 16:30-18:00.
MASTERS we wtorki i czwartki o godz. 20:00.Drzwi otwarte Klubu dla wszystkich zainteresowanych 17.08.2018 r. o godz. 18:00 w siedzibie Klubu na Pływalni Delfin w Chodzieży

Po drzwiach otwartych spotkanie z wszystkimi zawodnikami z grup treningowych ok. godz. 19:30. Obecność obowiązkowa w dresach lub strojach klubowych.


Obóz dochodzeniowy

Od dnia 20.08.2018 rozpoczynamy treningi na sezon 2018-2019. zajęcia odbywać się będą:
-w I tygodniu o godz. 9:00 na salce lub w terenie, o godz. 10:00 na pływalni
- w II tygodniu zajęcia rano od godz. 10:00 - 11:30 i po południu od godz. 16:30-18:00.
Treningi przeznaczone są dla wszystkich zawodników począwszy od klasy VI-tej szkoły podstawowej.
Więcej szczegółów na spotkaniu po Drzwiach Otwartych Klubu.
Koszt obozu dochodzeniowego to 200 PLN.
6 medali Długodystansowych Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach

 

W dniu 29 lipca br. w Gniewinie UKS TRI_TEAM Rumia zorganizował na przepięknym jeziorze żarnowieckim Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach.

Chodzież reprezentowało 6 zawodników: 
Anna Czarnolewska złoty medal w konkurencji 3750 m bi-fins seniorek, 
Maja Czarnolewska złoty medal w konkurencji 3750 m po powierzchni kat.B, 
Kamil Pietras złoty medal w konkurencji 1250 m po powierzchni kat. D, 
Radosław Grabowski złoty medal w konkurencji 1250 m bi-fins kat. D
Jan Białkowski srebrny medal w konkurencji 1250 m po powierzchni kat. D, 
Bartosz Smaruj - srebrny medal w konkurencji 3750 m po powierzchni seniorów. 
W imieniu zawodników chcielibyśmy podziękować Panu Miłoszowi Pietrasowi za transport na zawody oraz rodzicom za wspaniały doping.


Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj


 

Kinga w finale Mistrzostw Świata w Pływaniu w Płetwach w Belgradzie


Nasza zawodniczka Kinga Małachowska reprezentowała Polskę na Mistzostwach Świata w Pływaniu w Płetwach w Belgradzie (Serbia).

Dla Kingi były to pierwsze zawody rangi MŚ w kategorii seniorów, a na 50 m po powierzchni z 4 czasem awansowała do finału, gdzie rywalizowała jeszcze z siedmioma zawodniczkami o miano najszybszej na świecie, niestety nasza zawodniczka została w finale zdyskwalifikowana i zajęła miejsce ósme. Wynik ten jest jednak osiągnięciem 
historycznym dla naszego Klubu, ponieważ po raz pierwszy wśród najlepszcyh zawodników świata znalazła się reprezentantka naszego Klubu.
Na dystansie 100 m pp Kinga zajęła miejsce 17, a na 50 m pod wodą przypłynęóła na 20 pozycji. Za godne reprezentowanie Polski naszej zawodniczce serdecznie dziękujmy jak i gratulujemy, po jak się okazało była jedyną Polką w ścisłych finałach z całej czteroosobowej reprezentacji.


  Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

 Koniec roku szkoleniowego w UKS Delfinek

Wszystkie zajecia odbywać się będą do dnia 23.06.2018 r., a w zamian za ostatni tydzień zajeć zorganizowane zostanie ognisko 25.06.2018 o godz. 18:00 za Karczewnikiem w Ostoi pod Dębami na zakończenie roku szkoleniowego w UKS DELFINEK - zapraszamy wszystkich członków na kiełbaskę oraz po odbiór dyplomów uczestnictwa w zajęciach.


Planowane ognisko, zależne będzie od warunków atmsoferycznych, przy suszy będzie to samo spotkanie z poczęstunkiem,POŁKOLONIE Z DELFINKIEM ODWOŁANE 

Odwołujemy Półkolonie z Delfinkiem ze względu na brak wystarczającej ilości zapisanych osób i przygotowaniami zawodników do MŚ. Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w Półkoloniach z CHTS Hals organizowanych przez Pana Mariusza Witczuka, jeżeli będą Państwo zainteresowani to miejsce jest zapewnione, a w najbliższy piątek 15.06 na stanicy WOPR nad J. Miejskim o godz, 17:00 odbędzie się zebranie organizacyjne dot. półkolonii. Opłata za półkolonię z CHTS HALS jest taka sama jak w Delfinku, jest to wszystko ustalone w ramach współpracy. Zwrot wpłaconych przez Państwa środków zostanie  przelany na konto, z którego dokonali Państwo płatności, a Państwa dane osobowe usunięte. 
Zapraszamy na naukę pływania od września 2018 r. UKS Delfinek
60 medali głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach Delfinka!

W dniach 26-27 maja br. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach Juniorów kat. C i B oraz Seniorów. W zawodach udział wzięły najlepsze kluby w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie sportu, Chodzież reprezentowało 17 zawodników z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Podczas zawodów wręczono oficjalne powołania do Kadry Narodowej Finswimming na rok 2018. Wśród chodzieskich zawodników najlepiej spisali się seniorzy: Kinga Małachowska – złote medale kolejno na 50 m pod wodą, 50 m i 100 m po powierzchni (pp), Filip Nowak - 2 złote medale na 50 m pod wodą, 50 m po powierzchni oraz brązowy medal na 100 m pod wodą, Julia Małachowska 3 srebrne medale na 50 i 100 m po powierzchni i 50 m bi-fins (bf), brązowy medal na 50 m pod wodą. W konkurencji 200 m pp Julia Nowak zajęła wysokie drugie miejsce w kategorii B - najstarszych juniorek, a w kategorii C Inez Jesiołowska była bezkonkurencyjna pewnie sięgając po złoty medal, trzecia przypłynęła do mety Weronika Wolniewicz. W konkurencji 400 m bf w kat. C chłopców (15 lat i młodsi) Oskar Kasprowicz zdobył brązowy medal, wśród dziewczynek tej samej kategorii wiekowej Weronika Wolniewicz zdobyła srebrny medal, a Maria Dreger medal brązowy, a w kat. B Weronika sięgnęła po medal brązowy. W kolejnej konkurencji bf na 50 m wśród seniorek srebrny medal zdobyła Julia Małachowska, a medal brązowy Sylwana Piechocka, która w swojej kategorii wiekowej B zdobyła złoty medal tuż przed Martą Humerczyk (srebrny medal i Inez Jesiołowską, a tym samym całe podium zostało zajęte przez zawodniczki Delfinka! Inez Jesiołowska w kat. C na 50 m bf zdobyła złoty medal.W sztafecie 4x100 m pp męska sztafeta w składzie: Adam Sałata, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Filip Nowak zdobyła srebrny medal, a sztafeta damska w składzie: Kinga Małachowska, Natalia Bartczak, Nowak Julia i Julia Małachowska zajęła także miejsce na najwyższym stopniu podium. W kategorii B dziewcząt sztafeta w składzie: Sylwana Piechocka, Maja Czarnolewska, Maria Dreger i Marta Humerczyk zajęły drugą lokatę. Na 200 m pp w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski zajął 3 miejsce, a wśród juniorek B srebro wywalczyła Julia Nowak, tuż za nią przypłynęła Natalia Bartczak, w kat. C natomiast ponownie bezkonkurencyjna była Inez Jesiołowska. W kolejnej konkurencji na 100 m bf w kat. B Adam Sałata zdobył medal brązowy podobnie jak jego młodszy kolega z kat. C Oskar Kasprowicz. Wśród kobiet brązowy medal zdobyła Sylwana Piechocka, która także zwyciężyła w swojej kategorii juniorów B, gdzie Marta Humerczyk wywalczyła medal brązowy, a w kategorii C Laura Skóra przypłynęła na trzeciej pozycji. Na dystansie 400 m pp w kat. OPEN i w kat. B juniorów Julia Nowak zajęła trzecią pozycję, a w kat. C dziewcząt złoty medal wywalczyła Weronika Wolniewicz. Na dystansie 50 m pw w kat. B Oliwier Jesiołowski zdobył srebrny medal, Sylwana Piechocka także medal srebrny ale seniorkach, a w juniorkach B złoty medal tuż przed Natalią Bartczak, która wywalczyła medal srebrny. W sztafecie mikstowej 4x50 m pp nasza reprezentacja była bezkonkurencyjna pewnie zdobywając złoty medal w składzie: Kinga Małachowska, Adam Sałata, Filip Nowak i Julia Małachowska, druga miejsce w kat. OPEN zajęła druga nasza sztafeta w składzie: Sylwana Piechock, Oskar Kasprowicz, Natalia Bartczak, Oliwier Jesiołowski, a że była to także sztafeta juniorska to przyznany został również złoty medal w kat. juniorów B. W ostatnim, niedzielnym bloku zmagań podczas mistrzostw Polski w Gliwicach na dystansie 100 m pw Oskar Kasprowicz w kat. C chłopców wywalczył złoty medal, a wśród najstarszych juniorów zdobył srebro. W konkurencji 200 m bf Adam Sałata wśród juniorów kat. B zdobył brązowy medal, podobnie jak jego klubowa koleżanka Julia Nowak wśród dziewcząt tej samej kategorii wiekowej. Natomiast wśród dziewcząt kat. C Laura Skóra zdobyła medal srebrny. W konkurencji 800 m pp Weronika Wolniewicz zdobyła medal brązowy wśród seniorek, medal srebrny w juniorkach B i medal złoty w kat. C, gdzie Maria Dreger zdobyła brązowy medal. W ostatniej konkurencji indywidualnej na dystansie 50 m pp Natalia Bartczak zajęła wysokie 2 miejsce w kat. B, jak i Laura Skóra w kat. C dziewcząt. Na zakończenie zmagań rozegrano sztafetę 4x100m bf, gdzie nasze seniorki w składzie: Julia Nowak, Kinga Małachowska, Natalia Bartczak i Julia Małachowska zdobyły złoty medal, a medal brązowy w seniorkach dołożyły juniorki B: Maja Czarnolewska, Weronika Wolniewicz, Maria Dreger I Julia Szejner, które w swojej kategorii wiekowej bezapelacyjnie wygrały.

Łącznie pływacy UKS Delfinek Chodzież zdobyli 60 medali MP, w tym 17 złotych, 20 srebrnych i 23 brązowe. Opłaty startowe i transport zostały pokryte z dotacji Urzędu Miasta w Chodzieży. W imieniu klubu chcielibyśmy bardzo serdecznie rodzicom za pomoc w transporcie na zawody oraz Annie Pietras za upominki dla wszystkich zawodników.

                               Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj


Już 25 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych. 


W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa niezbędne informacje, które znajdziecie w zakładce RODO na stronie Klubu. Dowiecie się Państwo  z niego, w jaki sposób przetwarzamy Wasze dane osobowe oraz jakie macie związane z tym prawa. 


Dziękujemy, że jesteście z nami, i życzymy samych sukcesów! 

Pozdrawiamy,
UKS Delfinek Chodzież

KOMUNIKATY W SPRAWIE ZAWODÓW

1. Do dnia 18.05.2018 r. przyjmowane będą zgłoszenia do Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów gr. B i C w Pływaniu w Płetwach,
które odbędą się w Gliwicach w dniach26-27.05.2018 r. Całkowity koszt wyjazdu to 75 PLN, resztę pokrywa Klub 
z dotacji Urzędu Miasta. (Cena zawiera dwa noclegi i obiad w sobotę).

2. Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 i Klubu w Pływaniu z okazji Dnia Dziecka odbędą się w dniu 1.06.2018 r. 
Będzie to bardzo dobry sprawdzian dla najmłodszych zawodników przed wyjazdem na MP do Kościerzyny.

Rozgrzewka godz. 9:30, rozpoczęcie zmagań o godz. 10:00.
Konkurencje: Rocznik 2007 i młodsi - 25 m stylem dowolnym
Roczniki 2006-2005 - 50 m stylem dowolnym
Roczniki 2002-2004 - 50 m stylem dowolnym
Dla wszystkich uczestników przewidziany jest Dyplom uczestnictwa i słodkości.
Dla pierwszych trzech zawodników i zawodncizek, w każdej kategorii medal i dyplom.
Zgłoszenia można przesyłać do dnia 30.05.2018 r. na adres delfinekchodziez@gmail.com.
Start w zawodach jest bezpłatny!

3. Zgłoszenia do Mistrzostw Polski kat. E i D w Pływaniu w Płetwach do Kościerzyny można przesyłać do dnia
24.05.2018 r. Proszę podać minimum 5 konkurencji, maksymalnie dwie w jednym bloku. Całkowity koszt wyjazdu to 160 PLN (dwa noclegi i wyżywienie w 
formie śniadania i obiadokolacji). Dodatkowo proszę przekazać dzieciom 13PLN na obiad w niedzielę. Transport i opłaty startowe zostaną pokryte z dotacji 
Urzędu Miasta. Wyjazd na Zawody odbędzie się w dniu 1.06.2017 r. o godz. 16:00 sprzed pływalni Delfin.    
Zmiana terminu zajęć grupy doskonalącej

Zgodnie za zapowiedziami od miesiąca maja grupa Rozgwiazd z piątku z godz. 16:30 i soboty z godz. 11:45 zostaje połączona z 
grupą MEDUZ i swoje zajęcia odbywać będzie w piątki o godz. 17:15 i w soboty o godz. 11:00. Odpłatność bez zmian wynosić będzie 120 PLN
na miesiąc płatne na konto Klubu.Delfinek wrócił z tarczą z Lipska!

W dniach 13-15 kwietnia br. w niemieckim Lipsku odbyła się III runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której udział wzięło 418 zawodników z 84 klubów z 21 państw, w tym tak odległych jak Stany Zjednoczone i Jordania. Chodzież reprezentowało 11 zawodników z UKS Delfinek SP1. Najlepiej spisała się nasza sztafeta mikstowa na dystansie 4x50 m po powierzchni w składzie: Filip Nowak, Oskar Kasprowicz, Kinga Małachowska, Julia Małachowska, która wywalczyła po fantastycznej walce pierwsze miejsce wśród 16 zespołów. 
W konkurencjach indywidualnych najlepiej spisali się: Kinga Małachowska w seniorkach zajmując 4 miejsce na 50 m pp z nowym rekordem życiowym tylko o 0,03s słabszym od minimum reprezentacyjnego na tegoroczne mistrzostwa świata seniorów w Serbii, a 0.07 słabszym od wyniku na brązowy medal w tej konkurencji. Na pozostałych dystansach Kinga przypływała na bardzo wysokich szóstych pozycjach wśród najlepszych seniorek. Bardzo dobry start odnotowała także nasza najstarsza juniorka Julia Nowak, która na 200 m po powierzchni zajęła 6 lokatę, na 400 m pp 9 i na 200 m bi-fins przypłynęła piątą. W kategorii seniorów Filip Nowak przypłynął na bardzo wysokiej 6 pozycji na 50 m pod wodą, a na 50 m po powierzchni był dziesiąty. Julia Małachowska kategorii seniorek zajęła 8, 9 i 11 lokatę, a nasza kolejna juniorka Sylwana Piechocka była siódma, ósma i jedenasta. Natalia Bartczak w kategorii juniorek zajęła wysoką 6 pozycję na 50 m pp, a także zajęła 9 i 10 miejsce na pozostałych dystansach. Dobry start także zaliczyła Marta Humerczyk, która przypłynęła na miejscu szóstym na 50 m bf i dwukrotnie na ósmej pozycji. Chodzież także reprezentowali: Maja Czarnolewska, Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski i Kamil Pietras –dla dwóch ostatnich były to pierwsze starty w tak dobrze obsadzonej imprezie międzynarodowej.
Nasz zespół juniorek sklasyfikowany został na pierwszej pozycji z wszystkich startujących klubów, co jest wielkim osiągnięciem i potwierdzeniem dobrze wykonywanej pracy wszystkich trenerów i instruktorów w Klubie. UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został za szóstej pozycji.
Start dofinansowany został z dotacji Urzędu Miasta w Chodzieży, a także przez Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia i firmę Jenox Akumulatory z Chodzieży. Dziękujemy także Pani Annie Pietras za prowiant dla wszystkich zawodników, a Adamom Piechockiemu i Humerczykowi za pomoc w transporcie.
Zawodnikom chodzieskiego Delfinka pozostał już tylko Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, który odbędzie się w miesiącu wrześniu w Tajlandii, dlatego ośmielamy się prosić wszystkie firmy zainteresowane wsparciem naszych sportowców o pomoc.

                                                                                           Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujWygrana UKS DELFINEK SP1 CHODZIEŻ w II rundzie Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach w Kościerzynie.


W dniach 7 i 8 kwietnia 2018 roku zawodnicy z UKS Delfinek SP1 Chodzież wzięli udział w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, która odbyła się w Kościerzynie. Młodzi pływacy spisali się znakomicie, zdobywając 73 medale w tym: 25 złotych, 30 srebrnych i 18 brązowych.
Jako pierwszą rozegrano konkurencję na dystansie 25 m pod wodą. W kategorii E dziewcząt Natalia Gembiak zajęła 2. miejsce, a Olga Strzępka 3. Wśród dziewcząt kategorii D Ania Sałata zdobyła brązowy medal. Na 50 m pod wodą Sylwana Piechocka przypłynęła jako 2. w kategorii B dziewcząt, Natalia Bartczak zajęła 3. miejsce, a seniorki Kinga i Julia Małachowskie zdobyły odpowiednio 1. i 2. miejsce. W kategorii C chłopców Oliwier Jesiołowski stanął na najwyższym stopniu podium, Filip Nowak był 1. w kategorii A.
Na dystansie 50 bi-fins dziewcząt Olga Strzępka zdobyła srebrny medal w kategorii E, Maria Janka była 3. w kategorii D, podobnie jak Inez Jesiołowska w kategorii C, natomiast w kategorii B całe podium należało do Delfinka- Marta Humerczyk była 1. , Sylwana Piechocka 2. , a Julia Nowak 3. Wśród seniorek Julia Małachowska zdobyła srebrny medal. Marcin Humerczyk zajął 2. miejsce na tym dystansie wśród chłopców kategorii E, a Filip Nowak 2. miejsce w kategorii seniorów.
W konkurencji 200 m po powierzchni Inez Jesiołowska zdobyła złoty medal, podobnie jak Radosław Grabowski w kategorii D chłopców.
Na dystansie 100 m pod wodą Kamil Pietras zajął 1. lokatę. 
Natalia Gembiak w konkurencji 400 m bi-fins kategorii E dziewcząt stanęła na najwyższym stopniu podium, natomiast Julia Nowak była 2. Wśród chłopców kategorii B na dystansie 400 m bi-fins Adam Sałata zdobył brązowy medal, podobnie Oliwier Jesiołowski w kategorii C, a Radosław Grabowski w kategorii D był 2.
Złoty medal na dystansie 800 m po powierzchni w kategorii D dziewcząt zdobyła Anna Sałata, natomiast w kategorii C Weronika Wolniewicz zajęła 1. miejsce, a Maria Dreger 3. W kategorii D chłopców w tej konkurencji Kamil Pietras przypłynął 1., a Jan Białkowski 2. 
Olga Strzępka i Natalia Gembiak, startując na dystansie 100 m bi-fins w kategorii E dziewcząt, zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce, w kategorii D Anna Serafin była 2. , w kategorii C Laura Skóra zajęła 3. miejsce, a wśród juniorek kategorii B Sylwana Piechocka zdobyła złoty medal, Marta Humerczyk- srebrny, Maja Czarnolewska- brązowy. Wśród chłopców na dystansie 100 m bi-fins srebrne medale zdobyli: w kategorii E- Marcin Humerczyk, w kategorii D- Radosław Grabowski, w kategorii C- Oskar Kasprowicz; w kategorii B Adam Sałata zajął 3. miejsce.
Anna Sałata zdobyła srebro w wyścigu juniorek kategorii D na 50 m po powierzchni, Inez Jesiołowska była 1. w kategorii C, w kategorii B Natalia Bartczak była 2., Sylwana Piechocka – 3., natomiast wśród seniorek na dwóch pierwszych miejscach uplasowały się odpowiednio Kinga i Julia Małachowskie. Krzysztof Jankowski zajął 3. miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców na dystansie 50 m po powierzchni, Oliwier Jesiołowski w kategorii C był 1. , podobnie jak Filip Nowak w kategorii A.
W konkurencji 400 m po powierzchni srebrny medal wśród dziewcząt kategorii D zdobyła Anna Sałata, a brązowy Maria Janka, w kategorii C Weronika Wolniewicz uplasowała się na 1. miejscu, a Julia Nowak na 2. pozycji w kategorii B. Kamil Pietras zajął na tym dystansie 1. miejsce wśród chłopców kategorii D.
W wyścigu na 200 m bi-fins 1. i 2. miejsce w kategorii E dziewcząt zajęły odpowiednio Natalia Gembiak i Olga Strzępka, 3. w kategorii C była Laura Skóra, w kategorii B Julia Nowak zajęła 2. lokatę, a Marta Humerczyk 3. Oskar Kasprowicz zdobył srebrny medal w kategorii C chłopców.
Na dystansie 100 m po powierzchni Natalia Bartczak zdobyła medal brązowy w kategorii B dziewcząt, zaś Kinga Małachowska była 1. wśród seniorek. Radosław Grabowski przypłynął 1. w kategorii D chłopców, a Kamil Pietras był 2. W kategorii C Oliwier Jesiołowski również zajął 2. miejsce.
W wyścigu na dystansie 4x50 m po powierzchni złoto zdobyła sztafeta juniorek w składzie: Anna Sałata, Olga Strzępka, Maria Janka, Natalia Gembiak. Sztafeta juniorów w składzie: Radosław Grabowski, Marcin Humerczyk, Kamil Pietras, Krzysztof Jankowski, dwukrotnie zajęła 2. miejsce: w wyścigu 4x50 m po powierzchni oraz 4x50 m bi-fins. Na dystansie 4x100 m po powierzchni w kategorii kobiet sztafeta w składzie: Kinga Małachowska, Natalia Bartczak, Julia Nowak, Julia Małachowska, zajęła najwyższą lokatę, natomiast Filip Nowak, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata zdobyli srebrny medal w wyścigu sztafet męskich 4x100 m po powierzchni w kategorii open. Złoty medal na dystansie 4x100 m bi-fins w kategorii open zdobyła sztafeta damska w składzie: Sylwana Piechocka, Julia Nowak, Julia Małachowska, Kinga Małachowska. 
Nasi zawodnicy stawali na podium, zdobywając czołowe miejsca także w klasyfikacji generalnej. W kategorii seniorek Kinga Małachowska zajęła 2. miejsce, a Filip Nowak był 3. wśród seniorów, Julii Nowak przypadło 3. miejsce w kategorii B dziewcząt, Adam Sałata zajął 3. miejsce w kategorii B chłopców, Inez Jesiołowska była 2. wśród dziewcząt kategorii C, a Oskar Kasprowicz 3. wśród chłopców kategorii C, Anna Sałata zajęła 3. miejsce w kategorii D dziewcząt, natomiast Radosław Grabowski był 3. w kategorii D chłopców, w kategorii E dziewcząt Natalia Gembiak uplasowała się na 2. miejscu, a Olga Strzępka na 3. W klasyfikacji drużynowej chodzieski klub zajął 1. miejsce przed OSN Amfiprion Olecko oraz Laguną 24 Toruń.
Serdeczne podziękowania należą się Pani Pietras i Panu Łukaszczykowi za podarowane łakocie i owoce dla wszystkich zawodników, a także Grzegorzowi Strzępce za pyszne spaghetti.
                                                                              Joanna Sałata


Wyjazd na II rundę Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny

Zbiórka na wyjazd do Kościerzyny na II rundę KPP w Pływaniu w Płetwach odbędzie się o godz. 8:15 przed pływalnią Delfin w 
Chodzieży w sobotę 7.04.2018 r. Wyjazd zaplanowany na godz. 8:30. Prosimy pamiętać o zgodzie opiekuna na wyjazd. 

Zapisy na II rundę Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny

Do dnia 30.03.2018 roku przyjmowane będą zapisy na II rundę KPP, która odbędzie się w dniach 7-8.04 br. w Kościerzynie. 
Zapraszamy do zapisów wszystkich chętnych zawodników, którzy opłacili licencję krajową na rok 2018 w wysokości 20 PLN na konto klubowe.
Koszt wyjazdu wynosi 170 PLN (w cenie opłata startowa, nocleg, transport, śniadanie i obiadokolacja). Przeslane na maila klubowego zgłoszenie 4 dystansów z czasami i datą urodzenia potwierdzone być powinno wpłatą na konto klubowe.


Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujIX miejsce Klubu w I rundzie PŚ w Eger (Węgry)
 

W dniach 23-25 lutego w Eger na Węgrzech zorganizowana została prze Węgierską Federację Podwodną I runda XIII Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach (Finswimming).

Wśród prawie 500 zawodników z 80 klubów i 20 krajów, Chodzież reprezentowało 15 zawodników z UKS Delfinek SP 1 Chodzież. Najlepiej wśród naszych zawodników zaprezentowała się sztafeta mikstowa na 4x50 m pp w składzie: Filip Nowak, Adam Sałata, Kinga Małachowska i Julia Małachowska, która uplasowała tuż za podium z niewielka stratą 0,48s do brązowego medalu. 

W startach indywidualnych najwyższe 6 miejsce zajęła Julia Nowak wśród juniorek na dystansie 200 m bi-fins, a w seniorkach Kinga Małachowska była ósma na 50 m pod wodą z dobrym czasem 0:17,92, na 50 m po powierzchni Kinga przypłynęła na 10 pozycji, 14 była jej siostra Julia. Dwunaste miejsce na 100 m bi-fins wśród juniorów zajął Adam Sałata, a wśród juniorów na dystansie 100 m pod wodą Oskar Kasprowicz był jedenasty, a tuż za nim, pierwszy raz startujący w Pucharze Świata, najmłodszy zawodnik chodzieskiej reprezentacji Kamil Pietras. W kategorii juniorek na 50 m pod wodą Sylwana Piechocka zajęła dobre dziesiąte miejsce. Chodzież także reprezentowali: Anna i Maja Czarnolewskie, Agata Struck, Marta Humerczyk, Weronika Wolniewicz, Oliwier i Inez Jesiołowscy. Chodzieskie sztafety na 4x100 m po powierzchni zostały sklasyfikowane na 6 pozycjach wśród seniorek i  juniorów, natomiast nasze juniorki były siódme. 

W klasyfikacji generalnej chodzieski klub sklasyfikowany został na 9 pozycji, należy jednak pamiętać, że zdecydowana większość naszych zawodników jest jeszcze dużo młodsza od rywali i start wśród tak mocnej konkurencji był dla nich bardzo pouczający, a zdobyte doświadczenie powinno procentować już podczas kolejnej edycji , która odbędzie się w połowie kwietnia w niemieckim Lipsku.

W imieniu Klubu i wszystkich zawodników chciałbym bardzo podziękować naszym sponsorom: Firma Jenox Akumulatory Sp. z o.o., KEPKA Group Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Zakładowi Wydobycia i Uszlachetniania Kruszywa Pani Danuty Wiśniewskiej z Walkowic za okazane wsparcie oraz Urzędowi Miasta w Chodzieży, z którego dotacji została pokryta część opłat związanych z wyjazdem na zawody.

 

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież
Zapisy na II rundę Pucharu Świata do Lipska

Wszystkich zawodników zaintersowanych wyjazdem na II rundę PŚ do Lipska (Niemcy) prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy Klubu do dnia 14.03 do godz. 15:00. Koszt wyjazdu 159 EURO minus dopłata za zdobyte punkty podczas rundy PŚ w Eger wg zestawienia procentowego zawodników. Koszty transportu, ubezpieczenia i opłat CMAS pokryte zostaną przez Klub.Zebranie z rodzicami uczniów z klas usportowionych

Rodziców uczniów  z klas usportowionych ze Szkoły Podstawowej nr 1 Chodzieży zapraszamy na zebranie dotyczące zajęć uczniów w piątek 9.03.2018 roku, 
które odbędzie się w siedzibie Klubu na pływalni Delfin w Chodzieży o godz. 18:00.
Opłaty i termin wyjazdu na Puchar Świata do Eger na Węgrzech


Całościowy koszt wyjazdu  na zawodnika wyniesie 200 PLN, pozostałą część pokryje Klub ze srodków pozyskanych 
od sponsorów i dotacji UM w Chodzieży. Zbiórka przed wyjazdem odbędzie się o godz. 15:40 w czwartek 22.02.2018 r. przed pływalnią Delfin.


LISTA ZAWODNIKÓW ZWOLNIONYCH Z OPŁAT STARTOWYCH W PUCHARZE POLSKI w roku 2018

 

1. Filip Nowak
2. Inez Jesiołowska
3. Sergiusz Szymkowiak
4. Oskar Kasprowicz
5. Sylwana Piechocka
6. Natalia Bartczak
7. Adam Sałata
8. Julia Nowak
9. Kinga Małachowska
10. Marta Humerczyk
11. Kacper Wiśniewski

 

Zwolnienie opłat na podstawie Uchwały Zarządu z września 2016 r. (miejsce na podium w indywidualnej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski)

Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj
Wyjazd na PŚ do Eger na Węgrzech

Miło nam poinformować, że udzielone  nam wsparcie finansowe przez firmę 

zostanie przeznaczone na opłaty dla zawodników, którzy reprezentować będą Chodzież
na I rundzie Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbędzie się w dniach 23-25.02.2018 roku w Eger na Węgrzech.
Na wyjazd przeczona zostanie również część dotacji z UM w Chodzieży, tak aby koszty wyjazdu, które wynoszą łącznie ok. 1000PLN/zawodnika zostały obni
żone jak tylko to będzie możliwe.
Informacja o ostatecznej kwocie na zawodnika zostanie zamieszczona na stronie na dniach.Podaruj nam 1% z podatku

Szanowni Pańśtwo z akcji 1 % podatku za rok 2016 uzbieraliśmy 2646,90 PLN za pomocą Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym, za co serdecznie dziękujemy! Cała zebrana kwota została przeznaczona na zakup spodenek klubowych dla zawodników z grup treningowych oraz nagród dla najwybitniejszych zawodników.
Zwracamy się z prośbą o przekazanie naszemu klubowi 1% podatku również w tym roku, wszelkie dane znajdziecie Państwo 
poniżej

2018Podsumowanie 2017 roku


- 286 medali Pucharu Polski ( 117 złotych, 95 srebrnych, 74 brązowe)
- 85 medali głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach 25 złotych. 31 srebrnych, 29 brązowych
- 40 medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach (17 złotych, 12 srebrnych i 11 brązowych)
- rekordy Polski juniorów kat. D Oskara Kasprowicza na dystansach 25 m pod wodą i 200 m bf
- 13 medali Pucharu Europy Młodzików (2 złote, 7 srebrnych, 4 brązowe)
- 5 medali Pucharu Świata w Finswimmingu (1 złoty, 4 brązowe)
- Zdobywca Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach po raz trzeci z z rzędu.
- II miejsce klubu w klasyfikacji klubowej za rok 2017 w Pucharze Świata!
- II miejsce klubu w klasyfikacji klubowej Pucharu Europy Młodzików w Pływaniu w Płetwach kat. D i C
- 3 reprezentantów na Mistrzostwach Europy w Pływaniu w Płetwach we Wrocławiu, w tym wspaniałe rekordy seniorskie sztafet 4x100 m po powierzchni (pp), 4x200 m kobiet, 4x50 pp mikst oraz Kingi Małachowskiej na 50 m pod wodą z IX miejscem w pierwszej seniorskiej imprezie mistrzowskiej wraz z rekordem Polski seniorek

- 2 reprezentantów na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich (The World Games) w Pływaniu w Płetwach we Wrocławiu
- Bartosz Smaruj trenerem reprezentacji juniorów i seniorek na ME i TWG oraz organizatorem Mistrzostw Polski  w Pływaniu w Płetwach kat. E i D.


 


Licencje krajowe i CMAS na rok 2018


Prosimy wszystkich zawodników o wpłatę 20 PLN  za licencję krajową i 50 PLN za licencję międzynarodową CMAS na konto klubowe do końca stycznia.
Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich członków, trenerów  i sympatyków Klubu oraz ich rodzin życzy Zarząd Klubu 


Sportowe podsumowanie sezonu w UKS DELFINEK

Zapraszamy serdecznie wszystkich zawodników z licencjami i uczestników grupy rekreacyjnej na podsumowanie sportowego roku, które odbędzie się w Raczynie koło Nadolnika 22.12.2017 r. o godz. 17:00.

Z sukcesami zakończony sezon w Berlinie na II Finswimming BECO CUP i w TROPICAL ISLAND   


W dniu 2 grudnia br. w Berlinie (Niemcy) odbył się II Finswimming BECO Cup zorganizowany przez TSC Berliner. W zawodach udział wzięło prawie 200 zawodników z 5 krajów, w tym 24 pływaków w płetwach z UKS Delfinek Chodzież. Najlepiej z naszych reprezentantów pływali: Oskar Kasprowicz, Inez Jesiołowska i Sergiusz Szymkowiak – zdobyli po trzy złote medale. Dwa złote medale zdobył Kamil Pietras, a Adam Sałata jeden złoty i dwa srebrne medale. Sylwana Piechocka zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal w kat. C, Julia Nowak wśród najstarszych juniorek zdobyła złoty medal na 200 m bf i dwa srebrne medale. Natalia Bartczak w kat. C zdobyła złoty medal na 100  m pp, na 50 m pp srebrny, a na 200 m pp medal brązowy, w tej samej kategorii wiekowej Marta Humerczyk zdobyła dwa medale srebrne i jeden medal brązowy. W kategorii D dziewcząt Weronika Wolniewicz zdobyła srebrny medal na 800 m pp i dwa brązowe medale na 200 i 400 m pp. Olga Strzępka zdobyła dwa złote medale na 50 i 100 m bf w najmłodszej kategorii wiekowej dziewcząt, a w kat. D Anna Sałata na dystansie 50 m bf zdobyła złoty medal, wśród chłopców Filip Wiśniewski zdobył brąz na 50 m pp, a na 50 m bf srebrny medal.  W tej samej kategorii wiekowej Radosław Grabowski zdobył złoty medal na 100 m pp, a Aleksander Sporysz wśród najmłodszych chłopców zdobył dwa złote medale na 50 i 100 m bf, a na 200 m bf  przypłynął drugi. W kat. C dziewcząt kolejna nasza reprezentantka Maja Czarnolewska na 50 m pod wodą zdobyła brązowy medal, natomiast Maria Dreger wywalczyła brąz na 800 m pp. Anita Jankowska zdobyła złoty medal, a Natalia Gembiak brązowy w konkurencji 50 m bi-fins w kat. E dziewcząt. Sztafeta  juniorska Delfinka wywalczyła złoty medal w składzie: Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski i Anna Sałata. W niedzielę zawodnicy odwiedzili Tropical Island, w nagrodę za kolejny wspaniały i pełen sukcesów rok. Podziękowania dla trenera Maciej Jęsiek i instruktora Marek Kasperczak za niezbędną pomoc w realizacji wyjazdu na zawody.  
Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
UKS DELFINEK SP1 CHODZIEŻ NAJLEPSZYM KLUBEM W POLSCE PO RAZ TRZECI Z RZĘDU !!!

W dniach 25-26.11. w Jastrzębiu Zdroju odbyła się finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięła ścisła czołówka polskich klubów i zawodników, w tym 33 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Najlepiej z chodzieskich zawodników zaprezentował się Oskar Kasprowicz zdobył 3 medale, a w ostatniej indywidualnej konkurencji  na 200 m Bi-fins z wynikiem 1:49,30  zdobył złoty medal poprawiając rekord Polski w kat. D chłopców. Do grona rekordzistów Polski dołączyli także chodziescy reprezentanci sztafet mikstowych na dystansie 4x100 m pp (Natalia Bartczak, Kacper Wiśniewski, Kinga Małachowska i Filip Nowak) oraz na dystansie 4x50 m BF (Kacper Wiśniewski, Marta Humerczyk, Kinga Małachowska i Filip Nowak, którzy bezapelacyjnie wygrali rywalizacje. 
Finał rozpoczęto od konkurencji 25 m pod wodą, w której Inez Jesiołowska zajęła 3 miejsce w kat. D dziewcząt, a wśród chłopców Oskar Kasprowicz zdobył złoty medal, tuż przed Filipem Wiśniewskim, który uplasował się na drugim stopniu podium. Na dystansie dwukrotnie dłuższym Kinga Małachowska zajęła pierwsze miejsce wśród seniorek, podobnie jak Filip Nowak w seniorach, natomiast w kat. C dziewcząt dwa pierwsze miejsca wywalczyły kolejno Natalia Bartczak i Maja Czarnolewska, wśród chłopców kat. B Oliwier Jesiołowski był drugi, a w kat. B wygrał Kacper Wiśniewski. W konkurencji 50 m bi-fins Julia Nowak zwyciężyła w kat. B, a w kat. C wygrała Marta Humerczyk , przed Sylwaną Piechocką, która zajęła drugą lokatę, w kat. seniorów Filip Nowak był trzeci, podobnie jak Kacper Wiśniewski w kat. juniorów B, natomiast w kat. C Adam Sałata był drugi, jak i Oskar Kasprowicz w kat. D i Aleksander Sporysz w kat. E. Na dystansie 200 m pp w kat. C dziewcząt wygrała Natalia Bartczak w kat. C oraz Inez Jesiołowska w kat. D, a jej brat Oliwier sklasyfikowany został na drugiej pozycji wśród juniorów kat. C, jak i Kamil Pietras w kat. D chłopców.
W konkurencji 100 m BF seniorek Kinga Małachowska zajęła trzecie miejsce, a wśród najstarszych juniorek Julia Nowak zwyciężyła, podobnie jak Sylwana Piechocka w kat. C dziewcząt, Marta Humerczyk była druga, a Maja Czarnolewska trzecia – całe podium w tej kategorii wiekowej należało do zawodniczek Delfinka. W kat. D dziewcząt na tym samy dystansie Laura Skóra była druga, podobnie jak Radosław Grabowski w kat. D chłopców i Adam Sałata w kat. C i Aleksander Sporysz w kat. E, gdzie trzecie miejsce przypadło Sergiuszowi Szymkowiakowi.
Na najdłuższym dystansie zawodów na 800 m pp w kat. D Weronika Wolniewicz zajęła 3 miejsce, a Kamil Pietras zwyciężył wśród chłopców, a trzecie miejsce zajął Jan Białkowski. Na zakończenie pierwszego dnia zmagań rozegrano sztafety na dystansie 4x50 m pp, gdzie nasze zespoły juniorskie zajęły: pierwsze miejsce wśród chłopców (Kasprowicz, Sporysz, Szymkowiak, Grabowski) i drugie miejsce wśród dziewcząt (Jesiołowska, Jankowska, Bukowińska, Skóra).
W drugim dniu zmagań na dystansie 50 m pp złoty medal w seniorkach zdobyła Kinga Małachowska, a w kat. C dziewcząt Natalia Bartczak zdobyła także złoty medal, a Sylwana Piechocka srebrny. W kat. D dziewcząt wygrała Inez Jesiołowska, a wśród seniorów Filip Nowak pewnie wygrał, Kacper Wiśniewski natomiast był drugi w juniorach kat. B, podobnie jak Adam Sałata w lat C, a Oliwier Jesiołowski uplasował się na 3 pozycji, w kat. D Oskar Kasprowicz zdobył kolejny złoty medal, w kat. E Aleksander Sporysz przypłynął na drugiej pozycji. W konkurencji 400 m pp Julia Nowak wygrała w lat. B dziewcząt, podobnie jak jej młodsza koleżanka w kat. D Weronika Wolniewicz, trzecie miejsce natomiast zdobyła Aleksandra Bukowińska w kat. E dziewcząt. Drugi w kat. D był także Kamil Pietras. Na dystansie 200 m bf Julia Nowak uplasowała się na drugiej pozycji w kat. B, w kat. C wygrała Sylwana Piechocka przed Martą Humerczyk, natomiast w kat. D dziewcząt Laura Skóra zajęła drugie miejsce. W kat. E chłopców Sergiusz Szymkowiak przypłynął trzeci, podobnie jak Adam Sałata w kat. C.  Na 100 m pp Natalia Bartczak zajęła pierwsza lokatę w kat. C jak i Kinga Małachowska w seniorkach i Inez Jesiołowska  w kat. D dziewcząt. Oliwier Jesiołowski zajął trzecie miejsce w kat. C, tak jak i Radosław Grabowski w kat. D.
W klasyfikacji generalnej Finału KPP chodzieski Klub pewnie wygrał, a także po raz trzeci z rzędu UKS Delfinek SP1 Chodzież sięgnął po miano najlepszego Klubu w Polsce w Pływaniu w Płetwach i od trzech lat nie przegrał żadnej rundy Pucharu Polski.
W poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji indywidualnej KPP do najlepszych polskich zawodników należeli: Kinga Małachowska – druga w seniorkach, Filip Nowak – trzeci w seniorach, Julia Nowak – druga w juniorkach B, Kacper Wiśniewski – 3 w kat. juniorów B, Sylwana Piechocka – pierwsza w kat. C, Natalia Bartczak – druga w kat. C, Marta Humerczyk – trzecia w kat. C, Adam Sałata – drugi w kat. C, Inez Jesiołowska – pierwsza w kat. D, Oskar Kasprowicz – pierwszy w kat. D, Sergiusz Szymkowiak – trzeci w kat. E.

                                                                                                                       Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

Wyjazd II FINSWIMMING BECO CUP do Berlina. Zbiórka makulatury i plastiku.

Wyjazd na zawody do Berlina sprzed pływalni 1.12.2017 r. o godz. 14:00.  Koszt wyjazdu został obniżony do 0 zł dla zawodników, którzy zajęli miejsce w pierwszej trójce najlepszych pływaków w klasyfikacji generalnej KPP za rok 2017 w poszczególnych kategoriach wiekowych, natomiast pozostałym zawodnikom Klub opłaca bilet do Tropical Island (czyli koszt dla zawodnika zostaje 
obniżony do 300 PLN).

Ze zbiórki makulatory dotychczas zebrano 660 PLN. Dziękujemy serdecznie Miłoszowi Pietrasowi za transport makulatury do farbyki papieru w Kaczorach oraz wszystkim zaangażowanym zawodnikom i ich rodzicom. Zbiórka trwa do końca listopada 2017 r. 
Zapisy na II FINSWIMMING BECO CUP do Berlina

Zapisy na zawody do Berlina do 24.11.2017 r. Koszt wyjazdu wraz z 2 noclegami, 2 śniadaniami, transportem, opłatą startową i niedzielnym pobytem w Tropical Island wynosi 450 PLN. Wszystkich chętnych zawodników zapraszamy do zakończenia sportowego roku właśnie w Berlinie. 

Koszty mogą ulec obniżeniu w ramach akcji zbiórki makulatury i nakrętek, która prowadzona jest do końca listopada. Całe zebrane środki przeznaczone zostaną na wspracie dla zawodników. Makulaturę można zostawić w salce klubowej na Pływalni Delfin.Wyjazd na Finał KPP w Pływaniu w Płetwach do Jastrzebia Zdroju.

Zbiórka przed wyjazdem w piątek 24.11.2017 o godz. 13:45 przed pływalnią Delfin w Chodzieży, wyjazd o godz. 14:00.UKS Delfinek drugi w Europie wśród młodszych kategorii wiekowych!

       W dniach 3-5 listopada br. w Gliwicach na 50 metrowej pływalni „Olimpijczyk” zorganizowany został przez Polski Związek Płetwonurkowania Puchar Europy w Pływaniu w Płetwach kat. C i D, w którym udział wzięło 234 zawodników z 34 klubów z kilkunastu państw, w tym także zawodnicy z Jordanii. Chodzieski UKS Delfinek SP1 Chodzież reprezentowało 15 zawodników, głównie z klas usportowionych Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży.  W pierwszej konkurenci porannego bloku startowego na dystansie 50 pod wodą w kat. Sylwana Piechocka zdobyła pierwszy medal brązowy dla Delfinka, a na 6 miejscu przypłynęła Natalia Bartczak. W kolejnej konkurencji na dystansie 800 m po powierzchni Kamil Pietras w kat. D chłopców zdobył srebrny medal, a 9 przypłynął Jan Białkowski, wśród dziewcząt 5 miejsce zajęła Weronika Wolniewicz. W konkurencji 400 m Bi-fins Radosław Grabowski zdobył srebrny medal w kat. , a wśród kat. D dziewcząt Maja Czarnolewska przypłynęła czwarta. W bloku popołudniowym na dystansie 50 m Bi-fins 4 miejsce w kat. C chłopców zajął Adam Sałata, wśród dziewcząt tej kategorii wiekowej srebrny medal zdobyła Sylwana Piechocka, a tuż za nią na najniższym stopniu podium uplasowała się Marta Humerczyk. W kat. dziewcząt kategorii D Laura Skóra uplasowała się na 7 pozycji, a Anna Sałata była 18. W kat. D chłopców Oskar Kasprowicz zajął 5 miejsce, natomiast Filip Wiśniewski był 13. Na 200 m pp w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski przypłynął na 7 miejscu, a jego siostra Inez w kat. D dziewcząt zajęła 16 miejsce, tuż za nią na 17 pozycji przypłynęła Weronika Wolniewicz. W kat. D chłopców Kamil Pietras przypłynął na 8 pozycji, a w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski zajął 9 lokatę. W konkurencji 100 m pod wodą 4 miejsce zajęła Maja Czarnolewska. Na zakończenie pierwszego dnia zmagań rozegrano sztafetę mikstową 2x2x100 m Bi-fins, w której zarówno w kat. D (Oskar Kasprowicz, Laura Skóra, Filip Wiśniewski, Inez Jesiołowska) jak i w kat. C (Sylwana Piechocka, Oliwier Jesiołowski, Marta Humerczyk, Adam Sałata) drużyny Delfinka zajęły 2 miejsca. W pierwszej konkurencji niedzielnego bloku przedpołudniowego na dystansie 100 m Bi-fins złoty medal wywalczyła Sylwana Piechocka w kat. C dziewcząt, na 9 pozycji uplasowała się Marta Humerczyk. W kat. D chłopców Oskar Kasprowicz był 7, a wśród dziewcząt Laura Skóra przypłynęła na 10 pozycji. Na kolejnym dystansie 100m pp w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski sklasyfikowany został na 11 pozycji, a Natalia Bartczak w dziewczętach kat. C zajęła 2 miejsce. Wśród chłopców kat. D na 100 m pp Radosław Grabowski i Filip Wiśniewski zajęli kolejno 10 i 11 miejsce. Wśród dziewcząt tej samej kategorii wiekowej Inez Jesiołowska była 8, a Anna Sałata 20. W ostatniej konkurencji III bloku na 400 m pp Weronika Wolniewicz a kat. D dziewcząt zajęła miejsce tuż za podium, 5 miejsce w kat. D chłopców zajął Kamil Pietras, a Jan Białkowski sklasyfikowany został na 11 pozycji.
W pierwszej konkurencji ostatniego bloku startowego na dystansie 50 m pp Adam Sałata w kat. C przypłynął na 5 pozycji, a Natalia Bartczak zdobyła brązowy medal wśród dziewcząt. W kat. D chłopców Oskar Kasprowicz zdobył srebrny medal, Filip Wiśniewski był 16, wśród dziewcząt tej kategorii Inez Jesiołowska zajęła 9 lokatę, a Anna Sałata była 25. W kolejnej konkurencji na 200 m BF Marta Humerczyk przypłynęła na 5 pozycji, a Maja Czarnolewska była 9. Wśród chłopców kat. D Radosław Grabowski był 5, a Jan Białkowski 18, wśród dziewcząt kat. D Laura Skóra zajęła8 miejsce. Na zakończenie europejskich zmagań rozegrano sztafety 4x100 m pp, w których nasza żeńska drużyna w kat. C dziewcząt (Sylwana Piechocka, Maja Czarnolewska, Marta Humerczyk, Natalia Bartczak) zdobyła brązowy medal, chłopcy w kat. D w składzie: Filip Wiśniewski, Radosław Grabowski, Kamil Pietras i Oskar Kasprowicz zajęli rewelacyjne 2 miejsce, a dziewczęta kat. D w składzie: Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Weronika Wolniewicz i Anna Sałata wygrały bezapelacyjnie zdobywając złoty medal. W klasyfikacji generalnej chodzieski Delfinek SP1 sklasyfikowany został na bardzo wysokiej 2 pozycji na 34 startujące Kluby, ustępując jedynie zespołowi z Moskwy.
Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom zawodników za przyrządzony posiłek, a także za pomoc w transporcie na zawody. Przejazd pokryty został z dotacji UM w Chodzieży.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
Kolejna wygrana w Toruniu w Klubowym Pucharze Polski w Pływaniu w Płetwach !!!

         

        W dniach 14-15 października br. w Toruniu odbyła się IV Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział 34 zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież. Wśród najlepszych polskich klubów nasi młodzi pływacy spisali się po raz kolejny bardzo dobrze, zdobywając 60 medali, z czego 23 złote, 22 srebrne i 15 brązowych. Już w pierwszej konkurencji zawodów na dystansie 25 m pod wodą w kategorii D chłopców Oskar Kasprowicz poprawił własny rekord Polski o 0,04s pewnie wygrywając, drugie miejsce natomiast zajął Filip Wiśniewski. Wśród dziewcząt w kat. D Inez Jesiołowska zajęła I miejsce, a na trzeciej pozycji przypłynęła Laura Skóra. W kat. E chłopców Aleksander Sporysz zajął wysokie II miejsce. Na dystansie dwa razy dłuższym na 50 m pod wodą w kat. C dziewcząt Natalia Bartczak była pierwsza, a w kategorii seniorek Kinga Małachowska uplasowała się na I miejscu, a tuż za nią przypłynęła Julia Małachowska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny był Filip Nowak, który pewnie wygrał rywalizację, w kategorii B Kacper Wiśniewski przypłynął na drugiej pozycji. W kolejnej konkurencji na dystansie 50 m Bi-fins wśród dziewcząt kat. C pierwsze miejsce zajęła Sylwana Piechocka, tuż za nią uplasowała się Marta Humerczyk, w kat. B dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Nowak, a w seniorkach drugie miejsce zajęła Julia Małachowska. Wśród chłopców najmłodszej kategorii wiekowej na drugim miejscu przypłynął Sergiusz Szymkowiak, podobnie jak Oskar Kasprowicz w kat. D, w kategorii C Adam Sałata zajął drugie miejsce, w kategorii najstarszych juniorów trzeci był Kacper Wiśniewski, a wśród seniorów Filip Nowak uplasował się na drugiej pozycji. Na kolejnym dystansie 200 m po powierzchni w kat. C chłopców Oliwier Jesiołowski był drugi, a wśród dziewcząt kat. D jego siostra Inez zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając klubową koleżankę Weronikę Wolniewicz, która zajęła II miejsce. W kat. C dziewcząt Natalia Bartczak była pierwsza. W kolejnej konkurencji na dystansie 100 m bi-fins w kat. C dziewcząt całe podium zdominowały zawodniczki Delfinka: Sylwana Piechocka była pierwsza, Marta Humerczyk druga, a Maja Czarnolewska trzecia. W seniorkach trzecia była Kinga Małachowska. Wśród chłopców w kat. C Adam Sałata był drugi, w kat. D Radosław Grabowski był trzeci, a w kat. E Aleksander Sporysz był drugi, a Sergiusz Szymkowiak był trzeci. Na najdłuższym dystansie zawodów na 800 m pp wśród dziewcząt kat. D Weronika Wolniewicz zajęła pierwsze miejsce, a druga przypłynęła Maria Dreger, w kat. B dziewcząt Julia Nowak była bezkonkurencyjna, podobnie jak Kamil Pietras w kat. D. W ostatniej konkurencji pierwszego dnia zawodów na dystansie 4x50 m po powierzchni sztafet mikstowych o Puchar Prezesa Firmy WaterWorld nasze sztafety zarówno w kategorii młodzieżowej jak i w OPEN zdobyły pierwsze miejsca, w składzie juniorskiej sztafety płynęli: Aleksander Sporysz, Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Anita Jankowska, a w sztafecie OPEN Chodzież reprezentowali: Kinga Małachowska, Filip Nowak, Julia Małachowska, Kacper Wiśniewski. W pierwszej konkurencji niedzielnego bloku. Na dystansie 50 m po powierzchni wśród seniorek pierwsze miejsce zajęła Kinga Małachowska, a na drugiej pozycji uplasowała się Julia Małachowska, w kat. C prawdziwy popis umiejętności pokazały Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka i Maja Czarnolewska, które zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. W kat. D bezkonkurencyjna była Inez Jesiołowska, podobnie jak jej kolega wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej Oskar Kasprowicz, którzy wygrali rywalizację z dużą przewagą. W kat. C chłopców, na 50 m pp Adam Sałata, a trzeci przypłynął Oliwier Jesiołowski, wśród najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski był drugi, a w seniorach pierwsze miejsce zajął Filip Nowak. W konkurencji 400 m pp w kat. E dziewcząt Aleksandra Bukowińska zajęła trzecie miejsce, Kamil Pietras w kat. D był drugi podobnie jak Weronika Wolniewicz wśród dziewcząt, a trzecia była Maria Dreger. Wśród najstarszych juniorek Julia Nowak zdobyła złoty medal. W ostatniej konkurencji indywidualnej zawodów na 200 m Bi-fins w kat. D dziewcząt Laura Skóra była druga, w kat. C dziewcząt Sylwana Piechocka zajęła pierwsze miejsce, a Marta Humerczyk drugie. W kat. B dziewcząt Julia Nowak była druga, a w kat. seniorek Anna Czarnolewska zajęła trzecią lokatę.
        W konkurencjach sztafetowych na 4x50 m BF wśród juniorów nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce płynąc w składzie Sergiusz Szymkowiak, Aleksander Sporysz, Filip Wiśniewski , Oskar Kasprowicz, natomiast dziewczęta w składzie (Inez Jesiołowska, Anita Jankowska, Laura Skóra i Olga Strzępka zajęły drugą pozycję. W sztafetach seniorskich nasze reprezentacje nie dały szans rywalom pewnie sięgając po złote krążki, a płynęły w składach: Filip Nowak, Adam Sałata, Adrian Małachowski, Kacper Wiśniewski; Julia Małachowska, Julia Nowak, Sylwana Piechocka i Kinga Małachowska.
        W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież uplasował się na pierwszej pozycji, po raz kolejny z rzędu i pewnie prowadzi w Pucharze Polski. Finał odbędzie się już za miesiąc w Jastrzębiu Zdroju. W imieniu zawodników i Klubu dziękuję rodzicom Aleksandrze Strzępce oraz Agnieszce Gembiak za przygotowanie ciepłego posiłku dla wszystkich zawodników, sponsorowi za owoce, a firmie EURO-TOM za bezpieczny i komfortowy transport na zawody.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
Zapisy na Finał Pucharu Polski do Jastrzębia Zdroju

Do dnia 8.11 przyjmowane będą zapisy na wyjazd na Puchar Polski do Jastrzebie Zdroju.
Koszt 2 noclegów w hotelu Dąbrówka, startowego, transportu oraz śniadań wynosi 300 PLN. 
Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów - czasu pozostało niewiele!
Informacje o składkach i ubezpieczeniu NNW


Przypominamy wszystkim członkom Klubu, że od miesiąca września br. składka za grupę treningową wynosi 200 PLN, a za grupy 
doskonalące 120 PLN/m-c. Informujemy, że składka na kolejny rok ubezpieczenia od NNW dla zawodników trenujących wyniesie 29 PLN,
płatne na konto Klubu do końca października 2017 r.
Zapisy na Puchar Europy do Gliwic dla kat. C i D

Do dnia 25.10 przyjmowane będą zapisy na wyjazd na Puchar Europy kat. C i D do Gliwic. 
Koszt 2 noclegów, startowego wynosi 190 PLN, tranpsort pokryty zostanie z Klubu. W tym roku nie będzie jeszcze wymagana licencja międzynarodowa CMAS.


Zapraszamy do zapisów.Wyjazd na IV rundę Pucharu Polski do Torunia

Zbiórka w sobotę 14.10 o godz. 7:40 przed pływalnią Delfin, wyjazd o godz. 8:00. przewidywany powrót o godz. 18:00 w niedzielę 15.10.
Oficjalnie UKS DELFINEK SP1 Chodzież DRUGIM KLUBEM w PUCHARZE ŚWIATA w roku 2017 !!!


Po 2 rundach w Lignano Sabbiadoro (Włochy) i w Olsztynie oraz po Finale w Antalya (Turcja) nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na 2 pozycji wśród klubów na całym świecie w pływaniu w płetwach. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodnikom, rodzicom, sponsorom (Firma Jenox, Firma Kepka Group Dariusza Kępki z Budzynia, Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa z Walkowic Pani Danuty Wiśniewskiej, MWiK w Chodzieży, Ardagh Glass Gostynin i ludziom dobrej woli (Burmistrzowi Miasta Chodzieży Jackowi Gurszowi), którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu młodego Klubu z małego polskiego miasta. Wasze zaangażowanie i pomoc były nieocenione i niezbędne do zrealizowania naszych celów. Celem było podium wśród najlepszych klubów, II miejsce natomiast przerosło nasze oczekiwania. Na zawodach w Turcji medal brązowy zdobyli nasi juniorzy na w sztafecie na dystansie 4x100 m po powierzchni w składzie: Kacper Wiśniewski, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata. O krok od medalu indywidualnego byli: Kinga Małachowskana 50 m po powierzchni 4. na 100 m pp 5. i na 50 m pw 6., Kacper Wiśniewski 5. na 50 m pp.
W finale w skład chodzieskiej reprezentacji weszli: Filip Nowak, Julia Małachowska i Kinga Małachowska, Agata Rettig,Kacper Wiśniewski, Adam Sałata, Adrian Małachowski, Sylwana Piechocka, Natalia Bartczak, Marta Humerczyk, Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz, Inez Jesiołowska, Laura Skóra.
W składzie w poprzednich rundach wystąpiły także: Weronika Prentka, Agata Struck, Julia Nowak i Maja Czarnolewska. W rundzie finałowej nasi juniorzy zostali sklasyfikowani na 2 pozycji wśród chłopców, a juniorki były trzecie wśród dziewcząt.

                                                                                      Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujNajlepsi w Warszawie

W dniu 10 września br. w Warszawie zorganizowany został Maraton Pływania i Pływania w Płetwach o Błękitną Wstęgę Dzielnicy Mokotów im. Kazia Szlasy. Na wodach Jeziora Czerniakowskiego rozegrano konkurencje dla dzieci i dorosłych w pływaniu klasycznym i w pływaniu w płetwach. Na dystansie 200 m stylem dowolnym wśród dziewczynek do 15 lat Maria Dreger zajęła I miejsce, a tuż za nią przypłynęła Anita Jankowska. Na dystansie 750 m w płetwach podwójnych Aleksander Sporysz uplasował się na I pozycji w kat. E, podobnie jak jego klubowy kolega w kategorii D (12-13 lat). Wśród dziewcząt na dystansie 3000 m wygrała nasza tegoroczna reprezentantka Igrzysk The World Games Julia Małachowska. Na dystansie 750 po powierzchni w płetwie mono w kat. E II miejsce zajęła Anita Jankowska, a w kat. D dziewcząt pierwsza przypłynęła Weronika Wolniewicz, druga natomiast była Maria Dreger. Wśród chłopców w kat. D pierwszy do mety dopłynął Kamil Pietras. Na głównym dystansie zawodów na 5000 m w kat. OPEN kobiet pierwsze miejsce zajęła Julia Nowak, która otrzymała także specjalna nagrodę za objawienie zawodów, która wyprzedziła także wszystkich mężczyzn, w tym reprezentanta Polski z Warty Poznań, druga natomiast dopłynęła Kinga Małachowska. UKS Delfinek Chodzież uplasował się I miejscu w klasyfikacji klubów. Za pomoc w transporcie na zawody chciałbym podziękować Mariuszowi Jankowskiemu.                                                                    Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
Zapisy na Rundę KPP w Pływaniu w Płetwach do Torunia
 

Do 6.10 br. trwać będą zapisy na wyjazd na kolejną Rundę KPP w Pływaniu w Płetwach do Torunia. Koszt całościowy (opłata startowa, transport, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją) wynosi 145 PLN płatne na konto klubowe do 6.X.

Zapraszamy wszytkich chętnych zawodników do zapisów poprzez adres email: delfinekchodziez@gmail.com.

 Informacje dot. wylotu na Finał Pucharu Świata do Turcji


Wylot 20.09.2017 godz.14:45 Poznań Ławica nr lotu CAI 352 linie Corendon Airlines,

Wylot 27.09.2017 godz.11:30 Antylya nr lotu CAI 351

bagaż podstawowy 20kg

bagaż podręczny 7kg

bagaż monopłetwa do zabezpieczenia we własnym zakresie

zbiórka na 2 godz.przed wylotem w sali odlotów,dojazd  na lotnisko na własny koszt

Obowiązkowo zgody na wyjazd  i ksero wiz do poniedziałku 18.09.2017 r.Podział uczniów z klas usportowionych na grupy treningowe w godzinach popołudniowych

Do grupy treningowej starszej we wtorki i czwartki na 16:30: Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Weronika Wolniewicz i Laura Skóra. 
Do grupy treningowej młodszej we wtorki na godz.18:00: Sergiusz Szymkowiak, Maksymilian Mielke, Anita Jankowska, Olga Strzępka, Natalia Gembiak, Ksawery Szkudlarski, Dominik Nojman.
Do grupy treningowej młodszej w czwartki na godzinę 18:00 i w soboty na godzinę 10:00: Wiktoria Janicka, Maria Janka, Jan Białkowski, Kamil Pietras, 
Radosław Grabowski, Maria Dreger, Anna Sałata, Julia Szejner, Michał Mendlik.
Powyższy podział wg umiejętności obowiązuje od 5.09.2017 r.Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz SmarujWyjazd na Maraton Długodystansowy do Warszawy

W sobotę 9 września 2017 r. o godz. 15:00  sprzed pływalni Delfin odbędzię się wyjazd na zawody długodystansowe w pływaniu w płetwach do Warszawy. Koszt startowego i noclegu wyniesie 155 PLN płatne do 6.09.2017 r. na konto klubowe. Powrót w godzinach wieczornych w niedzielę 10.09. Proszę na zawody wziąć: ciepłą czapkę, kubek termiczny, maść rozgrzewającą oraz ciepłe ubranie.Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz SmarujZebranie z rodzicami uczniów z klas usportowionych  z SP1


W piątek 1.09.2017 w salce na pływalni Delfin odbędzie się zebranie z rodzicami klas V-VII usportowionych z SP1, w związku z organizacją treningów 
w SP1 w roku szkolnym 2017/2018.

Zapraszamy!  

Rozpoczynamy obóz dochodzeniowy!

16 sierpnia o godz. 17:00 rozpoczyna trening grupa treningowa starsza, a o godzinie 18:00 chętni zawodnicy młodsi z klas V-VII zaczynają swój trening.
Zajęcia w dniach 16-18.08 trwać będą po godzinie, od dnia 21.08 grupa treningnowa starsza będze miała trening dwa razy dziennie - 8:30-10:00 i 16:30-18:00, natomiast treningowa młodsza w godzinach 10:00-11:30 i 18:00-19:00.
Opłata za obóz dochodzeniowy wynosi  200 PLN płatne na konto klubowe. W soboty treningi w terenie od godziny 9:00.


Zapraszamy na trening!


Informacje o finale PŚ w Turcji
 

Poniżej lista zawodników, którzy reprezentować będą UKS Delfinek SP1 Chodzież na Finale Pucharu Świata w Altanya w Turcji:
 

1. Sylwana Piechocka
2. Oskar  Kasprowicz
3. Marta  Humerczyk
4. Natalia Bartczak 
5. Agata  Rettig
6. Kinga  Małachowska 
7. Julia Małachowska 
8. Kacper  Wiśniewski
9. Filip Nowak
10. Oliwier Jesiołowski
11. Inez Jesiołowska
12. Adam Sałata
13. Adrian Małachowski
14. Laura Skóra

Prosimy już o wpłacanie dopłat do wyjazdu na konto klubowe + opłaty startowe w wysokości 31 EURO (można dokonać przelewu w EURO na konto walutowe Klubu). Spotkanie z rodzicami wylatujących osób odbędzie się po zebraniu z zawodnikami przed rozpoczęciem sezonu treningowego 2017/2018 o godz. 18:00 w poniedziałek 14.08.2017 r. w salce klubowej na pływalni Delfin. Przypominamy, że od obywateli polskich wymagane jest posiadanie wizy uprawniającej do wjazdu oraz wielokrotnego przekraczania granicy i pobytu w Turcji przez 90 dni oraz paszportu, którego okres ważności wynosi 60 dni od daty wygaśnięcia wizy. W paszporcie musi pozostać co najmniej 1 (jedna) wolna strona w celu uzyskania wizy wjazdowej. Brak wolnej strony w paszporcie powoduje automatyczną odmowę wjazdu do Turcji. Nie ma możliwości wjazdu do Turcji za okazaniem dowodu osobistego. Od dnia 11 kwietnia 2014 roku koszt wizy tury-stycznej wielokrotnej, otrzymywanej w formie naklejki (przyklejanej / stemplowanej) na przejściach granicznych będzie wynosił 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP. Dotychczasowa cena tj. 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr). Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać na stronie http://www.turcja.org.pl/page/11/44.

 


 

Historyczny udział zawodników Delfinka w Igrzyskach Sportowych The World GamesDo Reprezentacji Polski do Igrzysk Sportowych The World Games powołana została dwójka zawodników UKS Delfinek Chodzież Julia Małachowska i Filip Nowak. Chodziescy pływacy płynęli w sztafetach 4x100 m po powierzchni. Wśród kobiet Julia płynęła na pierwszej zmianie, a drużyna zajęła 7 miejsce. Niestety nie mogliśmy wystawić najsilniejszej reprezentacji tylko dwie najszybsze zawodniczki i dwie bi-finsowe pływaczki z indywidualnymi kwalifikacjami. Wśród mężczyzn nasi reprezentacji także sklasyfikowani zostali na 7 miejscu, mimo iż rekord kraju poprawili o ponad 7 sekund. Zawody stały  na bardzo wysokim poziomie. Poprawionych zostało 5 rekordów świata i wiele rekordów Igrzysk. Mamy nadzieję, że start naszych młodych zawodników będzie dobrym prognostykiem na kolejne lata. Kolejne Igrzyska za 4 lata - trenujemy?

                                                                                       Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

Udane s
tarty w Mistrzostwach Europy w Pływaniu w Płetwach we Wrocławiu

W dniach od 3-8 lipca 2017 r. we Wrocławiu zorganizowane zostały przez Polski Związek Płetwonurkowania Mistrzostwa Europy w Pływaniu w Płetwach, w których udział wzięło ponad 200 zawodników z kilkunastu krajów Starego Kontynentu
Kinga Małachowska ustanowiła nowy rekord Polski seniorek na dystansie 50 m pod wodą (0:17,44), zajmując 9 miejsce w Europie i zaledwie 0,04s od 8 miejsca premiowanego finałem. W sztafecie mikstowej na dystansie  4x50 m pp Filip Nowak, Błażej Gałkowski (UKS Tryton Olecko) oraz Julię i Kingę Małachowskie (UKS Delfinek Chodzież). Nowy rekord Klubu zrobiła Kinga Małachowska na 100 m pod wodą (0:41,08), a sztafeta mikstowa poprawiła rekord Polski seniorów. Sztafeta 4x200 m pp w składzie: Agata Struck (UKS Delfin Jastarnia), Zuzanna Rzepka (KS Nautilus Jastrzębie Zdrój) , Kinga Małachowska, Julia Małachowska  (obie UKS Delfinek Chodzież) zajęła 5 miejsce w finale ME wraz z nowym rekordem kraju poprawionym o 8 sekund. Sztafeta 4×100 m po powierzchni kobiet w składzie: Agata Struck, Zuzanna Rzepka, Kinga Małachowska i Julia Małachowska ostatecznie zajęła 5 miejsce, ponownie poprawiając rekord Polski o 2 sekundy!  Trenerem Reprezentacji był Bartosz smaruj na co dzień trener chodzieskiego Delfinka. Warto zaznaczyć, że dla Kingi i Julii Małachowskich był to pierwszy start w kategorii seniorek, a zdobyte doświadczenie na pewno będzie procentować.
 Delfinek najlepszy także w Mistrzostwach  Polski Juniorów kat. B, C oraz Seniorów Pływaniu w Płetwach w Gliwicach

W dniach 17-8 czerwca br. w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach Juniorów kat. C i B oraz Seniorów. W zawodach udział wzięły najlepsze kluby w tej widowiskowej dyscyplinie sportu, Chodzież reprezentowało 19 zawodników z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Podczas zawodów wręczono oficjalne powołania do reprezentacji kraju na mistrzostwa Europy dla Filipa Nowaka i sióstr Małachowskich Julii i Kingi, mistrzostwa świata juniorów oraz na The World Games dla Filipa Nowaka i Julii Małachowskiej. W pierwszej konkurencji pierwszego z trzech bloków zawodów na dystansie 100 m pp Filip Nowak zdobył srebrny medal w seniorach, a wśród kobiet w kategorii C pierwsze dwa miejsca zajęły kolejno Natalia Bartczak i Inez Jesiołowska. W najstarszej kategorii juniorek Natalia Bartczak zajęła miejsce drugie. W kategorii seniorek Kinga Małachowska wywalczyła srebrny medal. Na 400 m pp zarówno w kategorii C, jak i kategorii B chłopców Oliwier Jesiołowski stanął na najniższym stopniu podium. Wśród dziewcząt w kategorii C miejsce drugie zajęła Weronika Wolniewicz. W starszej kategorii miejsce drugie przypadło Julii Nowak, a na najwyższym stopniu podium stanęła Agata Rettig. W kategorii A Agata Rettig zajęła miejsce drugie. Na 200 m bf w kategorii C chłopców Adam Sałata stanął na drugim stopniu podium, a Adrian Małachowski był trzeci. W kategorii C dziewcząt Marta Humerczyk zajęła drugie miejsce, a Maja Czarnolewska zajęła miejsce trzecie. W kategorii B Julia Nowak była pierwsza, a w kategorii A trzecia. Na dystansie 400 m pw Inez Jesiołowska zajęła trzecie miejsce zarówno w kategorii C, jak i B. Na dystansie 50 m pw w kategorii C chłopców Adam Sałata uplasował się na miejscu trzecim. W kategorii B Kacper Wiśniewski zajął miejsce drugie. W najstarszej kategorii wiekowej mężczyzn Filip Nowak zajął miejsce pierwsze. Na tym samym dystansie w kategorii C miejsce pierwsze zajęła Sylwana Piechocka, a drugie Natalia Bartczak. W starszej kategorii wiekowej Sylwana Piechocka zajęła miejsce trzecie. W seniorkach drugie miejsce zajęła Julia Małachowska. Na dystansie 800 m pp chłopców zarówno w kategorii C jak i kategorii B Oliwier Jesiołowski zajął miejsce pierwsze, a w kategorii A zajął miejsce drugie. W tej samej konkurencji dziewcząt w kategorii C miejsce pierwsze zajęła Weronika Wolniewicz, w kategorii B druga była Julia Nowak a Agata Rettig pierwsza. W seniorkach Agata była pierwsza a Julia trzecia. Na koniec pierwszego bloku zostały rozegrane sztafety 4x100 bf mikst. W Kategorii juniorskiej Chodzieżanie w składzie Sylwana Piechocka , Marta Humerczyk, Adam Sałata i Oskar Kasprowicz zajęli miejsce pierwsze, a w kategorii seniorek sztafeta w składzie Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Filip Nowak i Kacper Wiśniewski zajęła miejsce trzecie. W konkurencji 400m pp Oliwier Jesiołowski zarówno w kategorii C, jak i kategorii B chłopców stanął na najniższym stopniu podium. Wśród dziewcząt w kategorii C miejsce drugie zajęła Weronika Wolniewicz. W starszej kategorii miejsce drugie przypadło Julii Nowak, a na najwyższym stopniu podium stanęła Agata Rettig. W kategorii A, Agata Rettig zajęła miejsce drugie. Na kolejnym dystansie 50 m bf w kategorii C chłopców miejsce trzecie zajął Adam Sałata, w kategorii B Kacper Wiśniewski zdobył brązowy medal. W kategorii C dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sylwana Piechocka, druga była Marta Humerczyk, a trzecia uplasowała się Natalia Bartczak. W kategorii B również, pierwsza była Sylwana Piechocka, a druga Marta Humerczyk. W seniorkach na miejscu trzecim stanęła Julia Małachowska. W konkurencji 100m pw w kategorii C i kategorii B chłopców z bardzo ładnym czasem, miejsce trzecie zajął Oskar Kasprowicz. W kategorii C dziewcząt Inez Jesiołowska zajęła miejsce trzecie. A w kategorii A, Kinga Małachowska była druga. W sztafetach 4x200 pp w kategorii juniorów chodzieska sztafeta w składzie Adam Sałata, Oskar Kasprowicz, Adrian Małachowski i Oliwier Jesiołowski zajęli miejsce pierwsze. W kategorii juniorek sztafeta w składzie Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka, Marta Humerczyk i Maja Czarnolewska uplasowały się na miejscu pierwszym. W kategorii seniorek sztafeta w składzie Julia Małachowska, Julia Nowak, Agata Rettig i Kinga Małachowska zajęła miejsce pierwsze. Ostatni blok został rozpoczęty konkurencją 200 m pp. W kategorii C i B chłopców Oliwier Jesiołowski zajął miejsce trzecie. Kategorii C dziewcząt miejsce pierwsze zajęła Inez Jesiołowska, w kategorii B druga była Agata Rettig, a w kategorii A trzecia. Kolejną konkurencją było 100 m bf, w której w kategorii C chłopców Adam Sałata był drugi, a w kategorii B trzeci. W Kategorii C i B dziewcząt pierwsza była Sylwana Piechocka, a druga Marta Humerczyk. W kategorii A Sylwana Piechocka zajęła miejsce trzecie. Na 50 m pp W kategorii C chłopców miejsce trzecie zajął Adam Sałata, w kategorii B Kacper Wiśniewski uplasował się na miejscu pierwszym, z czasem zaledwie o 8 setnych gorszym od limitu na Mistrzostwa Świata Juniorów w Tomsku. W kategorii seniorów uplasował się na miejscu trzecim, a miejsce pierwsze w tej konkurencji zajął Filip Nowak. Natomiast w kategorii C dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się Natalia Bartczak, a druga była Sylwana Piechocka. W kategorii B Natalia Bartczak zajęła miejsce drugie. W kategorii seniorek na podium stanęły siostry bliźniaczki, Julia była pierwsza, a Kinga druga. Na dystansie 400m bf w kategorii C chłopców srebrny medal zdobył Adrian Małachowski, a Oskar Kasprowicz zdobył medal brązowy z nowym rekordem Polski w kategorii D. W kategorii B Adrian Małachowski zajął miejsce drugie. W kategorii C dziewcząt drugie miejsce zajęla Inez Jesiołowska, a trzecie Weronika Wolniewicz. W kategorii B druga była Julia Nowak. Na zakończenie zawodów rozegrano sztafety 4x100m pp. W kategorii seniorów sztafeta Delfinka w składzie Kacper Wiśniewski, Oliwier Jesiołowski, Adam Sałata i Filip Nowak zajęli miejsce trzecie. W kategorii juniorek sztafeta dziewcząt w składzie Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka, Maja Czarnolewska i Marta Humerczyk uplasowały się na miejscu pierwszym, a w kategorii seniorek sztafeta w składzie Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Agata Rettig i Julia Nowak uplasowała się na miejscu pierwszym.
Łącznie pływacy UKS Delfinek Chodzież zdobyli 85 medali MP, w tym 25 złotych, 31 srebrnych i 29 brązowych. Opłaty startowe zostały pokryte z dotacji Urzędu Miasta w Chodzieży. W imieniu klubu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować firmie Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia za wsparcie wyjazdu.
 Pełny suckes sportowy i organizacyjny Mistrzostw Polski Juniorów kat. E i D w Chodzieży

W dniach 3-4 czerwca br. na chodzieskiej pływalni Delfin UKS Delfinek SP1 Chodzież był gospodarzem Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach dwóch najmłodszych kategorii wiekowych E i D. W zawodach wzięło udział 131 zawodników z 12 polskich klubów, a w tym 31 zawodników z UKS Delfinek SP1 Chodzież, dla których było to zwieńczenie innowacji wprowadzonej na lata 2014-2017 w klasach usportowionych o profilu pływania i pływania w płetwach. Patronat honorowy nad zawodami objęła Wielkopolska Kurator Oświaty Pani Elżbieta Leszczyńska, a zawody otworzył Burmistrz Chodzieży Pan Jacek Gursz. Chodziescy zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając 41 medali w tym 17 złotych i zajęli w klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce. Indywidualnymi medalistami mistrzostw zostali: Oskar Kasprowicz – 6 złotych medali (100m bf, 50 m pp , 100 m pp, 200 m BF, 25 m pw i 50 m BF), Inez Jesiołowska – 4 złote medale: 25m pw, 100 m pw, 50 m pp, 100 m pp, srebrny medal na 200 i 400 m BF, Filip Wiśniewski – medal brązowy na 100 m pw, Weronika Wolniewicz – złoto na 400 m pp, 800 m pp i 200 m pp, Anita Jankowska – brąz na 400 m pp, Kamil Pietras – złoty medal na 800 m pp, srebrny medal na 400 m pp, brązowy medal na 400 m BF, Laura Skóra – brązowy medal na 100 m BF, 200 m BF i 100 m pp, srebrny medal na 50 m pp i 25 m pw, Anna Sałata – brązowy medal na 200 m pp. Nasze sztafety na dystansie 4x100 m bf zdobyły 4 srebrne medale: w kat D dziewcząt (Inez Jesiołowska, Antonina Wolińska, Anna Sałata, Laura Skóra), w kat. E dziewcząt (Anita Jankowska, Olga Strzępka, Natalia Gembiak, Aleksandra Bukowińska), w kat. D chłopców (Oskar Kasprowicz, Kamil Pietras, Hubert Paprocki, Filip Wiśniewski), w kat. E chłopców (Sergiusz Szymkowiak, Maksymilian Mielke, Eryk Piotrowski, Aleksander Sporysz). Na dystansie 4x100 m po powierzchni dziewczęta z kat. D (Inez Jesiołowska, Weronika Wolniewicz, Anna Sałata, Laura Skóra) zdobyły złoty medal, a pozostałe nasze sztafety zajęły drugie miejsca, kat. D chłopców (Oskar Kasprowicz, Kamil Pietras, Jan Białkowski, Filip Wiśniewski), kat. E dziewcząt (Anita Jankowska, Olga Strzępka, Natalia Gembiak, Aleksandra Bukowińska), kat. E chłopców (Sergiusz Szymkowiak, Maksymilian Mielke, Ksawery Szkudlarski, Aleksander Sporysz). W ostatniej konkurencji sztafetowej mistrzostw na 4x50 m pp, rozgrywanej o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży dwa z czterech pucharów został w Chodzieży, a sprawcami tych dużych niespodzianek byli chłopcy (Oskar Kasprowicz, Kamil Pietras, Jan Białkowski, Filip Wiśniewski) i dziewczynki (Inez Jesiołowska, Weronika Wolniewicz, Anna Sałata, Laura Skóra) z kat. D. W kat E chłopcy zajęli drugie miejsce (Sergiusz Szymkowiak, Maksymilian Mielke, Ksawery Szkudlarski, Aleksander Sporysz), a dziewczynki przypłynęły trzecie.
W klasyfikacji wielobojowej mistrzostw Oskar Kasprowicz wygrał w kat. D chłopców, a wśród dziewcząt tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Inez Jesiołowska, a tuż za nią uplasowała się koleżanka z klasy VI d Weronika Wolniewicz. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody i statuetki od sponsorów mistrzostw.
Zawody zakończyły się pełnym sukcesem organizacyjnym, czego potwierdzeniem były liczne pozytywne komentarze osób z innych klubów.
Zawody zostały wsparte przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży, Urząd Gminy w Chodzieży, Powiat Chodzieski, Urząd Miasta w Chodzieży, Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Firmę Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Miejskie Wodociągi i Kanalizację z Chodzieży, Firmę Jenox, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Studio Reklamy Siła Przekazu Adama Skibińskiego, Firmę Peberol, Firmę Budowlaną Szajowski, Sklep internetowy Finswimming.pl. Wspaniale spisali się także rodzice zawodników bez, których zorganizowanie imprezy takiej rangi byłoby prawie niemożliwe - wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

                                                                                       Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
Wyjazd na Mistrzostwa Polski Juniorów B i C oraz Seniorów do Gliwic

Wyjazd na MP do Gliwic odbędzie się 16.06 o godz. 11:00 sprzed pływalni Delfin. Powołanych na wyjazd jest 19 zawodników, w tym 5 z kat. D.
Koszty 2 noclegów ze śniadaniem to 135 PLN. Transport i opłaty startowe pokryje Klub.
Zgłoszenia proszę przesyłać na klubowy adres email do dnia 10.06 br. Wpłaty prosimy przelać do dnia 12 czerwca na konto klubowe.
Mistrzostwa Szkoły i Zawody okazji Dnia Dziecka 2017


W dniu 26 maja br. z inicjatywy trenera Bartosza Smaruja zorganizowane zostały przez nasz Klub III Zawody w Pływaniu i w Pływaniu w Płetwach z Okazji Dnia Dziecka oraz Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. W zawodach wzięło udział 58 zawodników, a rywalizowano w 16 konkurencjach.Bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Delfinek, którzy oddali tylko 1 z 48 miejsc na podium , w klasach III dziewcząt, wygrała utalentowana Nadia Kinitz. Wyniki zawodów przedstawiamy poniżej. Zawody zostały przeprowadzone przy niezbędnej pomocy współpracowników Klubu trenera Macieja Jęsiek oraz instruktorów Marka Kasperczaka ,Macieja Borowca, Filipa Nowaka i Adama Gil, a także niezastąpionych rodziców Agnieszki Wiśniewskiej, Bogusi Humerczyk. Zawody otworzył i zamknął Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży Pan Tomasz Jagodziński.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujMistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D - zapisy
Zapraszamy do zapisów na tegoroczne MP w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w Chodzieży w dniach 3-4 czerwca 2017 r.

Można wybrać maksymalnie 2 konkurencje w każdym z 3 bloków. Opłata za każdą konkurencję wynosi 10PLN dla zawodników Delfinka (płatne na konto Klubu).
Do klasyfikacji wielobojowej brane będą  punkty z 5 najlepszych startów.
Więcej informacji na: live.megatiming.pl/rutkowski/2017/06_04_chodziez/komunikat.pdf
Zapsisywać na zawody można się poprzez wysłanie czasów i konkurencji na email klubowy do dnia 27 maja br.


 
Delfinek najlepszy na międzynarodowych zawodach z okazji 40-lecia KS Nautilus Jastrzębie Zdrój


   W dniu 20 maja w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Międzynarodowe Zawody w Pływaniu w Płetwach z okazji 40-lecia działalności KS NAUTILUS. W imprezie wystartowało około 100 zawodników z Czech, Słowacji i Polski, w tym 16 z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach, na 50 m bi fins (w pojedynczych płetwach) oraz na 100 i 200 m po powierzchni. Najlepiej z chodzieskich zawodników zaprezentowali się: Oskar Kasprowicz – 3 złote medale, Julia Małachowska 2 złote, 1 brązowy, Filip Nowak 2 złote, 1 srebrny, Inez Jesiołowska 2 złote, 1 brązowy, Natalia Bartczak 2 złote, 1 srebrny, Sylwana Piechocka 1 złoty, 2 srebrne, Aleksander Sporysz 1 złoty, 2 brązowe, Laura Skóra 1 brązowy, 1 brązowy, Kinga Małachowska 3 srebrne, Adama Sałata 2 srebrne, Kacper Wiśniewski 1 srebrny i 2 brązowe, Oliwier Jesiołowski 2 brązowe, Sergiusz Szymkowiak 1 srebrny i Kamil Pietras 1 brązowy. Anita Jankowska i Adrian Małachowski zajmowali miejsca poza podium. Na zakończenie zawodów rozegrano sztafetę 4x50m BF mężczyzn, w której to nasi pływacy w składzie: Filip Nowak, Kacper Wiśniewski, Adam Sałata i Oskar Kasprowicz zajęli najwyższe miejsce z bardzo dobrym czasem 1:23,94. W tej samej serii nasze reprezentantki poprawiły rekord Polski seniorek na 4x50 m pp z czasem 1:16,80, a popłynęły w składzie: Julia Małachowska, Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka i Kinga Małachowska. Podsumowanie zawodów wraz z uroczystościami 40-lecia odbyło na terenach otwartego kompleksu basenów MOSiR w Jastrzębiu Zdroju i w poszczególnych kategoriach statuetki dla najlepszych zawodników odebrali: Filip Nowak, Julia Małachowska, Natalia Bartczak, Oskar Kasprowicz i Inez Jesiołowska. W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież został sklasyfikowany na pierwszym miejscu, wygrywając kolejny puchar do kolekcji. Wyjazd na zawody został pokryty z dotacji UM w Chodzieży, a za pomoc w transporcie zawodników wraz ze wspaniałym zestawem okolicznościowym dla gospodarzy zawodów bardzo serdecznie dziękujemy firmie Centrum Ceramiki i Technologii Kepka Group Pana Dariusza Kępki z Budzynia.

 

 

 

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj Wyjazd na zawody z okazji 40-lecia KS Nautilus Jastrzębie Zdrój

Wyjazd odbędzie się w piątek 19.05.2017 r. o gdzinie 11:45 sprzed pływalni Delfin.

Lista reprezentantów, którym Klub pokryje koszty noclegu z wyżywieniem, opłaty startowej i transportu:

JESIOŁOWSKI, Oliwier 
KASPROWICZ, Oskar  
MAŁACHOWSKI, Adrian   
NOWAK, Filip  
PIETRAS, Kamil  
SAŁATA, Adam 
SPORYSZ, Aleksander  
SZYMKOWIAK, Sergiusz  
WIŚNIEWSKI, Kacper
  
BARTCZAK, Natalia  
JANKOWSKA, Anita  
JESIOŁOWSKA, Inez  
MAŁACHOWSKA, Julia  
MAŁACHOWSKA, Kinga  
PIECHOCKA, Sylwana  
SKÓRA, Laura

Zawody zostanie wsparty z dotacji UM w Chodzieży!Mistrzostwa Szkoły i Zawody okazji Dnia Dziecka 2017

UKS Delfinek Chodzież zaprasza wszystkich swoich członków oraz chętnych uczniów SP 1 Chodzież na zawody pływakcie 26 maja br. tj. w piątek o godz. 8:00 na PływalniDelfin w Chodzieży.

Konkurencje: 25 m stylem dowolnym - klasy III chłopcy i dziewczynki
25 m stylem dowolnym, 100 m BF - klasy IV chłopcy i dziewczynki
50 m stylem dowolnym, 100 m BF - klasy V chłopcy i dziewczynki
50 m stylem dowolnym, 100 m BF - klasy VI chłopcy i dziewczynki

Udział w zawodach jest bezpłatny dla wszystkich uczniów oraz członków Klubu.
Za każde pierwsze trzy miejscaw kategorii dyplom i medal. Przy dużej frekwencji uczniów klas II-ich zostanie utworzona kolejna kategoria wiekowa.

Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne osoby!
 


Delfinek ponownie bezkonkurencyjny w Pucharze Polski!

       We Władysławowie w dniach 13-14 maja 2017 roku została zorganizowana III Runda Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, której gospodarzem był UKS Delfin Władysławowo. W zawodach wzięło udział 36 chodzieskich zawodników, z czego 22 to uczniowie klas usportowionych ze współpracującej z Klubem chodzieskiej „Jedynki”. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Oskar Kasprowicz, który zdobył indywidualnie 4 złote medale, w tym na 25 m pod wodą z czasem 0:08,39, ustanowił nowy rekord Polski w kat. D chłopców. O krok od rekordu na 25 m pod wodą w kat. D była Inez Jesiołowska, która uzyskała czas gorszy jedynie o 0,01s., a w swoich startach podobnie jak jej rówieśnik zdobyła cztery złote medale. W kat. E medali zdobyli: Aleksander Sporysz na: 25 m pw i na 200 m bf – srebro , Szymkowiak Sergiusz na 50 m bf i 200 m bf– brąz, na 100 m bf srebro. W kategorii D poza dwoma multimedalistami na podium stawali: Filip Wiśniewski na 25 m pw i 50 m bf – brąz, Kamil Pietras złoto na 400 m pp i 800 m pp, na 200 m pp srebro, Radosław Grabowski 100 m bf brąz, Jan Białkowski srebro na 800 m pp i brąz na 400 m pp. Laura Skóra złoto na 200 m bf, srebro na 25 m pw i 50 m bf, Maria Dreger złoto na 800 m pp i brąz na 400 m pp. W kategorii C Oliwier Jesiołowski zdobył złoty medal na 50 m pw, 200 m pp, 50 m pp i srebro na 100 m pp, Adam Sałata złoto na 50 m bf, 100 m bf, 200 m bf i 100 m pp, Adrian Małachowski brąz na 50 m bf i 50 m pp. Wśród dziewcząt kat. C: Natalia Bartczak: złoto dystansie 50 m pw, 50 m pp,100 m pp, brąz na 50 m bf. Sylwana Piechocka złoto na 50 m bf, 100 m bf i 200 m bf, srebro na 50 m pp, Marta Humerczyk srebro na 50 m bf i 200 m bf, brąz na 100 m bf, Maja Czarnolewska na dystansie 100 m bf zdobyła srebrny medal, a a 50 m pp była trzecia. W kategorii najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski złoto na 50 m pw i 50 m pp, srebro na 50 m bf, 100 m bf, wśród juniorek Julia Nowak złoto na 800 m pp, 200 m bf i 400 m pp, srebro na 50 m bf. W kategorii seniorek bardzo dobre zawody odnotowała Kinga Małachowska, która na wygrała na dystansach 50 m pod wodą i 100 m pp z nowymi rekordami życiowymi, na 50 m pp była druga, a na 200 m pp zdobyła medal brązowy, siostra Kingi Julia na dystansie 50 m pp zdobyła złoty medal, a na 50 pw, 50 bf była druga, Anna Czarnolewska na 200 m bf była druga.Nasze sztafety seniorskie na 4x100 m bf w składach: Julia Małachowska, Julia Nowak, Sylwana Piechocka i Kinga Małachowska – kobiety, Kacper Wiśniewski, Adrian Małachowski, Adam Sałata i Filip Nowak zajęły I miejsce, zarówno jak na dystansie 4x100 m pp, ale w składach: Julia Małachowska, Julia Nowak, Natalia Bartczak i Kinga Małachowska – kobiety oraz Kacper Wiśniewski, Oliwier Jesiołowski, Adam Sałata i Filip Nowak – mężczyźni.W sztafetach młodzieżowych na dystansie zarówno 4x50 m pp jak i 4x50 bf nasi chłopcy w składzie: Oskar Kasprowicz, Aleksander Sporysz, Sergiusz Szymkowiak i Filip Wiśniewski zdobyli złote medale, natomiast dziewczęta w składzie Inez Jesiołowska, Natalia Gembiak, Anita Jankowska i Laura Skóra na dystansie 4x50 m bf wywalczyły medal srebrny. Łącznie pływacy UKS Delfinek SP1 Chodzież zdobyli 78 medali (39 złotych, 24 srebrne i 15 brązowych).
Najlepszymi zawodnikami zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Oskar Kasprowicz i Inez Jesiołowska w kat. D, Adam Sałata i Natalia Bartczak w kat. C, a puchar za największy progres na zawodach wywalczyła Maria Janka. UKS Delfinek SP 1 Chodzież, został sklasyfikowany na pierwszym miejscu i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj 
Delfinek po raz drugi z rzędu 3 w Pucharze Świata
 

     W dniach 21-23 kwietnia br. na pływalni olimpijskiej Aquasfera w Olsztynie Polski Związek Płetwonurkowania zorganizował III Rundę Klubowego Pucharu Świata, w której udział wzięło 366 zawodników z 16 państw i 70 klubów, w tym 16 z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Do bardzo dobrych startów zaliczyć należy dystanse na których naszym zawodniczkom zabrakło setnych sekundy do medalu (Marta Humerczyk IV m na 50 m bi-fins, a na dystansie 800 m pp Agata Rettig przegrała walkę o medal o 0,36s). Dobrze spisała się dwójka naszych kadrowiczów do tegorocznych The World Games, które odbędą się we Wrocławiu. Powołani oni zostali na 3-dniowe konsultacje przed rundą PŚ - Filip Nowak był 10 wśród seniorów na 50 m pp a Julia Małachowska uplasowała się na bardzo wysokiej 6 pozycji na 50 m po powierzchni – należy mieć na uwadze to, że Julia pierwszy rok jest dopiero seniorką. Ósme miejsce na 50 m pw w juniorach zajął Kacper Wiśniewski, a 19 był Adam Sałata, wśród juniorek Natalia Bartczak na tym samym dystansie była 10. Na 800 m po powierzchni Oliwier Jesiołowski był XIII, a Adrian Małachowski XVIII, a wśród juniorek Julia Nowak przypłynęła z 9 czasem. Na dystansie 50 m bf Weronika Prentka była VI, a Julia Małachowska 11 wśród seniorek, w juniorach Kacper Wiśniewski był VII, a Adam Sałata XVI, 
o braku szczęścia natomiast może mówić Marta Humerczyk, która walkę o brązowy medal przegrała o zaledwie 0,02s, zajmując IV miejsce, IX miejsce na tym dystansie zajęła Sylwana Piechocka. Na dystansie 200 m pp Agata Rettig była 12, a startująca po raz pierwszy w PŚ Inez Jesiołowska zajęła XXVII miejsce. Na dystansie 100 m pod wodą Filip Nowak był XIV w seniorach, a w seniorkach Kinga Małachowska była VII, w juniorkach natomiast Inez Jesiołowska była 20, a kolejna najmłodsza zawodniczka z klasy o profilu pływania w płetwach ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży Laura Skóra XXII. W konkurencji rozgrywanej po raz pierwszy na dystansie 400 m bf Weronika Prentka zajęła drugą lokatę w wraz z nowym rekordem polki seniorek, a w kategoriach C i D juniorek rekord Polski ustanowiła Laura Skóra. Na 100 m bf Weronika Prentka była 7 podobnie jak Marta Humerczyk w juniorkach, a Sylwana Piechocka zajęła VIII lokatę. W bardzo widowiskowej konkurencji na 100 m pp Julia Małachowska przypłynęła na rewelacyjnym 7 miejscu tuż przed siostrą Kingą Małachowską. Należy zaznaczyć, że uzyskany przez Julię czas jest drugim  czasem osiągniętym przez polską zawodniczkę w tym roku kalendarzowym na basenie 50-metrowym. Wśród chłopców na dystansie 100 m pp Oliwier Jesiołowski był  23, a Oskar Kasprowicz był 25. Na dystansie 100 m pp juniorek Natalia Bartczak była XI, a Inez Jesiołowska XXII. Na 400 m pp w juniorkach Agat Rettig uplasowała się na VII pozycji, a XV była Julia Nowak. Na dystansie 50 m pp w seniorkach Kinga Małachowska zajęła wysokie 8 miejsce, a w juniorach Kacper Wiśniewski był X, Oliwier Jesiołowski XX. W juniorkach na tym dystansie Natalia Bartczak była VII, a Sylwana Piechocka XV. Na dystansie 200 m BF Weronika Prentka zajęła IV miejsce w seniorkach, a XV w juniorach był Adrian Małachowski, w juniorkach Julia Nowak była V a Marta Humerczyk VIII. W konkurencji sztafetowej na 4x100m pp seniorki w składzie: Kinga Małachowska, Weronika Pretnka, Agata Rettig i Julia Małachowska zajęły III miejsce, natomiast nasze juniorki w składzie: Natalia Bartczak, Sylwana Piechocka, inez Jesiołowska i Julia Nowak zajęły wysokie V miejsce, a sztafeta juniorów w składzie: Kacper Wiśniewski, Oska Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata zajęła miejsce tuż za podium.
W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został na rewelacyjnym III miejscu. Finał Pucharu Świata zaplanowany został na miesiąc wrzesień w Turcji, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe potencjalnych sponsorów zainteresowanych pomocą naszym utalentowanym zawodnikom 
w osiągnięciu historycznego wyczynu.

W imieniu Klubu serdecznie chciałbym podziękować Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki 
z Budzynia za okazane wsparcie oraz członkom Zarządu Klubu za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj
 
Zgłoszenia na III Rundę Pucharu Polski i do Zawodów z okazji 40-lecia KS Nautilus.

Zgłoszenia na KPP we Władysławowie i na zawody w Jastrzębiu Zdroju prosimy przesyłać do dnia 3.05.2017 r. na adres mailowy Klubu.
Koszt wyjazdu do Władysławowa to 210 PLN (nocleg ze śnadaniem, obiadokolacja, transport i opłata startowa).
Osoby reprezentujące Klub na międzynarodowych zawodach w Jastrzębiu Zdroju zwolnione zostaną z wszystkich opłat.
Chętnych prosimy o przesłanie czasów na 50 m bf i 200 m pp na adres mailowy Klubu.
Wyjazd do Władysławowa odbędzie się 13.05.2017 r. sprzed pływalni Delfin o godz. 4:00.

Informacje dot. wyjazdu do Jastrzębia Zdroju otrzymają zawodnicy, którzy zostali zakwalifikowani przez organizatora do zawodów.


 
Wyjazd na III Rundę Pucharu Świata do Olsztyna.

Wyjazd do Olsztyna na kolejną rundę PŚ odbędzie się w piątek 21.04 (godzina jeszcze do ustalenia),
koszt na zawodnika to 190 PLN (2 noclegi, 2 śniadania i opłata startowa), z opłat zwolnione są Julia Małachowska i Weronika Prentka, natomiast Agata Rettig zwolniona jest z opłaty startowej w wysokoci 70 PLN. Transport zawodników i opłaty CMAS są po stronie Klubu. Nocleg zaplanowany jest w hotelu Relaks.
UKS DELFINEK  trzeci w Pucharze Świata we Włoszech!
 

W dniach 24-26 marca br. w Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbyła się II Runda Pucharu Świata w Pływaniu w płetwach, w której wzięło udział ponad 420 zawodników z 88 klubów, w tym 15 z UKS Delfinek SP1 Chodzież. W bardzo dobrze obsadzonych zawodach najlepiej wypadła Weronika Prentka  wśród seniorek (trzykrotnie piąta na dystansach 50, 100 i 200 m BF) i Agata Rettig wśród juniorek, która jako jedyna zdobyła indywidualny medal na dystansie 800 m po powierzchni, zajmując 3 miejsce, na pozostałych dystansach 400 m pp i 200 m pp kolejno zajęła 7 i 8 miejsce. Dobre starty zanotował także Kacper Wiśniewski, który w juniorach na dystansach 50 m BF, 100 m BF i 50 m pod wodą zajął następujące pozycje 5,6 i 8.  Dobre pierwsze starty w kategorii seniorek zanotowały siostry Małachowskie Julia była 4 na 50 m BF, 8 na 50 m pp i 15 na 100 m pp, Kinga na dystansach 50 pw i 100 pp była 11 a na 50 m pp 10. W seniorach barw Chodzieży bronił Filip Nowak, który na dystansach  50 m pp, 50 m pod wodą i 100 m pp zajął kolejno 11, 9 i 17 miejsce. 2 bardzo dobre starty zanotowały także młode zawodniczki Delfinka Marta Humerczyk (4 na 50 mBF, 8 na 100 m BF) i Natalia Bartczak (4 na 50 m pp i 10 na 50 m pw), które w juniorach startować będą jeszcze przez 3 kolejne lata. Na 100 m BF w seniorkach na bardzo wysokim miejscu uplasowała się także Agata Struck, na 50 m BF w juniorkach 8 była Sylwana Piechocka, a 7 miejsce wśród juniorek na 200 m BF zajęła Julia Nowak. Na zakończenie sobotnich zmagań rozegrano sztafety 4x50 m BF i tu nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony 1zdobywając w seniorkach (Prentka, Struck, Małachowska, Małachowska) jak i w juniorkach (Piechocka, Nowak, Humerczyk, Bartczak) złote medale. Wśród seniorów nasi zawodnicy zajęli wysokie 3 miejsce (Wiśniewski, Sałata, Małachowski, Nowak). W ostatniej konkurencji zawodów na 4x100 m pp nasze juniorki w składzie: Natalia Bartczak, Julia Nowak, Sylwana Piechocka i Agata Rettig zajęły bardzo wysokie 2 miejsce), o podium otarły się natomiast seniorki przegrywając brązowy medal zaledwie o kilkanaście setnych. W klasyfikacji generalnej chodzieski klub został sklasyfikowany na rewelacyjnym 3 miejscu! W seniorkach zajęliśmy miejsce drugie, a w juniorkach trzecie.

W zawodach wzięło także udział kilkoro zawodniczek i zawodników, dla których był to bardzo dobry sprawdzian oraz próba sił w tak doborowej stawce najlepszych zawodników z całego świata (Adam Sałata, Adrian Małachowski, Oliwier Jesiołowki, Maja Czarnolewska zajmowali miejsca w drugiej lub trzeciej dziesiątce juniorów)Kolejny start w PŚ już za miesiąc w Olsztynie, finał zaplanowany jest na wrzesień w Turcji, mamy nadzieję, że będziemy w stanie wysłać tam najlepszych naszych zawodników, aby godnie reprezentowali nasze miasto na arenie międzynarodowej.

W imieniu Klubu i wszystkich uczestników chciałbym bardzo podziękować naszym sponsorom za umożliwienie wyjazdu na tę rundę PŚ: Firmie Jenox Akumulatory z Chodzieży, Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Chodzieży,  Zakładowi Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa
 w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Przedsiębiorstwu Peberol, a także w części dofinansowano wyjazd z dotacji UM w Chodzieży. Dziękuję także Adamowi Humerczykowi  oraz Adamowi Piechockiemu za pomoc w transporcie zawodników na zawody.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj Wyjazd na rundę Pucharu Świata do Lignano Sabbiadoro (Włochy)


Wszystkich zawodników wyjeżdżających do Włoch zapraszam na zebranie organizacyjne w piątek 3 marca br. o godzinie 18:00 w salce klubowej na pływalni Delfin. Decyzją Zarządu zawodniczki Julia Małachowska i Weronika Prentka zwolnione będą z wszelkich opłat związanych z wyjazdem, pozostali zawodnicy proszeni są o wpłatę 300PLN + opłaty startowe (21 EURO) dla osób, które nie zdobyły medalu na zeszłorocznych edycjach PŚ na konto klubowe do dnia 6 marca, pozostała kwota za każdego zawodnika zostanie pokryta z Klubu. Wyjazd odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 12:30 sprzed pływalni Delfin.

 

Trener UKS Delfinek SP 1 Chodzież Bartosz SmarujDelfinek SP1 najlepszy w inauguracji Pucharu Polski 2017

W Kościerzynie w dniach 18-19 lutego zorganizowana została I Runda Klubowego pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, której organizatorem był Klub Wodniacy Garczyn, a wystartowało w niej ponad 200 zawodników z 13 polskich klubów. W pierwszych zawodach tego sezonu sportowego Chodzież reprezentowało 35 zawodników UKS Delfinek SP1, z czego 19 to uczniowie klas usportowionych chodzieskiej „Jedynki”.  Po ceremonii otwarcia zawodów Powołania do Kadry Narodowej Polskiego Związku Płetwonurkowania otrzymali: Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Filip Nowak i Weronika Prentka do seniorów, a Kacper Wiśniewski, Marta Humerczyk, Sylwana Piechocka, Agata Rettig i Natalia Bartczak do juniorów.

Z chodzieskich zawodników najlepiej spisali się:
Filip Nowak (kat. A)– 3 złote medale na: 50 m pw, 50 m pp i 100 m pp 
Sylwana Piechocka (kat. C)- 3 złote medale na: 50 m bf, 100 m bf i 200 m bf oraz brązowy medal na 50 m pp 
Inez Jesiołowska (kat. D)- 3 złote medale na: 50 m pp, 100 m pp i 200 m pp oraz srebrny medal na 25m pw
Natalia Bartczak (kat. C)- 3 złote medale na: 50 m pp, 100 m pp i 50 m pw oraz brązowy medal na 50m bf
Julia Małachowska (kat. A) - 3 srebrne medale na: 50 m pp, 100 m pp i 50 m bf 
Kinga Małachowska (kat. A) - 2 złote medale na: 50 m pp, 50 m pw, srebrny medal na 200 m pp i brąz na 100 m pp
Oskar Kasprowicz (kat. D)- 2 złote medale na: 100 m pp, 25 m pw, srebrny medal na 50 m bf i srebro na 50 m pp
Kamil Pietras (kat. D) - 2 złote medale na: 400 m pp, 800 m pp, brązowy medal na 200 m bf
Agata Rettig (kat. B) - 2 złote medale na: 400 m pp i 800 m pp, 2 srebrny medale na: 200 m pp i 100 m pp
Laura Skóra (kat. D)- 2 złote medale na: 25 m pw i  200 m bf, srebrny medal na 100 m bf
Adam Sałata (kat. C) - 3 brązowe medale na: 50 m bf, 100 m bf i 100 m pp oraz medal srebrny na 50 m pp
Kacper Wiśniewski (kat. B) - 3 brązowe medale na: 50 m bf, 50 m pp i 200 m bf oraz medal srebrny na 100 m bf
Weronika Wolniewicz (kat. D) – dwa złote medale  na 400 m pp i na 800 m pp 
Marta Humerczyk (kat. C)- 2 srebrne medale na: 50 m bf i 200 m bf oraz brązowy medal na 100 m bf 
Julia Nowak (kat. B) - 3 srebrne medale na: 200 m bf, 400 m pp i 800 m pp
Oliwier Jesiołowski (kat. D)- 2 srebrne medale na: 50 m pw i 400 m pp oraz brązowy medal na 50 m pp
Sergiusz Szymkowiak (kat. E) - 2 srebrne medale na: 50 m bf i 100 m bf
Filip Wiśniewski (kat. D) - srebrny medale na: 100 m pp i 25 m pw

Sztafeta 4x50m pp chłopców kat. E i D w składzie: Oskar Kasprowicz, Sergiusz Szymkowiak, Aleksander Sporysz i Filip Wiśniewski zajęła I miejsce, a na 4x50bf była druga. Sztafeta 4x50bf dziewcząt kat. E i D w składzie: Inez Jesiołowska Olga Strzępka, Anita Jankowska i Laura Skóra zajęła III miejsce.
Sztafeta 4x100m pp mężczyzn w składzie: Filip Nowak, Adam Sałata, Oliwier Jesiołowski i  Kacper Wiśniewski zajęła III miejsce, a na 4x100m bf była druga z Adrianem Małachowskim za Oliwiera Jesiołowskiego w składzie.
Sztafeta 4x100m pp kobiet w składzie: Julia Małachowska, Agata Rettig, Natalia Bartczak i  Kinga Małachowska zajęła bezapelacyjnie I miejsce, a na 4x100m bf była także na najwyższym podium  z Sylwaną Piechocką za Agatę Rettig i Julią Nowak za Natalię Bartczak w składzie. Chodzież także reprezentowali: Maja Czarnolewska, Anna Czarnolewska, Pola Staszewska, Jan Białkowski, Aleksandra Bukowińska, Maria Janka, Edgar Iwo Grzesiak Walczak, Olga Strzępka, Maria Dreger, Natalia Gembiak, Radosław Grabowski, Anita Jankowska, Eryk Piotrowski, Anna Sałata, Anna Serafin, Aleksander Sporysz, 
W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepszymi zawodnikami I rundy zostali: Filip Nowak w seniorach, Sylwana Piechocka w kat. C dziewcząt i Inez Jesiołowska w kat. D dziewcząt.
Nasi zawodnicy w zawodach spisali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 79 medali (27 złotych, 27 srebrnych i 25 brązowych), a Klub po raz piąty z rzędu był najlepszy w rundzie Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, co jest dowodem na codzienną, profesjonalną pracę z młodymi zawodnikami, która przynosi wspaniałe efekty. Dziękujemy rodzicom za doping jak i firmie Euro-Tom Pana Ludwika Krygera za bezpieczny transport w miłej atmosferze, a także anonimowemu sponsorowi za przekąski i owoce dla każdego zawodnika.

Trener UKS Delfinek SP 1 Chodzież Bartosz Smaruj


  
 
 

Wyjazd na I rundę Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny

Wyjazd odbędzie się w sobotę 18 lutego 2017 r. o godz. 8:30 sprzed pływalni Delfin. Zbiórka i pakowanie o godz. 8:15.
Nagroda Ministerstwa Sportu i Turystyki

Miło nam poinformować, że trener Bartosz Smaruj został po raz drugi nagrodzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki za wysokie osiągnięcia w pracy szkoleniowej.Zapisy na I rundę Klubowego Pucharu Polski do Kościerzyny

Do dnia 7.02.2017 roku przyjmowane będą zapisy na I rundę KPP, która odbędzie się w dniach 18-19.02 br. w Kościerzynie. 
Zapraszamy do zapisów wszystkich chętnych zawodników, którzy opłacili licencję krajową na rok 2017 w wysokości 20 PLN na konto klubowe przed 1.02.2017.
Koszt wyjazdu wynosi 170 PLN (w cenie opłata startowa, nocleg, transport, śniadanie i obiadokolacja). Zgłoszenie 4 dystansów z czasami i datą urodzenia potwierdzone być powinno wpłatą na konto klubowe.


Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujHarmonogram na ferie zimowe

Zajęcia w ferie zimowe dla grupy pływania i grup doskonalących ROZGWIAZDY, MEDUZY, DELFINKI odbywać się będą bez zmian.
Treningi dla grup: klasa VId poniedziałek-piątek godz. 8:00-9:30,
klasa Vc i IVa - w dni treningów w godz. 9:30-10:30.
Grupa treningowa starsza: poniedziałek-piątek w godz. 10:30-12:00 i 16:30-18:00.


Przypominamy, że ustalono minimalną frekwencję na treningach w grupie treningowej starszej, która w miesiącu nie może wynieść mniej niż 66%. Niższa frekwencja w miesiącu zawodnika poniżej wymaganej w tak zaawansowanej grupie wiązać się będzie z przeniesieniem do grupy rekreacyjnej z możliwością powrotu po miesiącu przy frekwencji powyżej wymaganych 66%. Frekwencja obliczana będzie od miesiąca lutego br. - do frekwencji nie będą liczone dni udokomentowanej choroby).
10 Zawodników UKS Delfinek Chodziez w Kadrze Narodowej 2017


Miło nam poinformować, że do Kadry Narodowej Polskiego Związku Płetwonurkowania na rok 2017 powołano aż 10 naszych zawodników: 
 

Juniorzy:

Natalia Bartczak 

Sylwana Piechocka 

Marta Humerczyk 

Agata Rettig 

Julia Klonowska 

Kacper Wiśniewski

  

Seniorzy oraz Kadra Narodowa na WORLD GAMES:

 

Julia Małachowska 

Kinga Małachowska 

Weronika Prentka 

Filip Nowak

 

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

  

 


 


LISTA ZAWODNIKÓW ZWOLNIONYCH Z OPŁAT STARTOWYCH W PUCHARZE POLSKI w roku 2017

 

1. Anna Sałata
2. Inez Jesiołowska
3. Oliwier Jesiołowski
4. Oskar Kasprowicz
5. Sylwana Piechocka
6. Natalia Bartczak
7. Adam Sałata
8. Julia Małachowska
9. Kinga Małachowska
10. Agata Rettig
11. Kacper Wiśniewski

 

Zwolnienie opłat na podstawie Uchwały Zarządu z września 2016 r. (miejsce na podium w indywidualnej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski)

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujUstalenia Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Członków UKS Delfinek

W dniu 13 stycznia 2017 r. w siedzibie Klubu odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Klubu.
Ustępujący Zarząd Klubu przedstawił sprawozdania finansowe i merytoryczne za ostatnie 4 lata, po czym otrzymał absolutorium.

Spośród obecnych na Zebraniu pełnoletnich członków zwyczajnych i wspierających Klubu Wybrano nowy Zarząd Klubu w składzie:
Bartosz Smaruj  - Prezes
Adam Piechocki - Wice-Prezes
Agnieszka Wiśniewska - Skarbik
Jan Śwital - Sekretarz 
Rafał Kasprowicz - Członek
Komisja Rewizyjna: Iwona Dreger i Marek Kasperczak

Jednomyślnie dokonano kilku zmian w Statucie Klubu (najważniejszą zmianą było wprowadzeniu zapisu mówiącego o braku możliwości zostania członkiem Klubu osoby, która jest już członkiem innego Klubu z terenu miasta Chodzieży, który działa w tej samej dziedzinie sportu). 

Ustalono minimalną frekwencję na treningach w grupie treningowej starszej, która w miesiącu nie może wynieść mniej niż 66%. Niższa frekwencja w miesiącu zawodnika poniżej wymaganej w tak zaawansowanej grupie wiązać się będzie z przeniesieniem do grupy rekreacyjnej z możliwością powrotu po miesiącu przy frekwencji powyżej wymaganych 66%. Frekwencja obliczana będzie od miesiąca lutego br. - do frekwencji nie będą liczone dni udokomentowanej choroby).

2017

Sponsorzy i instytucje wspierające w 2017 roku
       
    Siłownia
Marek Migdalczyk
 
Owoce i warzywa Platinum Auto
Krzysztof Raniewicz
     

 

 

                      
DZIĘKUJEMY !Informacja o licencjach

Do dnia 27 stycznia 2017 r. prosimy o wpłaty na licencje krajowe (20PLN) i międzynarodowe CMAS (60PLN - reprezentanci Julia i Kinga Małachowskie oraz Kacper Wiśniewski oplaconą będą mieli licencję CMAS przez PZPn). Licencję międzynaradową wykupują jedynie zawodnicy, którzy wyrażają chęć udziału w zawodach Pucharu Świata lub Pucharu Europy.


Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze

Kolejne 4 lata za nami! W piątek 13.01.2017 o godz. 19:00 w salce klubowej odbędzie się zebranie dorosłych członków zwyczajnych i wspierających Klubu w celu wybrania Zarządu na kolejne 4 lata. Pierwszy termin o godz. 19:00, drugi termin o 19:15.
Zapraszamy serdecznie!
 Sukcesy Delfinka w Berlinie

 

            W Berlinie w dniu 3 grudnia br. odbył się I BECO CUP w pływaniu w płetwach. Na zaproszenie berlińskiego Klubu w zawodach tych wzięła udział 19-osobowa reprezentacja najlepszych zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież. Wśród ponad 150 zawodników z 4 państw i ponad 15 klubów nasi pływacy spisali się bardzo dobrze, najczęściej z wszystkich stając na podium. Najlepszymi chodzieskimi zawodnikami zostali: Julia Małachowska, Inez Jesiołowska i Anna Sałata, które w trzech swoich startach zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych oraz Kamil Pietras, który był dwa razy pierwszy i raz drugi. Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych zostali wyróżnieni pucharami z płetwą mono. Bardzo dobrze spisał się także Radosław Grabowski, który podobnie jak Kamil był dwa razy pierwszy i raz drugi w kat. E, jednak o I miejscu zdecydowały małe punkty z uzyskanych czasów. Maria Janka była dwa razy druga na 50 m pp i na 200 m pp w kat. E, Agata Rettig wygrała na 400 m pp, na 800 m pp była druga, a na 200 m pp trzecia w kat. B, w tej samej kategorii Kinga Małachowska wygrała z nowym rekordem życiowym na 50 m po wodą, na 400 m pp była trzecia, a na 200 m pp druga. W kat. D Laura Skóra była trzecia na 400 m pp, siódma na 100 m pp i szósta na 50 m pp, Oliwier Jesiołowski zajął I miejsce na 100 m pp, a na 400 i 50 m pp był drugi, jego młodszy kolega Oskar Kasprowicz natomiast na 50 m pp był pierwszy, na 100 m pp drugi i czwarty na 200 m pp, Filip Wiśniewski był dwa razy szósty na 50 i 200 m pp oraz siódmy na 100 m pp. W kategorii najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski był pierwszy na 50 m pp, drugi na 50 m pw i 3 na 100 m pp. W kat. C wśród dziewcząt Natalia Bartczak była trzy razy trzecia na dystansach: 50 m pw, 50 i 100 m pp, Julia Nowak była dwa razy druga na 200 i 800 m pp oraz trzecia na 400 m pp, a wśród chłopców tej kategorii Adam Sałata był drugi na 50 m pp i 50 m pw, a czwarty na 100 m pp, a Adrian Małachowski szósty na 50 m pp, siódmy na 100 m pp i ósmy na 50 m pw. W kategorii seniorów Filip Nowak był 3 na 50 m pw i 2 na 50 m pp, a wśród kobiet Anna Czarnolewska była czwarta na 50 m pw i piąta na 100 m pp. Zawody zostały bardzo sprawnie przeprowadzone, a wyjazd na nie był także możliwością odwiedzenia Świątecznego Jarmarku na Alexanderplatz w centrum Berlina. Transport na zawody został wsparty przez Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa Pani Danuty Wiśniewskiej, za co bardzo serdecznie w imieniu zawodników dziękuję.

 

                                                                                                                                                   Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

UWAGA ZMIANA TERMINU zdjęcia grupowego 2016

Zapraszam wszystkich członków z grup i klas treningowych oraz grup doskonalących techniki pływania na wspólne zdjęcie w sobotę 17.12.2016 r. o godz. 9:00 na pływalni Delfin. Prosimy o obecność w strojach klubowych (kto jeszcze nie ma to wystarczy biała koszulka). Proszę także przynieść wszystkie zdobyte medale i trofea w roku 2016.


Sportowe podsumowanie roku 2016

Zapraszamy wszystkich członków z grup i klas treningowych oraz grupy rekreacyjnej i Mastersów na sportowe podsumowanie roku na Łazienkach Chodzieskich w czwartek 15.12.2016 r. o godz. 17:00. Potwierdzenie obecnności prosimy odnotować na listach u trenerów i instruktorów.

UKS Delfinek SP1 Chodzież
drugi rok z rzędu najlepszym Klubem w Polsce

        W Kościerzynie w dniach 19-20 listopada br. odbył się Finał Klubowego Pucharu polski w Pływaniu w Płetwach zorganizowany przez UKS Manta Kościerzyna. W finale nie mogło zabraknąć zawodników z UKS Delfinek SP1 Chodzież, którzy po zwycięstwach w trzech poprzednich rundach, wzięli udział w finale z najliczniejszą reprezentacją, aż 42 pływaków, a w tym ponad połowa uczniów współpracującej z Klubem chodzieskiej „Jedynki”. W pierwszej konkurencji zawodów na dystansie 25 m pod wodą w kategorii D dziewcząt Laura Skóra z nowym rekordem życiowym zajęła ex aequo drugie miejsce, a wśród chłopców tej samej kategorii dużą niespodziankę sprawił Filip Wiśniewski, który także z nowym rekordem życiowym zajął wysokie 3 miejsce. W kolejnej konkurencji podwodnej na dwa razy dłuższym dystansie wśród dziewcząt kategorii C Natalia Bartczak zajęła miejsce pierwsze tuż przed klubową koleżanką Mają Czarnolewską, a wśród seniorów na drugiej pozycji przypłynął Filip Nowak. W pierwszej konkurencji w podwójnych płetwach na dystansie 50 m bf wśród seniorek Weronika Prentka zajęła pierwsze miejsce, poprawiając własny rekord Polski seniorek na tym dystansie, druga przypłynęła Anna Czarnolewska, w kategorii najstarszych juniorek Julia Małachowska nie miała sobie równych pewnie zajmując pierwszą pozycję, podobnie jak jej młodsza koleżanka w kat. C Sylwana Piechocka, która uplasowała się także na pierwszym miejscu tuż przed Martą Humerczyk, a w najmłodszej kategorii wiekowej dziewczynek Anna Sałata zajęła miejsce trzecie. W kategorii najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski był drugi, przegrywając zaledwie o 0,04s, tak jak i Adam Sałata w kat.C, a wśród najmłodszych chłopców Radosław Grabowski stanął na najniższym stopniu podium. Na najdłuższym dystansie zawodów na 800 m pp Agata Rettig po raz kolejny pokazała wysoką formę i bezapelacyjnie zajęła pierwsze miejsce wśród juniorek kat.B, w kat. C Julia Nowak przypłynęła na drugiej pozycji, a w kat. D po niesamowitej walce na dystansie I miejsce zajęła Maria Dreger, wyprzedzając na mecie klubową koleżankę Weronikę Wolniewicz o zaledwie 0,04 s. Na dystansie 200 m pp w kat. Najstarszych juniorek Kinga Małachowska przypłynęła na pierwszej pozycji, a druga była Agata Rettig. W kat. C Julia Nowak przypłynęła na bardzo wysokiej drugiej pozycji, podobnie jak Maria Janka w kat. E, a w kat. D bardzo dużą niespodziankę zrobiła Inez Jesiołowska wygrywając z wszystkimi rywalkami. Wśród najmłodszych chłopców na tym dystansie Jan Białkowski zajął trzecie miejsce. W konkurencji 100 m bi-fins Weronika Prentka ustanowiła kolejny w tym roku rekord Polski seniorek na tym dystansie 0:47,50, trzecia była Anna Czarnolewska, a w kategorii C zwyciężyła Sylwana Piechocka, a Marta Humerczyk była trzecia. W kat. D Pola Staszewska zajęła drugą pozycję. Wśród najmłodszych pływaczek Anna Sałata wygrała, a brązowy medal zdobyła Anna Serafin. Także na 100 m bf w kat. najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski był drugi, a w kat. D Oskar Kasprowicz przypłynął na drugiej pozycji tuż przed Oliwierem Jesiołowskim. W najmłodszej kategorii wiekowej Kamil Pietras był drugi. Na zakończenie pierwszego dnia zmagań rozegrano sztafety na dystansie 4x50m pp i 4x100 m pp. Nasze drużyny młodzieżowe w składach: Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Anna Sałata i Maria Janka oraz Oskar Kasprowicz, Radosław Grabowski, Kamil Pietras okazały się bezkonkurencyjne pewnie zwyciężając z rywalami. W kategorii OPEN na dystansie 4x100m pp kobiet, płynące w składzie: Julia Małachowska, Agata Rettig, Weronika Prentka i Kinga Małachowska reprezentantki Chodzieży zdeklasowały rywalki wygrywając z drugą sztafetą o 14 sekund! Mężczyźni w składzie: Filip Nowak, Kacper Wiśniewski, Adam Sałata i Bartosz Smaruj zajęli wysokie trzecie miejsce. 
W pierwszej niedzielnej konkurencji na 50 m pp wśród seniorek Anna Czarnolewska zajęła II miejsce, a w kategorii najstarszych juniorek prawdziwy popis szybkości zaprezentowały tegoroczne finalistki MŚJ z Francji, siostry Małachowskie, które zajęły dwa pierwsze miejsca na podium – Julia była pierwsza, a Kinga druga. W kat. C bardzo dobrze popłynęła Natalia Bartczak, która wywalczyła drugie miejsce z bardzo dobrym czasem poniżej 20 sekund, trzecia w tej samej kategorii była Maja Czarnolewska. W kat. D Inez Jesiołowska uplasowała się na 3 pozycji, wśród chłopców w tej kategorii wiekowej mogliśmy po raz kolejny oglądać dwóch reprezentantów naszego miasta na dwóch najwyższych stopniach podium – Oliwier Jesiołowski był pierwszy, a tuż za nim przypłynął Oskar Kasprowicz. Na kolejnym dystansie 400 m pp swoją klasę pokazała Agata Rettig, która zwyciężyła w kat. juniorek B, podobnie jak jej młodsza koleżanka Julia Nowak w kat. C. W dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych D i E srebrne medale zdobyły kolejno Weronika Wolniewicz i Maria Janka. Wśród chłopców kat. E Jan Białkowski był drugi. Na dystansie 200 m bf fenomenalna Weronika Prentka po raz kolejny wpisała się na listę rekordzistów Polski kościerskiego Finału, a w kat. C Sylwana Piechocka była pierwsza, a Marta Humerczyk trzecia. W kat. D na tym samym dystansie druga przypłynęła Laura Skóra, a na trzeciej pozycji była Pola Staszewska, w kat. E Anna Sałata zdobyła srebro. Wśród juniorów B Kacper Wiśniewski przypłynął drugi, a w kat. C Adam Sałata był trzeci. W kategorii E Radosław Grabowski zajął drugą lokatę nieznacznie przegrywając z rekordzistą Polski na tym dystansie. Na dystansie 100 m pp Julia Małachowska dokonała rzeczy wręcz niemożliwej, zdobywając złoty medal z czasem poniżej 41 sekund, stając się pierwszą zawodniczką w historii polskiego pływania w płetwach, która zeszła poniżej tej granicy, a czas 0:40,79 budzi respekt nie tylko w Europie, ale i na świecie. Druga na mecie była Kinga Małachowska. W kat. C Natalia Bartczak była druga, a Maja Czarnolewska trzecia. W kat. D Inez Jesiołowska z nadspodziewanie dobrym czasem zajęła najwyższą lokatę. W klasyfikacji seniorów na 100 m pp Filip Nowak był trzeci, a Oliwier Jesiołowski wygrał w kat. juniorów D, a w kat. E trzeci był Radosław Grabowski. W ostatniej konkurencji zawodów na 4x50 m Bi-fins nasze sztafety młodzieżowe w tych samych składach zajęły dwa pierwsze miejsca. W konkurencji OPEN nasze reprezentantki zdobyły także złote medale, ale z fenomenalnym nowym rekordem Polski seniorek 3:18,50 (Weronika Prentka, Sylwana Piechocka, Julia Małachowska i Kinga Małachowska). W kategorii OPEN mężczyzn nasza reprezentacja w składzie Kacper Wiśniewski, Filip Nowak, Adam Sałata i Adrian Małachowski zajęła trzecie miejsce. Chodzież także reprezentowali najmłodsi pływacy z klas usportowionych jak i grup treningowych: Aleksander Sporysz, Olga Strzępka, Natalia Gembiak, Anita Jankowska, Sergiusz Szymkowiak, Maksymilian Mielke, Antonina Wolińska, Piotr Banasiński, Dominik Nojman, Wojciech Piłka, Hubert Paprocki, Mateusz Śliwiński,

W klasyfikacji rundy Finałowej UKS Delfinek SP 1 Chodzież okazał się po raz 4 najlepszy w Polsce wygrywając o prawie 6000pkt. z drugim Rekinem Wrocław. Łącznie Chodzieżanie zdobyli 77 medali w tym 27 złotych, 29 srebrnych i 21 brązowych.
W klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski chodzieski Delfinek po raz drugi z rzędu okazał się najlepszym klubem w Polsce w pływaniu w płetwach. 
Podziękowania należą się wszystkim rodzicom, licznie przybyłym na basen w Kościerzynie, za wspaniały doping swoich zawodników i pomoc w organizacji wyjazdu i pobytu . W imieniu zawodników dziękuję również Pani Annie Pietras za przygotowanie słodkich niespodzianek dla wszystkich zawodników oraz firmie Euro-Tom Pana Ludwika Krygera za kolejny bezpieczny transport na zawody.

 

                                                                                                                          Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

Wyjazd na BECO Cup do Berlina

 

Wyjazd na  BECO Cup do Berlina odbędzie się w piątek 2.12.2016 o godz. 14:00 sprzed pływalni Delfin. Pakowanie o 13:45.Zgody na wyjazd dostępne są do pobrania w zakładce DOKUMENTY prosimy o wypełnienie i sprawdzenie ważności dokumentów tożsamości. Nocleg zarezerwowany jest w Hostelu Pro social (koszt ok 86PLN). Wyżywienie we własnym zakresie. Zawody są jednodniowe, przewidywany czas powrotu to 0:00-2:00 w nocy z soboty na niedzielę.


Wyjazd na Finał KPP do Kościerzyny

 

Wyjazd na zawody Finałowe odbędzie się w sobotę 19.11.2016 o godz. 8:00 sprzed pływalni Delfin. Pakowanie o 7:45.Zgody na wyjazd zostaną rozdane zawodnikom w piątek 18.11 i od tego dnia dostępne będą do pobrania w zakładce DOKUMENTY.

 UKS DELFINEK SP1 CHODZIEŻ TRZECI W PUCHARZE EUROPY

W dniach 4-6 listopada 2016 r. w Gliwicach na 50-metrowej pływalni " Olimpijczyk" odbył się II Puchar Europy kat. C i D w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło 270 młodych zawodników z 49 klubów z kilkunastu państw. W zawodach uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa Europy w tych kategoriach wiekowych nie zabrakło również 15 reprezentantów UKS Delfinek SP1 Chodzież. Nasi pływacy w tych, wysokiej rangą, zawodach wywalczyli łącznie 7 medali, pierwszy z nich niespodziewanie wywalczyła Marta Humerczyk, która na dystansie 50 m bi-fins zajęła 2 miejsce, a  tuż za podium uplasowała się Sylwana Piechocka. W drugim dniu zmagań worek z medalami się otworzył  i dwa krążki dorzuciła Laura Skóra, uczennica klasy VI d usportowionej o profilu pływania w płetwach, która po bardzo ładne walce na dystansie zajęła II miejsce na 100 m bi-fins i III miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym. W konkurencji 100 m bf kolejny uczeń klasy usportowionej  chodzieskiej "Jedynki" Oskar Kasprowicz zajął III miejsce i zdobył brązowy medal. Na dystansie 50 m po powierzchni Natalia Bartczak z nowym rekordem życiowym poniżej 20 sekund wywalczyła brąz, a na 100 m po powierzchni Oliwier Jesiołowski  był drugi na mecie. W mikstowej sztafecie  4x100 m po powierzchni kat. D Inez Jesiołowska, Laura Skóra, Oliwier Jesiołowski i Oskar Kasprowicz wywalczyli brązowy medal. Chodzież także reprezentowali: Filip Wiśniewski, Weronika Wolniewicz, Julia Nowak, Adrian Małachowski, Adam Sałata, Pola Staszewska i Maria Dreger, Maja Czarnolewska.

 

W klasyfikacji generalnej chodzieska drużyna, w której sześcioro zawodników to uczniowie klasy usportowionej
o profilu pływania w płetwach Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, sklasyfikowana została na bardzo wysokiej 3 pozycji z niewielką 20-puntkową stratą do drugiego miejsca. W imieniu zawodników chcielibyśmy podziękować Panu Dariuszowi Kępce za wsparcie transportu oraz rodzicom Adamowi Piechockiemu i Rafałowi Kasprowiczowi za pomoc w przetransportowaniu zawodników
.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

 


Wyjazd na Puchar Europy do Gliwic

Wyjazd na zawody Pucharu Europy odbędzie się w piątek 4.11.2016 o godz. 11:00 sprzed pływalni Delfin. Pakowanie o 10:45:).Składka na ubezpieczenie NNW

 

Prosimy wszystkich członków grup treningowych i klas usportowionych o wpłatę 29 PLN na ubezpieczenie od NNW do końca października br - ubezpieczenie jest obowiązkowe - wymagane przez Ustawę o Sporcie.Suma ubezpieczenia 8000 PLN.

 


Zapisy na finał KPP do Kościerzyny


Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem na Finał Pucharu Polski do Kościerzyny w dniach 19-20 listopada proszone są o zgłoszenie dystansów i czasów do trenera do dnia 31.10.2016 r. wraz z potwierdzeniem wpłaty na konto klubowe w wysokości 185 PLN (nocleg wraz z kolacją i śniadaniem, obiad w niedzielę, opłata startowa i transport).

 

 

Wpłaty na Puchar Europy w Gliwicach


Wszystkie zapisane osoby do Gliwic proszonę są wpłatę 170 PLN na konto klubowe do 25 października. Opłata pokrywa 2 noclegi, 2 obiady i opłatę startową. transport na zawody pokryje Klub.


 


Po raz trzeci najlepsi!

                W dniach 15 i 16 października br. w Toruniu, mieście Mikołaja Kopernika i pierników odbyła się III Runda Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział 13 polskich klubów. Chodzież łącznie reprezentowało 39 zawodników, z czego 23 to uczniowie klas usportowionych
o profilu pływania i pływania w płetwach ze współpracującej z UKS Delfinek Chodzież Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży. W pierwszej konkurencji na 25m pod wodą w kat. D dziewcząt Laura Skóra była 3, a wśród chłopców tej samej kategorii wiekowej Oskar Kasprowicz był bezapelacyjnie najlepszy, w konkurencji dwa razy dłuższej na 50 m pod wodą w kat. C dziewcząt pierwsza była Natalia Bartczak, a na trzecim stopniu podium stanęła Maja Czarnolewska. W kategorii seniorów bezkonkurencyjny był wracający do wysokiej formy Filip Nowak. W konkurencji 50 m bi-fins w kategorii seniorek pierwsze miejsce wraz z nowym rekordem Polski wywalczyła Weronika Prentka, a na drugiej pozycji uplasowała się Anna Czarnolewska, w kat. najstarszych juniorek pierwsza była także Julia Małachowska. W kat. C dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sylwana Piechocka, a druga była Marta Humerczyk, w kat. D dziewcząt Laura Skóra była trzecia, w kat. E Anna Sałata była pierwsza, a Maria Janka trzecia. Wśród mężczyzn na 50 m bf Filip Nowak był trzeci, a Kacper Wiśniewski z najlepszym czasem był pierwszy w najstarszych juniorach. W kategorii D chłopców dwa pierwsze miejsca wywalczyli kolejno Oskar Kasprowicz i Oliwier Jesiołowski. Na najdłuższym dystansie 800 m pp rewelacyjnie zaprezentowała się Agata Rettig, która wraz z nowym rekordem życiowym i Klubu zajęła I miejsce w juniorkach kat. B, podobnie jak Julia Nowak w kat. C i Maria Dreger w kat. D, druga w kat. D była Weronika Wolniewicz. W konkurencji 200 m pp Agata Rettig była druga, a wygrała z bardzo ładnym czasem Kinga Małachowska. W kategorii D dziewcząt Inez Jesiołowska była druga, tak jak Maria Janka w kat. E dziewcząt. Wśród chłopców kat. E na 200 m pp Kamil Pietras był pierwszy, a Radosław Grabowski trzeci. W kolejnej konkurencji na 100 m bf Weronika Prentka ustanowiła drugi już rekord Polski na tych zawodach i z czasem 0:47,90 zajęła Pierwsze miejsce w seniorkach. W kat. C na tym samym dystansie Sylwana Piechocka była druga, a Marta Humerczyk trzecia, a w kat. D Pola Staszewska przypłynęła na drugiej pozycji. W najmłodszej kategorii dziewcząt Anna Sałata była pierwsza, a Anna Serafin druga. Wśród najstarszych juniorów po raz kolejny bezkonkurencyjny był Kacper Wiśniewski, a w kategorii C Adam Sałata był drugi. Wśród najmłodszych chłopców Kamil Pietras był drugi, a na trzeciej pozycji przypłynął Radosław Grabowski. W konkurencji 100 m pod wodą Maja Czarnolewska w kat. C uplasowała się na 2 pozycji, a w kat. D Julia Szejner była pierwsza, podobnie jak Oliwier Jesiołowski wśród chłopców. Na najkrótszym 50-metrowym dystansie po powierzchni nasza tegoroczna medalistka mistrzostw świata juniorów Julia Małachowska pokazała klasę wyprzedzając wszystkie rywalki w kat. B, a w kat. C Natalia Bartczak była druga. W kat. D dziewcząt Inez Jesiołowska była trzecia. Wśród seniorów natomiast Filip Nowak był drugi, a w kat. D chłopców Oskar Kasprowicz był najlepszy. Na dystansie 400 m pp seniorek Weronika Prentka była pierwsza podobnie jak Agata Rettig w juniorkach kat. B . W kat. C dziewcząt Julia Nowak była pierwsza, w kat. D Maria Dreger przypłynęła druga, a tuż za nią była Weronika Wolniewicz, wśród dziewczynek kat. E druga była Maria Janka. W kat. D chłopców na 400 m pp Oliwier Jesiołowski był pierwszy, a Kamil Pietras w kat. E drugi. W konkurencji 200 m bf Anna Czarnolewska była trzecia wśród seniorek, w kat. C Sylwana Piechocka była druga tuż przed Julią Nowak. W kat. D dużą niespodziankę zrobiła Laura Skóra, która przypłynęła na pierwszej pozycji, a na najniższym stopniu podium stanęła Pola Staszewska. W kat. E dziewcząt pierwsza była Anna Sałata, a trzecia Anna Serafin. W kat. juniorów B Kacper Wiśniewski po raz kolejny był pierwszy, a w kat. E chłopców Radosław Grabowski był drugi. Na 100 m pp w kat. B dziewcząt pierwsze dwa miejsca zajęły siostry Małachowskie, tym razem Kinga przypłynęła w bardzo dobrym czasie przed Julią, w kat. C dziewcząt Natalia Bartczak była druga tuż przed Mają Czarnolewską, a trzecia w kat. E dziewcząt była Inez Jesiołowska. W kat C chłopców trzeci był Adam Sałata, a w kat. E chłopców Jan Białkowski był trzeci.

Chodziescy pływacy łącznie zdobyli najwięcej bo, aż 73 medale z czego 33 złote, 22 srebrne, 18 brązowych  oraz ustanowili 6 nowych rekordów Polski. Weronika Prentka na 50 m bf i 100 m bf  w seniorkach oraz sztafety mieszane juniorów w kat. E i D na dystansie 4x50 m pp Inez Jesiołowska, Kamil Pietras, Anna Sałata, Oliwier Jesiołowski i na 4x50 m bf w składzie Inez Jesiołowska, Kamil Pietras, Anna Sałata, Oskar Kasprowicz. A także dwie sztafety kat. OPEN na 4x100 m pp z czasem 2:47,00 w składzie: Julia Małachowska, Kacper Wiśniewski, Kinga Małachowska i Filip Nowak i 4x100 m bf z czasem: 3:08,61 w składzie Weronika Prentka, Kacper Wiśniewski, Kinga Małachowska i Filip Nowak.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Anna Sałata w kat. E, Oskar Kasprowicz w kat. D, Julia Małachowska i Kacper Wiśniewski w kat. B, Weronika Prentka w seniorkach.
Po dwóch dniach zmagań na basenie drużyna UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowana została po raz trzeci z rzędu na najwyższej pozycji i pewnie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Finał odbędzie się już za miesiąc w Kościerzynie. Serdeczne podziękowania należą się Panu Stachowiakowi za podarowane pyszne owoce dla zawodników.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

  

Zapisy na Puchar Europy Młodzików w Pływaniu w Płetwach do Gliwic

 

Do 15.10.2016 r. trwać będą zapisy na wyjazd na Puchar Europy w Pływaniu w Płetwach do Gliwic.
Zapraszamy wszytkich chętnych zawodników.

 

 

Zapisy na III Rundę KPP w Pływaniu w Płetwach do Torunia

 

Do końca września br. trwać będą zapisy na wyjazd na III Rundę KPP w Pływaniu w Płetwach do Torunia. Koszt całościowy (opłata startowa, transport, nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją) wynosi 145PLN płatne na konto klubowe do końca września. Zapraszamy wszytkich chętnych zawodników.


 


MAMY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW W PŁYWANIU W PŁETWACH !!!W 14 Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się we francuskiej miejscowości Annemasse na przepięknym obiekcie Chateau Bleu reprezentanci Uks Delfinek Jedynka Chodzież zajęli następujące miejsca: Julia Małachowska III na 50 m po powierzchni wraz z rewelacyjnym rekordem Polski juniorek i seniorek oraz XVIII na 100 m pp (niestety start w pierwszym dniu zawodów nie wyszedł, Julia osiągając czas ze sztafety uplasowałaby się na 3 miejscu!). Kinga Małachowska VIII na 50 m pp, X na 100 m pod wodą, XIX na 50 m w podwójnych płetwach, XVIII na 50 m pw. Kacper Wiśniewski był VII na 50 m bf, IX na 100 m bf i XXVI na 50 m pw.
Agata Rettig XVIII na 400 m pp, XXII na 200 m pp i XIII na 800 m pp. Sztafeta,w której składzie płynęły 3 nasze reprezentantki, zajęła rewelacyjne 4 miejsce z nowym rekordem Polski juniorek i seniorek na 4x100 m pp oraz X miejsce na 4x200 m pp.
Podsumowując starty naszych reprezentantów, należy zwrócić uwagę na to, że świat cały czas idzie do przodu, świadczą o tym liczne nowe rekordy i co raz to lepsze rezultaty kwalifikacji do finałów. W związku z małymi dotacjami Ministerstwa Sportu na tę bardzo widowiskową dyscyplinę sportu, jak i niskim (w porównaniu do innych krajów europejskich) wsparciem finansowym poprawione wyniki życiowe naszych reprezentantów mogą tylko cieszyć. Radością także jest praca na najwyższym światowym poziomie z tak wspaniałymi zawodnikami, z tak małej miejscowości jaką jest nasza Chodzież.

 

 

Obóz letni w Jarocinie dobiegł końca

W dniach od 21 do 27.08 br. 21 zawodników wzięło udział w letnim obozie przygotowawczym do sezonu 2016/2017, który odbył się w Jarocinie. Za zaangażowanie i sumienność wyróżnieni i nagrodzeni przez trenerów Beatę Reiter i Bartosza Smaruja zostali natępujący członkowie: Weronika Wolniewicz, Laura Skóra i Anna Serafin z grupy młodszej i Agata Rettig, Weronika Prentka, Marta Humerczyk i Pola Staszewska z grupy starszej - gratulujemy!Zapraszamy wszystkich chętnych za rok!Terminy treningów przed obozem

Wtorek-piątek: 16:30-17:30 grupa treningowa starsza,
                 17:30-18:30 grupa treningowa młodsza!
Treningi są przewidziane dla wszystkich osób, nie tylko tych jadących na obóz.
Grupa treningowa starsza swoje treningi zaczyna po obozie 29.08.2016 r. Koszt wraz z miesiącem wrześniem br. 200 PLN.
Zapraszam i życzę owocnych treningów.

 

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujOBÓZ SPORTOWY JAROCIN 2016

UWAGA: Wyjazd na obóz odbędzie się w niedzielę 21.08.2016 r. sprzed pływalni o godz. 10:00. Zbiórka i pakowanie godz. 9:45. Powrót nastąpi w sobotę 27.08.2016 r. w godzinach dopołudniowych.


 

29 medali w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach

           W dniach 16-17 lipca br. w Chodzieży zostały zorganizowane przed Uczniowski Klub Sportowy Delfinek Chodzież Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. Impreza ta po raz pierwszy zagościła na naszym akwenie, a wystartowało łącznie w niej ok. 50 zawodników z 6 polskich klubów. W pierwszym dniu, ze stanicy Oddziału Miejskiego WOPR, rywalizowały sztafety. We wszystkich kategoriach wiekowych zwyciężały nasze sztafety: w kategorii E chłopców Jan Białkowski, Mateusz Śliwiński, Hubert Paprocki, Kamil Pietras, w kat. D dziewcząt pierwsza sztafeta w składzie: Anna Sałata, Inez Jesiołowska, Pola Staszewska i Weronika Wolniewicz, druga sztafeta w składzie: Laura Skóra, Antonina Wolińska, Maria Dreger i Julia Szejner. W kat. C dziewcząt: Maja Czarnolewska, Marta Humerczyk, Natalia Bartczak i Julia Nowak, w kat. OPEN kobiet: Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Agata Rettig i Weronika Prentka, w kat. D chłopców Oskar Kasprowicz, Filip Wiśniewski, Miłosz Czarnolewski i Oliwier Jesiołowski, w kategorii OPEN mężczyzn Filip Nowak, Adrian Małachowski, Adam Sałata i Bartosz Smaruj. W drugim dniu zmagań start i meta usytuowane były na Łazienkach Chodzieskich, a wśród reprezentantów Chodzieży najlepiej spisali się: Anna Sałata - I miejsce w gr. E, Kamil Pietras - II miejsce w kat. E, Jan Białkowski - III miejsce w kat. E, Inez Jesiołowska - II m. w kat. D, Weronika Wolniewicz III m w kat. D, Oliwier Jesiołowski - I m. w kat. D, Oskar Kasprowicz - II m. w kat. D, Miłosz Czarnolewski - III m. w kat. D, Julia Nowak - I m. w kat.C, Maja Czarnolewska - II m. w kat. C, Natalia Bartczak III m. w kat. C. Wśród chłopców kat. C Adam Sałata zajął I miejsce, a drugi przypłynął Adrian Małachowski. W kat B dziewcząt wszystkie trzy miejsca na podium zajęły reprezentantki Polski z Francji: Agata Rettig- I miejsce, Kinga Małachowska II m. i Julia Małachowska III m, one także zwyciężyły w klasyfikacji OPEN kobiet. Sędzią głównym zawodów był Pan Jan Śwital wieloletni trener w KDP LOK Tazar Chodzież.
W imieniu Klubu chciałbym serdecznie podziękować współorganizatorom z MOSiR i Oddziału Miejskiego WOPR w Chodzieży za owocną współpracę w miłej atmosferze. podziękowania należą się także Burmistrzowi Miasta Chodzieży Jackowi Gurszowi oraz firmie Transportowej Hepner i Pszczółka.


                                           Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

 
 
 

 


Zapisy na długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach i treningi w wakacje

 

 

 
Do 10 lipca prosimy o przesyłanie zapisów na mistrzostwa Polski na długim dystansie. 
 

 
Terminy treningów w m-cu lipcu do MP:

- grupa młodsza treningowa poniedziałek-piątek bez środy o godz. 9:00 
 
 
 
 
 
 
(wyjątkowo w środę 29.06 zajęcia się odbędą)
 
- grupa starsza treningowa poniedziałek-piątek bez środy o godz. 10:00 (wyjątkowo w środę 29.06 zajęcia się odbędą)

Koszt treningów 90PLN, płatne na konto klubowe.
 
 
 Zawody na zakończenie roku szkoleniowego 2015-2016

Wyniki zawodów pływackich podsumowujących rok szkoleniowy 2015/2016. Dziękuję wszystkim zaangażowanym rodzicom, trenerom i instruktorom za pomoc w zorganziowaniu zawodów. Dziękujemy za kolejny udany rok i zapraszamy na zajęcia od września.


44 medale Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D

      W dniach 18 i 19 czerwca br. w Olecku odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach kat. E i D, które były zwieńczeniem całorocznego treningu dla uczniów klas usportowionych o profilu pływania i pływania w płetwach. W zawodach udział wzięło ponad 120 zawodników z całego kraju. Chodzież reprezentowało 23 młodych pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież, z czego 21 to uczniowie klas usportowionych o profilu pływania i pływania w płetwach. W pierwszym dniu zmagań w I bloku na dystansie 25 m pod wodą w kat. E chłopców Kamil Pietras zdobył srebrny medal. W kat. D (12-13 lat) Oskar Kasprowicz był bezkonkurencyjny, zdobywając pierwszy złoty medal dla chodzieżan, wśród dziewcząt w kat. D Inez Jesiołowska zdobyła srebro. W kolejnej konkurencji podwodnej na 100 m pod wodą Oliwier Jesiołowski zdobył pewnie złoty medal. Na dystansie 50 m bi-fins w kategorii najmłodszych dziewczynek Anna Sałata zdobyła srebrny medal, a Inez Jesiołowska zdobyła brąz. Wśród chłopców kat. D na 50 m bf Oskar Kasprowicz był ponownie bezkonkurencyjny pewnie zdobywając drugi złoty medal mistrzostw Polski. Kolejną konkurencją było 800 m pp i na tym najdłuższym dystansie w kat. D chłopców Oliwier Jesiołowski był ponownie najlepszy, a wśród dziewcząt tej kategorii wiekowej Maria Dreger zdobyła medal srebrny. Na zakończenie sobotniego bloku przedpołudniowego rozegrano sztafetę 4x100 m bf mix składającą się z dwóch zawodników i 2 zawodniczek tej samej kategorii wiekowej. W kat. E sztafeta w składzie Anna Sałata, Maria Janka, Radosław Grabowski i Kamil Pietras zdobyła złoty medal, podobnie jak ich koleżanki i koledzy z kat. D, którzy popłynęli w składzie: Laura Skóra, Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski. W pierwszej konkurencji II bloku na dystansie 200 m pp w kat. E dziewcząt Maria Janka zdobyła brązowy medal, a Kamil Pietras z kat. E, Oliwier i Inez Jesiołowscy z kat. D zdobyli po złotym medalu. Na 100 m bf Anna Sałata zdobyła złoty medal, a Anna Serafin medal brązowy. Wśród chłopców w kat. D Oskar Kasprowicz zdobył kolejny złoty krążek, a w kat. E Kamil Pietras zdobył srebro. W ostatniej konkurencji indywidualnej pierwszego dnia rywalizacji najlepszych, młodych pływaków w płetwach w Polsce na dystansie 50 m pp w kat. E dziewcząt Anna Sałata zdobyła kolejny dla Chodzieży złoty medal podobnie jak Oliwier Jesiołowski w kat. D, a srebro przypadło Oskarowi Kasprowiczowi i Inez Jesiołowskiej. Ostatnią konkurencją sobotniej rywalizacji była sztafeta 4x100 m pp, w której to nasze drużyny zdobyły 3 złote medale (kat. D chłopców: Oskar Kasprowicz, Filip Wiśniewski, Miłosz Czarnolewski, Oliwier Jesiołowski; kat. D dziewcząt: Pola Staszewska, Laura Skóra, Weronika Wolniewicz, Inez Jesiołowska; kat. E dziewcząt: Anna Serafin, Wiktoria Janicka, Maria Janka, Anna Sałata). Sztafeta chłopców w kat. E, płynąca w składzie Radosław Grabowski, Jan Białkowski, Hubert Paprocki i Kamil Pietras zdobyła medal srebrny. W III bloku mistrzostw na dystansie 400 m pp Kamil Pietras zdobył kolejny złoty krążek w kat. E tak jak i Oliwier Jesiołowski w kat. D. Wśród dziewcząt na tym dystansie zarówno Maria Janka jak i Inez Jesiołowska w swoich kategoriach wiekowych zdobyły po srebrnym medalu. Na najdłuższy m dystansie w podwójnych płetwach na 200 m srebrny medal zdobyły Anna Sałata w kat. E i Laura Skóra w kat. D, a medal brązowy w kat. E przypadł Annie Serafin i Radosławowi Grabowskiemu, a w kat. D brąz zdobył Oskar Kasprowicz. W kolejnej konkurencji na dystansie 100 m pp pierwsze miejsce zajął Oliwier Jesiołowski w kat. D, srebrny medal w kat. D wywalczyła jego siostra Inez Jesiołowska, a w najmłodszej kategorii wiekowej zarówno Kamil Pietras jak i Anna Sałata zdobyli srebrne medale. W kończącej mistrzostwa sztafecie 4x50 m pp nasze drużyny zdobyły 1 złoty (Anna Serafin, Maria Janka, Wiktoria Janicka, Anna Sałata w kat. E dziewcząt) i 3 srebrne medale (kat. E chłopców: Radosław Grabowski, Jan Białkowski, Hubert Paprocki, Kamil Pietras; w kat. D chłopców: Oskar Kasprowicz, Miłosz Czarnolewski, Filip Wiśniewski, Oliwier Jesiołowski; kat. D dziewcząt: Pola Staszewska, Julia Szejner, Laura Skóra i Inez Jesiołowska). Łącznie zawodnicy chodzieskiego Klubu owocnie współpracującego ze szkołą podstawową nr 1 w Chodzieży dobyli 44 medale z czego 20 było złotych, 18 srebrnych i 6 brązowych i w klasyfikacji medalowej nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce zarówno w kat. E jak i w kat. D. Najlepsi 3 zawodnicy w każdej kategorii wiekowej wśród dziewcząt jak i chłopców zostali nagrodzeni pucharami. Do najlepszych zawodników z UKS Delfinek SP 1 Chodzież należeli: Oskar Kasprowicz I miejsce w kat. D, Anna Sałata I miejsce w kat. E dziewcząt, Inez Jesiołowska II miejsce w kat. D dziewcząt, Oliwier Jesiołowski II miejsce w kat. D chłopców. Dziękuję serdecznie Agnieszce Wiśniewskiej i pozostałym rodzicom za pomoc podczas zawodów oraz firmie Euro-Tom Pana Ludwika Krygera za kolejny bezproblemowy transport pływaków. Opłaty startowe zostały pokryte z dotacji Urzędu Miejskiego. Kolejny bardzo dobry występ naszych pływaków potwierdza, że należymy do ścisłej polskiej czołówki w tej widowiskowej dyscyplinie sportu. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wysłać chociaż kilku zawodników na finał Pucharu Świata we wrześniu do Tomska jednak bez pomocy sponsorów będzie to niemożliwe, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie realizacji pływackich marzeń naszych najlepszych zawodników.
                                                                                                                                                   Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz SmarujZawody wewnętrzne na zakończenie roku szkoleniowego


Zapraszamy do zapisów u trenerów na zawody wewnętrzne, wszystkie dzieci z grup doskonalących.
Zawody odbędą się w niedzielę 26.06.2016 r. o godz. 10:00 na pływalni Delfin w Chodzieży.
Kat. O - przedszkolaki 25 m stylem dowolnym bez podziału na chłopców i dziewczynki
Kat. A - klasa I
-II - 25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców
Kat. B - 
klasa III-IV - 25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców
Kat. C - klasa V-VI - 50 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców


Start w zawodach jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych
!Wyjazd na Mistrzostwa Polski młodszych grup wiekowych E i D

Wyjazd do Olecka na MP E i D w pływaniu w płetwach odbędzie się w piątek 17.06.2016 r. o godz. 14:00 sprzed basenu.
Zbiórka o godz. 13:35 przed pływalnią Delfin. Koszt transportu, noclegów i wyżywienia wynosi 190 PLN płatne na konto klubowe. 


57 medali Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach w Gliwicach

W Gliwicach na 50-metrowej pływalni Olimpijczyk w dniach 4 i 5 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach w kategorii juniorów  B i C oraz seniorów. W zawodach udział wzięła 15 osobowa reprezentacja z chodzieskiego UKS Delfinek. Nasi zawodnicy w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z 13 krajowych klubów po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony.

W pierwszym z trzech bloków na dystansie 100 m po powierzchni Adam Sałata z nowym rekordem życiowym był trzeci w kat. C, a wśród dziewcząt na tym dystansie Natalia Bartczak była druga w kat. C i trzecia kat. B, Kinga Małachowska natomiast zajęła drugą pozycję w kat. juniorek B i trzecią w kategorii seniorek. W kolejnej konkurencji na dystansie 200 m bi-fins Julia Nowak zajęła bardzo wysoką drugą pozycję, a tuż za nią w kat. C przypłynęła Marta Humerczyk. W kategorii najstarszych juniorek Julia została sklasyfikowana na trzeciej pozycji, a w seniorkach Weronika Prentka była najlepsza, zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. Na dystansie 800 m pp Agata Rettig zdobyła złoty medal w kat. juniorek B i srebrny w kat. seniorek, a Julia Nowak była druga w kat. C. W pierwszej konkurencji podwodnej na dystansie 50 m Kacper Wiśniewski był drugi wśród najstarszych juniorów, podobnie jak jego klubowy kolega Filip Nowak wśród seniorów. Wśród dziewcząt na 50 m pw w kat. C Natalia Bartczak zdobyła srebro, podobnie jak Kinga Małachowska w kat. B. W seniorkach Kinga uplasowała się na trzeciej pozycji, a ponownie najlepsza okazała  się Weronika Prentka z czasem 0:18,39.  Na zakończenie pierwszego bloku rozegrano sztafetę 4x100 m bf, gdzie obydwie nasze drużyny płynące w składach: Kinga Małachowska, Anna Czarnolewska, Julia Małachowska, Weronika Prentka oraz Sylwana Piechocka, Marta Humerczyk, Julia Nowak i Natalia Bartczak uplasowały się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych, a ponadto nasze juniorki z kat. C zdobyły także srebrny medal w kategorii seniorek.

W pierwszej konkurencji drugiego bloku zmagań na dystansie 400 m pp w kat. C Julia Nowak była ponownie druga, a w kat. B Agata Rettig zdobyła kolejne złoto, do którego dorzuciła brąz w seniorkach. Na najkrótszym dystansie 50 m  w konkurencji bi-fins Kacper Wiśniewski okazał się najlepszym juniorem w Polsce, a wśród seniorów był trzeci. Wśród    dziewcząt na 50 mf w kat. C wygrała Sylwana Piechocka przed Natalią Bartczak, w kat. najstarszych juniorek całe podium należało doz zawodniczek Delfinka – złoto zdobyła Kinga Małachowska, srebro Sylwana Piechocka, a brąz Natalia Bartczak, w kat. seniorek natomiast srebrny medal zdobyła Weronika Prentka, a trzecia była Kinga Małachowska. Na dystansie 100 m pod wodą z aparatem powietrznym i butlą w kat. C Natalia Bartczak była druga, podobnie jak Kinga Małachowska w kat. B, a w seniorkach Kinga uplasowała się na 3 pozycji. Ostatnią sobotnia konkurencją była sztafeta na 4x200 m pp, gdzie nasi seniorzy w składzie: Filip Nowak, Bartosz Smaruj, Adam Sałata i Kacper Wiśniewski zajęli drugą pozycję, a seniorki w składzie: Weronika Prentka, Agata Rettig, Anna Czarnolewska, Kinga Małachowska zajęły najwyższą pozycję na podium. W kat. C dziewcząt drugie miejsce zajęła sztafeta w składzie: Sylwana Piechocka, Natalia Bartczak, Julia Nowak i Maja Czarnolewska.

W trzecim bloku jako pierwszą konkurencję rozegrano 200 m pp, gdzie Agata Rettig zajęła drugą pozycję wśród juniorek B i trzecią w seniorkach. W konkurencji 100 m bf Kacper Wiśniewski zdobył srebrny medal w kat. juniorów B, a wśród juniorek C Marta Humerczyk była druga, a w seniorkach złoto zdobyła Weronika Prentka.  Na 50 m pp w kat. C chłopców Adam Sałata był trzeci, w kat. B. Kacper Wiśniewski był drugi, a w seniorach bezkonkurencyjny był Filip Nowak, którzy po przepięknej walce zdobył złoty medal. Wśród juniorek C na najkrótszym dystansie mistrzostw, Natalia Bartczak zdobyła srebrny medal, a w kat. B dwa pierwsze  stopnie podium zajęły bliźniaczki Kinga (złoto) i Julia (srebrny medal) Małachowskie. W kategorii seniorek, siostry również uplasowały się na dwóch pierwszych pozycjach. W ostatnim i najdłuższym dystansie indywidualnym  mistrzostw Polski na 1500 m pp Julia Nowak zajęła drugą pozycję w kat. C i trzecią w kat. B. Na zakończenie mistrzostw rozegrano sztafetę na 4x100 m pp, w której to mężczyźni Delfinka płynący w składzie Filip Nowak, Bartosz Smaruj, Adam Sałata i Kacper Wiśniewski zdobyli srebrny medal, a wśród kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjne były nasze reprezentantki w składzie: Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Agata Rettig, Weronika Prentka.  W kat. C nasza sztafeta dziewcząt, w składzie: Natalia Bartczak, Maja Czarnolewska, Sylwana Piechocka i Julia Nowak, zdobyła srebrny medal.

 

Po zawodach wyłoniony został ostateczny skład reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w Anemasse we Francji na początku lipca. Z UKS Delfinek Chodzież Polskę reprezentować będą: Julia i Kinga Małachowskie, Agata Rettig i Kacper Wiśniewski!

Łącznie zawodnicy UKS Delfinek Chodzież zdobyli 57 medali mistrzostw Polski. Opłaty startowe dofinansowane były przez dotację Urzędu Miejskiego w Chodzieży, a za wsparcie dziękuję w imieniu zawodników i Zarządu Klubu  Panu Dariuszowi Kępce  z Centrum Ceramiki i Technologii z Budzynia oraz Panu Zbyszkowi Marczykowi! 

 

                                                                                                                                                                       Trener UKS Delfinek SP 1 Chodzież 

Bartosz Smaruj 


 DELFINEK SP 1 Chodzież ponownie najlepszy

       W dniach 7 i 8 maja br. na chodzieskiej pływalni Delfin podczas II Rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach członkowie UKS Delfinek Chodzież gościli ponad 180 zawodników z 13 polskich klubów z takich miast jak: Warszawa, Olsztyn, Poznań, Wrocław, Toruń, olecko, Jastrzębie Zdrój, Gdynia, Kościerzyna, Garczyn, Jastarnia. Wśród najlepszych pływaków w płetwach Chodzież reprezentowało 51 zawodników. W nowej formule rozgrywania Pucharu Polski nasi zawodnicy spisali się także rewelacyjnie zdobywając łącznie 71 medali w tym 35 złotych, 26 srebrnych i 10 brązowych.W pierwszej konkurencji zawodów w kategorii wiekowej chłopców (12-13 lat) Oskar Kasprowicz nie dał szans rywalom i z czasem poniżej 10 sekund pierwszy stawił się na mecie, natomiast jego młodszy kolega Kamil Pietras w najmłodszej kategorii uplasował się na trzeciej pozycji. Wśród dziewczynek dwóch najmłodszych kategorii tuż za podium uplasowały się Maria Janka i Laura Skóra. Cała powyższa czwórka na co dzień uczęszcza do klas o profilu pływania i pływania w płetwach w SP 1 w Chodzieży. W konkurencji dra razy dłuższej na 50 m pod wodą w kat. C dziewcząt dwa pierwsze miejsca wywalczyły Natalia Bartczak (0:18,89) I Maja Czarnolewska (0:20,24), podobnie jak i wśród mężczyzn Filip Nowak był pierwszy, a na drugim stopniu podium uplasował się Bartosz Smaruj. W kolejnej sobotniej konkurencji na dystansie 50 m bi-fins w trzech najstarszych kategoriach dwa pierwsze miejsce należały do zawodniczek Delfinka i tak w seniorkach pierwsze miejsce zajęła, wraz z nowym rekordem Polski, Weronika Prentka (0:21,98), druga była Anna Czarnolewska. W kategorii najstarszych juniorek Julia Małachowska z rewelacyjnym czasem 0:22,22 (tylko o 0,05s gorszym od rekordu Polski w tej kategorii wiekowej), tuż za nią dopłynęła jej siostra Kinga Małachowska 0:22,78. W kategorii C pierwsze miejsce zajęła Sylwana Piechocka, a druga była Marta Humerczyk. W kat. D Pola Staszewska przypłynęła na 3 pozycji, a wśród najmłodszych dziewczynek Anna Sałata była pierwsza. Wśród mężczyzn Filip Nowak był drugi, a w kategorii najstarszych juniorów Kacper Wiśniewski wraz z nowym rekordem Polski juniorów (0:19,77) zajął najwyższą lokatę. W kategorii C chłopców pierwszy był także Adam Sałata, w kat. D natomiast Oskar Kasprowicz był drugi. Na dystansie 800m pp w kat. C dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła Julia Nowak, jak i w kat. chłopców Oliwier Jesiołowski. W kolejnej konkurencji na 200 m pp świetnie wypadła Agata Rettig wraz ze swoim nowym rekordem życiowym 1:38, 92 uplasowała się na pierwszym miejscu wśród najstarszych juniorek. W kat. D dziewcząt ponownie na dwóch stopniach podium ujrzeć można było reprezentantki chodzieskiego Delfinka, na pierwszym miejscu Inez Jesiołowską, a na miejscu trzecim Weronikę Wolniewicz. Identyczna sytuacja miała miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej wśród chłopców na tym samym dystansie, pierwszy był Kamil Pietras, a trzeci Radosław Grabowski. Na dystansie 100 m bf wśród seniorek pierwsza była ponownie Weronika Prentka, a trzecie miejsce zajęła Anna Czarnolewska. W kat. C dziewcząt druga była Sylwana Piechocka, a trzecia Marta Humerczyk, a w kat. D natomiast druga przypłynęła Laura Skóra, podobnie jak jej młodsza koleżanka klubowa Anna Sałata w najmłodszej kategorii wiekowej. Wśród juniorów B niewiele brakowało Kacprowi Wiśniewskiemu do rekordu Polski, z rewelacyjnym czasem 0:43,90 zajął on bezapelacyjnie pierwsze miejsce. W kat. C drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Adam Sałata i Adrian Małachowski, a wśród najmłodszych chłopców Kamil Pietras był drugi. W kolejnej podwodnej konkurencji pierwsze dwa miejsca w kat. dziewcząt przypadły Julii Nowak i Mai Czarnolewskiej, a w kat. D piesze miejsce zajęła odważna Julia Szejner. Na zakończenie pierwszego dnia zmagań rozegrano sztafety o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Chodzieży na dystansie 4x50 m pp. Sztafety zakończyły się nadspodziewanie dobrze, ponieważ zarówno kobiety (Małachowska, Prentka, Bartczak, Małachowska) jak i mężczyźni (Nowak, Smaruj, Bojański, Wiśniewski) zdobyli pierwsze miejsca wraz z nowymi rekordami kraju! Warto także dodać, że płynąca na pierwszej zmianie sztafety żeńskiej Julia Małachowska poprawiła rekord Polski juniorek i seniorek i stała się pierwszą polską zawodniczką w historii tej dyscypliny sportu, która zeszła poniżej 19 sekund na 50 m pp, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata juniorów we Francji. Okazałe puchary Prezesa Banku Spółdzielczego pana Dariusza Bugajskiego, który towarzyszył naszym zawodnikom podczas trwania zawodów, ku uciesze kibiców, pozostały w Chodzieży. W młodszych kategoriach wiekowych zarówno dziewczęta (Jesiołowska, Skóra, Serafin, Sałata) jak i chłopcy (Jesiołowski, Pietras, Białkowski, Kasprowicz) zajęli pierwsze miejsca. W pierwszej konkurencji drugiego dnia zmagań na dystansie 50 m pp w seniorkach Anna Czarnolewska była pierwsza, w juniorkach kat. B dwa pierwsze miejsca ponownie przypadły bliźniaczkom Małachowskim, Julia była pierwsza, a Kinga druga. W kat. C Natalia Bartczak przypłynęła na drugiej pozycji, a w kat. D Inez Jesiołowska nie dała szans rywalkom. W kat. seniorów Filip Nowak był drugi, a w kat. D wygrał Oliwier Jesiołowski tuż przed Oskarem Kasprowiczem. W kolejnej wytrzymałościowej konkurencji na dystansie 400 m pp w kat. najstarszych juniorek Agata Rettig z nowym rekordem klubu zajęła najwyższą lokatę, a w kategorii D Maria Dreger była druga. Wśród najmłodszych chłopców Jan Białkowski był drugi. Na 200 m bf w kat. C Julia Nowak była druga, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Marta Humerczyk. W kat. D trzecia była Pola Staszewska, a najmłodszej kategorii dziewczynek Anna Sałata zdobyła złoty medal wyprzedzając koleżankę klubową Annę Serafin. Wśród juniorów kat. B po przepięknej walce do ostatniego metra Kacper Wiśniewski zdobył swój trzeci indywidualny złoty krążek z nowym rekordem życiowym. W kat. C Adrian Małachowski był drugi. W konkurencji 100 m pp pierwsze dwa miejsca w kat. B ponownie zajęły siostry Małachowskie Julia i Kinga. W kat. C natomiast drugie miejsce zajęła Natalia Bartczak, a trzecia była Sylwana Piechocka. W kat. D dziewcząt Inez Jesiołowska zwyciężyła, a druga była jej koleżanka z klasy Weronika Wolniewicz. W najmłodszej kategorii wiekowej Maria Janka była druga. Męską rywalizację w kat. C wygrał Adam Sałata jak i młodszy Oliwier Jesiołowski w kat. D. W ostatniej konkurencji zawodów na dystansie 4x50 m bf wszystkie cztery sztafety Delfinka odniosły ogromny sukces zwyciężając z wszystkimi rywalami, a trzy z nich ustanowiły rekordy Polski. Sztafeta Open kobiet płynęła w składzie: Małachowska, Piechocka, Małachowska i Prentka. Sztafeta dziewcząt w składzie: Inez Jesiołowska, Ann Serafin, Anna Sałata i Laura Skóra. Sztafeta chłopców płynęła w składzie: Oliwier Jesiołowski, Jan Białkowski, Kamil Pietras, Oskar Kasprowicz. W klasyfikacji wielobojowej w poszczególnych grupach wiekowych nagrodami ufundowanymi przez Gminę Chodzież i sklep fnswimming.pl uhonorowano: w seniorkach Weronikę Prentką, w juniorkach B Julię Małachowską, Kingę Małachowską i Agatę Rettig, w kat. C Piechocką Sylwanę, w kat. D Inez Jesiołowską, a w kat. E Annę Sałatę. Wśród chłopców w kat. B wygrał Kacper Wiśniewski, w kat. C drugi był Adam Sałata, a trzeci Adrian Małachowski. W kat. D Oskar Kasprowicz był trzeci, a nagrodę za drugie miejsce wywalczył Oliwier Jesiołowski, w kat. E Kamil Pietras był drugi. 
          Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym, potwierdzeniem tego były liczne pozytywne komentarze uczestników z klubów przyjezdnych jak i duża ilość ustanowionych rekordów Polski. Aż 11 krotnie poprawiano rekordowe czasy, z czego 8 rekordów przypadło zawodnikom UKS Delfinek SP 1 Chodzież. Chodzieski Klub zgodnie z zapowiedziami trenera nie był gościnny sportowo i zdecydowanie wygrał w chodzieskiej rundzie, umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
          Zorganizowanie tej rangi zawodów nie byłoby możliwe dzięki niezbędnej pomocy rodziców, firm i instytucji wspierających takich jak: Burmistrz Miasta Chodzieży, MOSiR w Chodzieży, Urząd Gminy w Chodzieży, Firma Jenox, firma budowlana Ryszarda Szajowskiego, Firma Pani Danuty Wiśniewskiej, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, MWiK w Chodzieży, Bank BZ WBK w Chodzieży, studio Reklamy Siła Przekazu Adama Skibińskiego, sklep finswimming.pl, firma Peberol, a także ogromnej pracy członków wraz z całym Zarządem Klubu, za co bardzo serdecznie dziękuję.

 

                                                                                                                                                                             Trener UKS Delfinek SP 1 Chodzież 

 

Bartosz Smaruj

INFORMACJA DLA RODZICÓW PRETENDENTÓW DO KLASY O PROFILU PŁYWANIA I PŁYWANIA W PŁETWACH

 

Uprzejmie informujemy, że zebranie odnośnie klasy IV-ej o profilu pływania
i pływania w płetwach odbędzie się 18 maja br. o godz. 17:00 w Sali nr 18 
w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży. Zapraszamy rodziców wszystkich zainteresowanych dołączeniem do klasy uczniów.

 

                                                           Z poważaniem 

                                                          Trener UKS Delfinek SP 1 Chodzież Bartosz Smaruj
Zebranie dla rodziców przed KPP w Chodzieży

Zebranie dla rodziców chętnych do pomocy przy organizacji KPP w Chodzieży odbędzie się w piątek 29.04.2016 r. o godz. 18:00 w salce konferencyjnej Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego w Chodzieży przy pływalni Delfin.
UKS Delfinek SP1 Chodzież pierwszy w I rundzie Pucharu Polski w Olecku!

W Olecku na Suwalszczyźnie w dniach 9-10 kwietnia br. Odbyła się I runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział 180 zawodników z 14 polskich klubów. W pierwszych krajowych zmaganiach nie mogło zabraknąć 33 reprezentantów UKS Delfinek SP1 Chodzież, a wśród nich 14 uczniów  klas o profilu pływania i pływania w płetwach w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży. W pierwszej konkurencji dwudniowych zmagań na 25 m pod wodą w najmłodszej kategorii dziewczynek Anna Serafin zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, podobnie jak jej klubowa koleżanka Laura Skóra w starszej kategorii D. Wśród chłopców kat. D w tej samej konkurencji Oskar Kasprowicz był bezkonkurencyjny i z czasem 0:09,39 zajął najwyższe miejsce na podium. W starszych kategoriach na dystansie dwa razy dłuższym w konkurencji na wstrzymanym oddechu w kat. C druga była Natalia Bartczak, a tuż za nią, na trzeciej pozycji przypłynęła Maja Czarnolewska. Wśród seniorów pierwszy na 50 m pod wodą był Filip Nowak z czasem 0:16,57. W drugiej konkurencji zawodów na 50 m bi-fins wśród dziewcząt w kat. E Anna Sałata była bezkonkurencyjna, w kat. D Pola Staszewska była trzecia, w kat. C pierwsze miejsce zajęła Sywlana Piechocka, a na drugim stopniu podium uplasowała się Marta Humerczyk, w kat. B Julia Małachowska z rewelacyjnym czasem zajęła pierwsze miejsce, a wśród seniorek Anna Czarnolewska była druga. Wśród chłopców na 50 m bf  w kat. D Oskar Kasprowicz był drugi, w kat. B Kacper Wiśniewski z bardzo dobrym czasem był bezkonkurencyjny, a wśród seniorów Filip Nowak zajął trzecie miejsce. W kolejnej rozegranej konkurencji na dystansie 800 m po powierzchni (pp) Agata Rettig z nowym rekordem życiowym była  pierwsza w kategorii najstarszych juniorek, a w kat. C Julia Nowak była druga, a wśród chłopców kat. D Oliwier Jesiołowski zajął pierwsze miejsce. Na dystansie 100 m bf w kat. E druga była Anna Sałata, w kat. D druga przypłynęła Laura Skóra, a tuż za nią uplasowała się Pola Staszewska, w kat. C Sylwana Piechocka po raz drugi była bezkonkurencyjna, podobnie jak wśród seniorek Anna Czarnolewska, która wywalczyła pierwsze miejsce. W ostatniej konkurencji indywidualnej pierwszego dnia zmagań na 100 m pp w kat. D Inez Jesiołowska zajęła wysokie 3 miejsce, w kat. C Natalia Bartczak była druga, a dwa pierwsze miejsca w kat. B zajęły siostry Małachowskie, pierwsza była Julia, wyprzedzając na mecie Kingę, a wśród seniorek także najwyższe miejsce zajęła reprezentantka Delfinka Weronika Prentka. Wśród chłopców kat. D pierwsze miejsce zajął Oliwier Jesiołowski. Na zakończenie dnia rozegrano sztafety na dystansie 4x100 m bf. W kategorii OPEN nasze pływaczki w składzie: Weronika Prentka, Kinga Małachowska, Sylwana Piechocka i Natalia Bartczak zajęły pierwsze miejsce z rewelacyjnym czasem 3:22,95 ustanowiły rekord Polski seniorek! Wśród mężczyzn sztafeta w składzie: Filip Nowak, Bartosz Smaruj, Adam Sałata, Kacper Wiśniewski zajęła wysokie 3 miejsce. W sztafecie młodzieżowej, gdzie od tego roku występują dwie dziewczynki z najmłodszej kategorii wiekowej oraz dwie zawodniczki z kat. D nasze reprezentantki w składzie Anna Sałata, Anna Serafin, Laura Skóra i Inez Jesiołowska zajęły pierwsze miejsce, a chłopcy w składzie Jan Białkowski, Oskar Kasprowicz, Kamil Pietras, Oliwier Jesiołowski zajęli miejsce drugie.  W pierwszej niedzielnej konkurencji na dystansie 50 m pp w kat. D Inez Jesiołowska była trzecia, w kat. C Natalia Bartczak była druga, a na najniższym stopniu podium stanęła Sylwana Piechocka, w kat.B Julia Małachowska ponownie była najlepsza, a druga przypłynęła jej siostra Kinga, w kat. seniorek I miejsce zajęła Anna Czarnolewska. Wśród chłopców na 50 m pp w kat. D wygrał Oliwier Jesiołowski, a trzeci był Oskar Kasprowicz. W kat. B bezkonkurencyjny był ponownie Kacper Wiśniewski, a wśród seniorów Filip Nowak był trzeci. Na dystansie 400 m pp dziewcząt w kat. D Maria Dreger była trzecia, w kat. C wygrała Julia Nowak, a w kat. B bezkonkurencyjna była również Agata Rettig. W kolejnej konkurencji na 200 m bf w kat. C dziewcząt Julia Nowak przypłynęła na drugiej pozycji, a tuż za nią uplasowała się Marta Humerczyk, w kategorii seniorek natomiast Weronika Prentka była ponownie pierwsza. Na dystansie 200 m pp w kat. D Inez Jesiołowska była druga, w kat. B Agata Rettig ponownie zajęła pierwszą lokatę, a wśród seniorek Weronika Prentka była druga. Wśród chłopców na dystansie 200 m pp Kamil Pietras był drugi, a na trzeciej pozycji uplasował się Jan Białkowski. W ostatniej konkurencji indywidualnej na dystansie 100 m pod wodą w kat. B Kinga Małachowska była pierwsza. Na zakończenie rozegrano sztafety 4x100 m pp, w których ponownie nasza sztafeta OPEN kobiet w składzie Weronika Prentka, Kinga Małachowska, Natalia Bartczak i Julia Małachowska zajęła pierwsze miejsce, a mężczyźnie w składzie z dnia poprzedniego uplasowali się na trzeciej pozycji. W rywalizacji młodzieżowej nasze dziewczyny okazały się ponownie najlepsze, a  chłopcy przypłynęli na drugiej pozycji. Łącznie zawodnicy Delfinka zdobyli 60 medali. W klasyfikacji generalnej UKS Delfinek SP1 Chodzież zajął najwyższą lokatę! Wyjazd odbył się w bardzo miłej atmosferze z firmą Euro-Tom Pana Ludwika Krygera. W imieniu zawodników Klubu dziękuję bardzo za wsparcie pysznymi owocami podczas wyjazdu sklepowi warzywnemu Pana Zdzisława Stachowiaka i jego synowi Jackowi, a także sponsorowi anonimowemu za prowiant dla wszystkich zawodników. Podziękowania także składam Pani Justynie Piechockiej za bezinteresowną pomoc podczas organizacji wyjazdu. Wszystkich chętnych do uprawiania pływania i pływania w płetwach zapraszamy bardzo serdecznie do Klubu oraz na najbliższe zawody rangi Pucharu Polski, które odbędą się w Chodzieży już 7 i 8 maja br.

 

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj

 Zapisy na I rundę Pucharu Polski do Olecka

Zapraszamy wszytkich chętnych do zgłaszania się na wyjazd na I rundę Klubowego Pucharu Polski do Olecka.
Koszt całkowity to 210 PLN osoby (startowe, transport, nocleg i wyżywienie). Wpłaty potwierdzające chęć wyjazdu prosimy przelewać na konto klubowe do dnia 20.03.2016 r. Wyjazd odbędzie się w sobotę 9 kwietnia br, w godzinach rannych sprzed pływalni Delfin.
Kolejne 4 medale PŚ na Węgrzech!

 

              W dniach 26-28 lutego br. w Eger na Węgrzech odbyła się druga runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której wzięło udział ponad 380 zawodników z 50 klubów z 18 państw, w tym 15 zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, świadczyć o tym mogły poprawiane rekordy świata, Europy i krajowe. Najlepszym chodzieskim zawodnikiem został Kacper Wiśniewski, który w swoich dwóch startach                      w konkurencji bi-fins uplasował się na pierwszych miejscach i zdobył dwa złote medale, a w starcie na 50 m bi-fins dodatkowo osiągnął minimum do reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się we Francji. Minimum reprezentacyjne również osiągnęła nasza najstarsza juniorka Julia Małachowska, która na dystansie 50 m po powierzchni z czasem 0:19,21 zdobyła złoty medal, poprawiając własny rekord Polski juniorek i seniorek na tym dystansie!    W konkurencji 100 m pod wodą siostra Julii Kinga Małachowska zdobyła brązowy medal. W Pucharze Minaretu sztafeta dziewcząt Delfinka w składzie: Julia Małachowska, Anna Czarnolewska, Sylwana Piechocka i Kinga Małachowska zajęła bardzo wysokie drugie miejsce ustępując jedynie zespołowi           z Węgier w konkurencji 4x50 m bi-fins. W konkurencji 200 m bi-fins tuż za podium uplasowała się młodziutka Julia Nowak. W klasyfikacji klubowej UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został na 6 pozycji na 54 kluby z całego świata. Chodzież także reprezentowali: Filip Nowak, Agata Rettig, Natalia Bartczak, Maja Czarnolewska, Marta Humerczyk, Adam Sałata, Adrian Małachowski, Oliwier Jesiołowski, dla większości tych młodych zawodników był to pierwszy wyjazd zagraniczny na zawody tak wysokiej rangi. Wyjazd na tę edycję pucharu świata możliwy był dzięki dotacji Urzędu Miejskiego oraz wsparciu firm: Jenox i Zakładu Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa w Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Przed zawodnikami chodzieskiego Delfinka ciężki okres przygotowań do dwóch edycji pucharu Polski w Olecku i Chodzieży oraz do imprez mistrzowskich. Wszystkich zainteresowanych treningiem pływania w płetwach zapraszamy na zajęcia lub do kolejnej klasy IV o profilu pływania i pływania w płetwach w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży.

Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj 

 Mariusz spoczywaj w pokoju!


Po prawie dwuletniej walce z chorobą nowotworową, do wieczności odszedł nasz dobry kolega, wspaniały trener i brat Mariusz Smaruj.

Spoczywaj w pokoju, będziesz zawsze w naszej pamięci!Rezerwacja wstępna na obóz letni 2016

Przypminamy wszystkim zainteresowanym, że zbliża się termin złożenia podpisanej umowy rezerwującej miejsce na obozie letnim w Jarocinie.
Wszelkie informacje na temat obozu dostępne są w zakładce Obóz letni 2016.
Termim zgłoszeń
rezerwujących miejsce na obozie upływa 15.02 br.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obozie!

 
 


II runda Pucharu Świata w Eger (Węgry) - zapisy

Wstępne zapisy na II rundę PŚ w Eger do dnia 1.02.2016r. Koszt dla zawodników to 110 EURO (tylko koszt noclegu i wyżywienia w hotelu).
Zainteresowanych zapraszamy do zapisów! Wyjazd odbędzie samochodami, koszty transportu i startowego pokryte zostaną z dotacji UM         w Chodzieży.


UKS Delfinek SP1 Chodzież drugi w Pucharze Świata w Poznaniu

          W dniach 22-24 stycznia br. w Poznaniu została zorganizowana przez Polski Związek Płetwonurkowania  pierwsza runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach. W imprezie udział wzięło ponad 200 zawodników z 45 klubów z 15 państw.  W tak doborowej stawce nie zabrakło również 12 zawodników chodzieskiego UKS Delfinek. Do sensacyjnej niespodzianki doszło już w pierwszej konkurencji zawodów na dystansie 50 m pod wodą juniorek młodziutka Natalia Bartczak, debiutująca na tym dystansie, wywalczyła pierwsze miejsce i pierwszy w tym roku złoty medal Pucharu Świata dla chodzieskiego klubu, a ósma dopiero na tym dystansie  z powodów technicznych była Kinga Małachowska.  Filip Nowak w seniorach uplasował się na dobrym 9 miejscu, a wśród juniorów na wysokiej piątej pozycji przypłynął Kacper Wiśniewski. W kolejnej konkurencji pierwszego bloku zmagań na dystansie 800 m po powierzchni w kategorii juniorek Agata Rettig z nowym rekordem życiowym zajęła rewelacyjne 3 miejsce, a tuż za nią uplasowała się Julia Nowak także z poprawionym rekordem życiowym. Wśród juniorów na tym najdłuższym dystansie, debiutujący na tej rangi zawodach, Oliwier Jesiołowski był dziewiąty.  Na zakończenie pierwszego bloku zmagań rozegrano konkurencję sztafet mieszanych  4x100 m bi-fins, w której to na 17 startujących drużyn, nasza sztafeta w składzie: Filip Nowak, Kinga Małachowska, Kacper Wiśniewski i Julia Klonowska zajęła rewelacyjne 3 miejsce tuż za zespołem  z Rosji. W pierwszej konkurencji sobotniego bloku popołudniowego na 100 m pod wodą Oliwier Jesiołowski uplasował się ponownie na 9 pozycji, a wśród juniorek Kinga Małachowską zdobyła srebrny medal z czasem kwalifikującym ją do reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się we Francji      w miesiącu lipcu. W kolejnej konkurencji na 50 m bi-fins seniorów Filip Nowak uplasował się na 11 pozycji , a Marta Łagownik była dziesiąta. W kategorii juniorek na tym samym dystansie na podium stanęły dwie nasze reprezentantki Julia Klonowska na drugim stopniu i Julia Małachowska na 3 stopniu, natomiast w juniorach Kacper Wiśniewski był ponownie piąty. Na dystansie 200 m pp zmagająca się z bólem stawu skokowego Agata Rettig przypłynęła na dobrej 6 pozycji.  W pierwszej niedzielnej konkurencji młodszy junior Adam Sałat zajął 23 miejsce wśród juniorów Wśród juniorek druga na tym dystansie była Julia Małachowska,  a na 9 pozycji przypłynęła Sylwana Piechocka. W kolejnym starcie na 100 m bi-fins Sylwana Piechocka była 11, a bezapelacyjnie zwyciężyła Julia Klonowska, zdobywając kolejny złoty medal dla Delfinka. W konkurencji 50 m pp Julia Małachowska wywalczyła kolejny złoty medal, a tuż za podium na 4 pozycji uplasowała się siostra Julii Kinga, wśród juniorów natomiast Kacper Wiśniewski był szósty. W ostatniej konkurencji indywidualnej na 200 m bf bezkonkurencyjna była Julia Klonowska, która  wywalczyła pierwsze miejsce, a na najniższym stopniu podium stanęła Julia Nowak. W ostatniej konkurencji sztafetowej na dystansie 4x100 m pp nasze juniorki płynące w składzie: Kinga Małachowska, Julia Nowak, Agata Rettig i Julia Małachowska zdominowały rywalki i ze świetnym czasem zajęły miejsce na najwyższym stopniu podium.
     Łącznie chodziescy zawodnicy zdobyli 12 medali w tym 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe. W klasyfikacji generalnej klubów UKS Delfinek SP1 Chodzież uplasował się ja rewelacyjnej drugiej pozycji tuż za ukraińskim klubem z Kijowa (zeszłorocznym zwycięzcą PŚ).

                W imieniu Klubu składam podziękowania wszystkim zaangażowanym w transport na zawody rodzicom oraz instruktorowi Markowi Kasperczakowi za pomoc podczas zawodów.

                                                                                                                                                       Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj