Wróciliśmy z tarczą z Torunia
W dniach 1-2 czerwca br. w Toruniu odbyła się II runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu
w Płetwach zorganizowana przez KS Lagunę Toruń, która w tym roku obchodzi 25 lecie istnienia.
W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 14 polskich klubów w 27 finswimmerów
z chodzieskiego Delfinka.
Najlepiej z naszych zawodników, zdobywając co najmniej dwa medale, spisali się:
MAŁACHOWSKA Julia 5 złotych medali, 1 srebrny
PIETRAS Kamil 5 złotych medali, 1 srebrny
NOWAK Filip 5 złotych medali
DUDEK Antonina 4 złote medale, 1 srebrny
BIELECKA Kornelia 3 złote medale, 1 srebrny
KRASNOKUTSKA Viktoriia 2 złote medale, 2 srebrne
DUDEK Krzysztofa 2 złote medale, 1 brązowy
PIETRAS Maria 1 złoty medal, 1 srebrny, 1 brązowy
NOWAKOWSKA Nikola 1 srebrny medal, 3 brązowe
KASPRZYK Wiktoria 1 srebrny medal, 2 brązowe
MARGOWSKI Marcel 1 srebrny medal, 1 brązowy


Chodzież także reprezentowali: Jakub Żbikowski, Agata Grela, Julita Chałubek, Barbara Pawlak, Oliwia i Lena Wendland, Natalia Węgrzyn, Laura Raniewicz, Inez Smaruj, Gabriel Bielecki, Amelia Hajduk, Oskar Dąbrowski, Mateusz Pijanowski.
Łącznie Delfinek sklasyfikowany został na drugiej pozycji (warto dodać, że bez jednego punktującego zawodnika w kategorii najstarszych juniorów), wygrywając klasyfikację medalową z dorobkiem 42 medali z czego 21 złotych, 11 srebrnych i 10 brązowych.
Podczas zawodów wręczone zostały także powołania do Reprezentacji Polski Polskiego Związku Płetwonurkowania dla Krzysztofy i Antoniny Dudek oraz Julii Małachowskiej, które reprezentować będą nasz kraj podczas ME Juniorów w Kłajpedzie na Litwie lub Mistrzostw Świata Seniorów w Belgradzie w Serbii - gratulujemy!

Bardzo ciekawym punktem zawodów była specjalna sztafeta rodziców zawodników zorganizowana w ramach obchodów 25-lecia działalności Klubu z Torunia i na dystansie 6x25 m kraulem w płetwach zespół w składzie: Marika Klepacka, Maciej Bielecki, Szymon Margowski, Rafał Chałubek, Miłosz Pietras i Wiesław Kasprzyk zajął wysokie II miejsce przy bardzo głośnym dopingu wszystkich dzieci.
Dziękujemy serdecznie całej kadrze instruktorsko-trenerskiej oraz wszystkim naszym zawodnikom z wszystkich grup, począwszy od nauki pływania za pracę oraz udział w zajęciach w przymusowo skróconym sezonie 2023-2024.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkoleniowym.

 

          W związku z planowanymi lotami na zawody PŚ w tym finał we Włoszech prosimy wszystkich zainteresowanych o wstępne zgłoszenia chęci uczestnictwa
w rundzie Pucharu Świata w Tajlandii (wylot planowany na 31.08 a lot powrotny w poniedziałek 9.09.2024 r. (szacowany koszt z wszystkimi opłatami to 7 tyś. zł, obowiązują dofinansowanie wg limitów dla aktywnie opłacających zawodników) do dnia 25.06.2024 r. Udział w Finale PŚ we Włoszech (koszt ok. 2 tyś zł). Planowane wyloty z Berlina zarówno na Phuket jak i do Wenecji
w październiku.

Termin zapisów na Finał PŚ w Lignano Sabbiadoro to 31.07.2024 r. na email klubowy.

 

Kalendarz CMAS

 

Zapraszamy wszystkie nasze Delfinki z wszystkich grup w środę 12.06.2024 r. na ognisko przy gminnej Sali w Ratajach o godz. 17:00.
Zapewniamy kiełbaskę i bułkę dla każdego naszego Delfinka.
Możecie przyjść z rodzicami i rodzeństwem.
 
Do zobaczenia!

Absolutnie wszystkim dzieciom w dniu ich Święta życzymy wiele uśmiechu i radości na twarzy, ogrom zdrowia i sił do realizacji swoich marzeń!

Firmie Merkury dziękujemy bardzo serdecznie za ufundowane paczuszki dla naszych reprezentantów rywalizujących w w dniach 1-2 czerwca w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Toruniu!

 

Fundacja Delfinek Chodzież

Zapraszamy serdecznie  na Półkolonie oraz do zapisów na kolejny sezon do grup nauki pływania, doskonalących i treningowych.

w związku zamknięciem basenu od 3.06 zmuszeni jesteśmy do realizacji zajęć do końca maja. Opłata za czerwiec została już odjęta w systemie, a osobom, które już wpłaciły zostanie zwrócona. Na ostatnich zajęciach dzieci otrzymają okolicznościowy Dyplom za udział
w zajęciach, a już dzisiaj zapraszamy na Półkolonie, oraz Zawody 15.09 i do zapisów na kolejny sezon do grup doskonalących. 
Dziękujemy serdecznie za uczestnictwo w zajęciach i pozdrawiamy!

 

Wyjazd zaplanowany sprzed Pływalni Delfin w piątek 10.05 o godz. 13:00. Zbiórka i pakowanie o godz. 12:45.

Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia!

W związku z zamkniętym basenem w dniu 1.05.2024 r., w tym dniu zajęcia nie mogą się odbyć, w pozostałe dni "Majówki" zajęcia odbywać się będą bez zmian.

Zgłoszenia na MP do Gliwic będą do dnia 3.05.2024 r. na maila klubowego: delfinekchodziez@gmail.com.

Komunikat zawodów dostępny poniżej:

http://live.livetiming.pl/wisnia/2024/05_12_gliwice/komunikat.pdf

 

Łączny koszt transportu, opłat startowych, zakwaterowania od piątku do niedzieli
oraz posiłków od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę wynosi: 670 zł z czego 300 zł pokryte zostanie z dofinansowania pozyskanego przez Klub.

 

Zapraszamy do zapisów na najważniejsze zawody tego roku szkoleniowego.

 

Zapraszamy do zapisów na II Rundę KPP w Pływaniu w Płetwach, która odbędzie się dniach 1-2.06. br. w Toruniu.

 

Wszystkim zawodnikom z TOP 3 klasyfikacji generalnej za poprzedni rok z Finału KPP dopłacamy 100zł do opłaty startowej.

 

Łączne koszty zawierające transport autokarem, opłatę startową, nocleg
z obiadokolacją i ze śniadaniem wynoszą 400 zł, prosimy o wpłatę wraz
z przesłaniem zgłoszenia na konto klubowe do dnia 25.05.2024 r. - dziękujemy!

Link do zawodów znajduje się poniżej:

http://livetiming.pl/contest/2e7efb05-7e9b-49f6-aced-cdeac3f59ec2

 

 

W dniach 11-12 maja br. w Gliwicach zorganizowane zostały przez Polski Związek Płetwonurkowania Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło prawie dwustu zawodników z 14 polskich klubów w tym 23 finswimmerów z chodzieskiego Delfinka. Mistrzostwa rozegrano w trzech blokach startowych na dystansach od 50 m do 1500 m. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie dla Chodzieży 48 medale, z czego 18 złotych, 22 srebrnych i 8 brązowych, zajmując drugą pozycję w klasyfikacji medalowej mistrzostw.
Limity do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w miesiącu lipcu w Serbii, uzyskali Julia Małachowska na dystansach: 50 m BF, 50 m SF, 50 m AP, Antonina Dudek oraz do Reprezentacji Polski Juniorów powołana została Krzysztofa Dudek, która reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się czerwcu na przepięknym basenie w Klaipedzie na Litwie.
Dziękujemy za okazane wsparcie dla naszych zawodników wszystkim naszym sponsorom (Spółka Jenox, Spółka KEPKA, El-Budz, Salony Okien i Drzwi PATER, MWiK Chodzież, Kera-Metal Arkdiusz Żbikowski, Centrum Miel-pol, Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy, Komfort Budzyń, Firma Komplex Miłosz Pietras, oraz Gminie Chodzież z Panią Wójt Kamilą Szejner na czele, bez tego koszty wyjazdu dla naszych finswimmerów byłyby niejednokrotni zaporowe.
Już za dwa tygodnie w Dzień Dziecka w Toruniu odbędzie się II runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Dziękujemy naszej całej Kadrze instruktorsko-trenerskiej za bardzo dobre przygotowanie naszych finswimmerów do mistrzostw oraz wspaniałym rodzicom za pomoc i doping.
Delfinek Chodzież

Wszystkim zawodnikom i ich rodzinom, sponsorom i ludziom dobrej woli życzymy Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych!

 

P.S. Przypominamy, że zajęć nie będzie tylko w poniedziałek ze względu na Święto, pozostałe dni bez zmian.

 

W dniach 21-24.03.2024 r. w Lignano Sabbiadoro przez Włoską Federację Sportów Podwodnych zorganizowana została II runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, w której udział wzięło 788 zawodników. W pierwszym bloku II rundy PŚ w Pływaniu w Płetwach zdobyliśmy pierwszy brązowy medal na dystansie 200 m IM (pod wodą z butlą
i automatem) Viktoriia Krasnokutska zdobywa brązowy medal w kategorii seniorek, a Kamil Pietras plasuje się na 8. pozycji ustanawiając nowy rekord Polski seniorów na tym dystansie.
Kamil Pietras na dystansie 1500 m SF zajmuje wysokie 7 miejsce wśród seniorów przypływając z czasem zaledwie 5 sekund słabszym od własnego rekordu Polski.
Antonina Dudek zajmuje 8. miejsce na 50 m BF seniorek, w juniorkach natomiast Krzysztofa Dudek była 9. , Anna Szybalska 26., Wiktoria Kasprzyk 28., Maria Pietras 36.
Wśród juniorów reprezentujący w PŚ nasz klub FIlip Komar uplasował się na 11. pozycji,
a Jan Marchewicz 43.
Viktoriia Krasnokutska zdobywa swój drugi medal PŚ tym razem na 100 m SF seniorek
z nowym rekordem Klubu na pływalni 50-metrowej 0:40,48! Gratulujemy!!!
W drugim bloku pierwszego dnia PŚ w Pływaniu w Płetwach medal srebrny na 100 m SF zdobyła wspomniana już Viktoriia Krasnokutska, która z nowym rekordem Klubu
i wynikiem lepszym od rekordu Polski na długim basenie. Antonina Dudek zajęła bardzo wysoką piątą lokatę na dystansie 100 m BF na 60 startujących zawodniczek, wśród juniorów na tym dystansie Filip Komar zajął 7 lokatę, a Jan Marchewicz sklasyfikowany został na 43 pozycji. Krzysztofa Dudek na 100 m BF w kategorii juniorek zajęła wysoką 7 pozycję na 76 startujących, Maria Pietras zajęła 25 miejsce ,Anna Szybalska zajęła 28 miejsce, Dominika Peek 43 miejsce.
W konkurencji sztafet juniorskich na 4x100 m SF Wiktoria Kasprzyk, Dominika Peek, Anna Szybalska i Kornelia Bielecka sklasyfikowane zostały na 9. Pozycji.
W pierwszym bloku drugiego dnia swój nowy rekord życiowy ustanowił Marcel Margowski plasując się na 39 pozycji na 50 m AP (pod wodą), wśród juniorek na tym dystansie Kornelia Bielecka zajęła 42 miejsce, Wiktoria Kasprzyk 54 miejsce, a wśród kobiet Antonina Dudek zajęła 13 miejsce. Na 200 m BF Filip Komar sklasyfikowany został na 26 pozycji, a Jan Marchewicz 34.
Wśród juniorek na 200 m BF Krzysztofa Dudek sklasyfikowana została na 14. Pozycji, a Maria Pietras na 23.
W drugim bloku sobotnich zmagań, 6. miejsce zajął Kamil Pietras na 800 m SF wśród seniorów z bardzo dobrym czasem 6:43,69.
Na dystansie 400 m BF wśród juniorek Dominika Peek zajęła 13. pozycję, Krzysztofa Dudek sklasyfikowana została na 20. miejscu, a Maria Pietras na 17., wśród juniorów w tej konkurencji Jan Marchewicz zajął 43. miejsce, a Marcel Margowski 50.
W porannym bloku ostatniego dnia zawodów Kamil Pietras zajął 12 miejsce na 400 m SF wśród seniorów, a Marcel Margowski sklasyfikowany w juniorach został na 48 pozycji. Wśród juniorek na tym samym dystansie Anna Szybalska zajęła 27. pozycję.
W konkurencji 100 m IM Viktoriia Krasnokutska zdobywa złoty medal PŚ z nowym rekordem życiowym oraz Klubu: 0:38,40 w kategorii seniorek! Wśród juniorek w tej konkurencji Wiktoria Kasprzyk zajęła 27 miejsce, a Kornelia Bielecka 29, a w kategorii juniorów Marcel Margowski zajął 25 pozycję.
W ostatnim bloku zawodów na dystansie 50 m SF wśród seniorek Antonina Dudek zajęła 12 miejsce, a wśród juniorek 38 miejsce zajęła Kornelia Bielecka, 54. Wiktoria Kasprzyk, wśród juniorów na tym dystansie Filip Komar zajął 28 miejsce. Na kolejny złoty medal Viktorii Krasnokutskiej nie trzeba było długo czekać i na dystansie 400 m IM zdobyła kolejne złoto!
Na zakończenie II rundy Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach sztafeta Mix SB ( Man BF, Women BF, Man SF, Women SF) w składzie Filip Komar, Antonina Dudek, Kamil Pietras, Viktoriia Krasnokutska zdobywa brązowy medal w kategorii seniorów!!! Gratulujemy!
W klasyfikacji generalnej chodzieski Klub sklasyfikowany został na 9 pozycji na 121 klubów, a nasze seniorki w klasyfikacji kobiet zajęły drugie miejsce! Łacznie zdobyliśmy dla Chodzieży 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe). Warty odnotowania jest fakt, że zdecydowana większość naszych juniorów jest bardzo młoda i mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie procentować będzie w przyszłości wyższymi rezultatami.
Wyjazd na zawody odbył się tylko dzięki wsparciu sponsorów Fundacji Delfinek: Firma Jenox Akumulatory, Spółka KEPKA, Kopalnia Kruszyw Wiśniewscy, Spółka El-budz, Komfort Budzyń, Centrum BHP i P.Poż. Miel-Pol Leszek Mieloch, Kera Metal Arkadiusz Żbikowski, Gabinet Masażu Ceglana Komnata Krzysztofowi Raniewiczowi za pyszną pizzę a Państwu Pietras za przygotowane posiłki dla zawodników, a także opłat rodziców oraz determinacji i pasji Zarządu – serdecznie wszystkim dziękujemy!
W dniach 9-10 marca br. W Kościerzynie KS Aqua-Sport Kościerzyna zorganizował I rundę Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, która zgromadziła 276 zawodników z 14 polskich Klubów, w tym 23 zawodników z Fundacji Delfinek Chodzież.
Pierwsze zawody w sezonie dla naszych finswimmerów należy uznać za bardzo udane. W rankingu medalowym zawodnicy Delfinka zdobyli łącznie 45 medali z czego 22 złote, 12 srebrnych i 11 brązowych.
Złoty w konkurencji:
17. Kobiet, 50m Surface KAT. A MAŁACHOWSKA Julia 17.99 (rekord Polski seniorek na krótkim basenie)
17. Kobiet, 50m Surface KAT. C BIELECKA Kornelia 21.03
7. Kobiet, 100m Surface KAT. A MAŁACHOWSKA Julia 40.86
7. Kobiet, 100m Surface KAT. B NOWAKOWSKA Nikola 47.02
7. Kobiet, 100m Surface KAT. C BIELECKA Kornelia 47.73
21. Kobiet, 200m Surface KAT. A KRASNOKUTSKA Viktoriia 1:36.35
21. Kobiet, 200m Surface KAT. B NOWAKOWSKA Nikola 1:50.79
11. Kobiet, 400m Surface KAT. A KRASNOKUTSKA Viktoriia 3:31.22
19. Kobiet, 50m Bifins KAT. A MAŁACHOWSKA Julia 21.60
19. Kobiet, 50m Bifins KAT. B DUDEK Krzysztofa 23.28
19. Kobiet, 50m Bifins KAT. C BIELECKA Kornelia 23.80
5. Kobiet, 100m Bifins KAT. A DUDEK Antonina 49.04
5. Kobiet, 100m Bifins KAT. B DUDEK Krzysztofa 51.46
23. Kobiet, 200m Bifins KAT. B PIETRAS Maria 1:56.78
9. Kobiet, 400m Bifins KAT. B PIETRAS Maria 4:10.15
3. Kobiet, 50m Apnea KAT. A MAŁACHOWSKA Julia 9 17.23
3. Kobiet, 50m Apnea KAT. C BIELECKA Kornelia 10 20.20
27. Kobiet, 4 x 50m Surface KAT. OPEN Delfinek Chodzież Open 1:15.44 (wynik lepszy od rekordu Polski seniorek, jednak w składzie płynęła nasz zawodniczka z Ukrainy)
15. Kobiet, 4 x 100m Bifins KAT. OPEN Delfinek Chodzież Open 3:23.34
Srebrny w konkurencji:
17. Kobiet, 50m Surface KAT. A MAŁACHOWSKA Kinga 18.75
17. Kobiet, 50m Surface KAT. B NOWAKOWSKA Nikola 20.68
7. Kobiet, 100m Surface KAT. A KRASNOKUTSKA Viktoriia 41.15
19. Kobiet, 50m Bifins KAT. A DUDEK Antonina 22.07
9. Kobiet, 400m Bifins KAT. B DUDEK Krzysztofa 4:15.02
3. Kobiet, 50m Apnea KAT. A MAŁACHOWSKA Kinga 17.85
3. Kobiet, 50m Apnea KAT. B NOWAKOWSKA Nikola 19.81
Brązowy w konkurencji:
17. Kobiet, 50m Surface KAT. A KRASNOKUTSKA Viktoriia 19.03
17. Kobiet, 50m Surface KAT. E SMARUJ Inez 32.98
7. Kobiet, 100m Surface KAT. C KASPRZYK Wiktoria 49.16
19. Kobiet, 50m Bifins KAT. A MAŁACHOWSKA Kinga 22.22
5. Kobiet, 100m Bifins KAT. B PIETRAS Maria 53.38
5. Kobiet, 100m Bifins KAT. C HAJDUK Amelia 10 57.30
23. Kobiet, 200m Bifins KAT. B DUDEK Krzysztofa 1:56.82
3. Kobiet, 50m Apnea KAT. C KASPRZYK Wiktoria 20.76
25. Dziewcząt, 4 x 100m Surface KAT. Junior Delfinek Chodzież Junior 4:39.97
W klasyfikacji drużynowej wywalczyliśmy także pierwsze miejsce
Brawa także dla tych wszystkich Delfinków, którzy medalu nie zdobyli a także przyczynili się do naszego zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej!
Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy opłacili wszystkie koszty udziału w zawodach, a niektórzy pomogli w transporcie zawodników na zawody oraz dla całej Kadry instruktorsko-trenerskiej chodzieskiego Delfinka!
Już w najbliższą środę wyruszamy na II rundę Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbędzie się we włoskim Lignano Sabbiadoro z 788 zawodnikami z całego świata!
 
trener Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

Zapisy na II rundę  Pucharu Świata do Lignano Sabbiadoro (Włochy)

Zapisy na rundę Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbyć się ma w dniach 21-24.03 br.

Łączny koszt wyjazdu na zawodnika na pełny samochód 9-osobowy wynosić będzie 1900 zł (nocleg ze śniadaniem koło Klagenfurtu w Austrii z 20 na 21.03, 4 noclegi z pełnym wyżywieniem w Lignano, opłaty startowe i CMAS.

Zapisy na maila klubowego do dnia 5.3.2024 r.

Na dzień 26.02.2024 nie są dostępne żadne dofinansowania
z Klubu.

W przypadku pozyskania dodatkowych środków rozłożymy je na wyjeżdżających aktywnych zawodników wg tabeli limitów. Prosimy o informację zainteresowanych zawodników, abyśmy mogli zarezerwować noclegi.
(Od tego roku roku zawody we Włoszech są trzydniowe!)

 

Jest to najtańsza z wszystkich rund PŚ w tym roku, jednak
i tak spora to kwota na osobę.

Z klubu pokrywamy opłatę klubową, opłaty za ewentualne sztafety, ubezpieczenie, opłaty drogowe, wynajem busa, opłaty za noclegi dla kierowców i trenera, wody dla wszystkich.

Zapraszamy serdecznie nowych adeptów pływania na kurs, który rozpoczniemy od marca br. Link do zapisów poniżej:

Dokładnie 12 stycznia br. Chodzieski Delfinek obchodził 15-lecie powstania.  Na uroczyste obchody zaproszeni zostali goście, zawodnicy jak i ich rodziny oraz kadra instruktorsko-trenerska chodzieskiego Klubu. Uroczystość poprowadziła wspaniała wychowanka Delfinka Inez Jesiołowska (do dzisiaj rekordzistka kraju w najmłodszej kategorii wiekowej). Dzięki współorganizatorom z Chodzieskiego Domu Kultury z Dyrektorem Marcinem Kitą na czele, wszystkie zgromadzone osoby miały okazję zobaczyć film autorstwa Patryka Rolki zamówiony przez Fundację Delfinek specjalnie na to wydarzenie. Film uzupełniły wypowiedzi trzech najbardziej utytułowanych finswimmerek w historii chodzieskiego Klubu, a mianowicie Julii Małachowskiej, Antoniny Dudek i Viktorii Krasnokutskiej. Przypomnijmy, że chodzieski klub jest niepokonany od 2015 roku w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski Polskiego Związku Płetwonurkowania, w roku 2022 został najlepszym Klubem w klasyfikacji Pucharu Świata CMAS, a w 2023 roku uplasował się na trzecim miejscu. Finswimerzy Delfinka zdobyli łącznie 2 brązowe medale MŚ seniorów, 4 brązowe medale MŚ juniorów, 2 złote, 1 srebrny i 2 złote medale ME seniorów,  2 brązowy, srebrny i złoty medal ME juniorów. 51 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz 1 rekord świata i Europy juniorów.

Następnie osiągnięcia zdobyte w 2023 roku podsumował główny trener Bartosz Smaruj. To wyjątkowe spotkanie było kolejną okazją do wręczenia specjalnych podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w codzienną pracą Klubu oraz rodziców, przyjaciół i sponsorów Klubu. Był także czas na docenienie najlepszych zawodników w historii Klubu, a zostali nimi Antonina Dudek i Kamil Pietras, a za rok 2023 nagrody otrzymały wymienione już wcześniej Julia Małachowska, Antonina Dudek i Viktoriia Krasnokutska za wybitne osiągnięcia z ME seniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się na Węgrzech.

                Za najwyższą frekwencję  Pan Krzysztof Raniewicz z Komisu Samochodowego Solidne Auto w Podaninie wręczył nagrody specjalne dla Marii i Kamila Pietras, a nagrodę dla najsympatyczniejszej zawodniczki, na którą zawsze można było liczyć odebrała Olga Strzępka.

Nagrody od Fundacji Delfinek otrzymała trójka finswimmerów, którzy są z nami od początku powstania Klubu czyli siostry Julia i Kinga Małachowskie oraz Filip Nowak a za systematyczne wsparcie praktycznie każdej inicjatywy Delfinka okolicznościowa statuetka powędrowała do Państwa Anny i Miłosza Pietras.

Obchody uatrakcyjnili swoim występami uczniowie I LO w Chodzieży Nina Ciamciak, Radosław Grabowski, Radosław Wiśniewski i Roman Dulysh, którzy w zespole zagrali 2 piękne utwory, a głównym punktem  artystycznej części byli tancerze z Fpytke Squad z Patrykiem Klepackim na czele, którzy swoim Show  rozweselili obecną na Sali publiczność. Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność i bardzo miłe słowa kierowane pod adresem wszystkich osób związanych z chodzieskim Klubem, Prezesowi Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego Robertowi Mądrowskiemu za oficjalne przekazanie premierowej książki na 20-lecia działalności ChTN, sponsorom:

 Urząd Miasta Chodzież z Burmistrzem Jackiem Gurszem, Urząd Gminy w Chodzieży z Wójtem Gminy Kamilą Szejner, Jenox Akumulatory, Pan Dariusz Kępka z KEPKA Group, Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy, Komfort Budzyń, Centrum Miel-Pol Leszek Mieloch, Salony Okien i Drzwi PATER Paweł Reiter, Sommerzbi z Poznania, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Finswimming.pl, Pani Danuta Sałek z Ceglanej Komnaty, Arkadiusz Żbikowski z Kera Metal, Krzysztof Raniewicz z Komisu Solidne Auto, Fundacja Delfinek firmie, a także Panu Szymonowi Margowskiemu z Komisu Samochodowego w Ratajach, Miłoszowi Pietrasowi, Radosławowi Grabowskiemu i Arkadiuszowi Żbikowskiem, Starostwo Powiatowe w Chodzieży z obecnym Wicestarostą Mariuszem Witczukiem.

, rodzicom jak i całej kadrze instruktorsko-trenerskiej, bez których tak wysokie osiągniecia nie byłyby możliwe.

Zapraszamy do zapisów na I rundę KPP Polski
w Pływaniu w Płetwach, która odbędzie 9-10 marca br. w Kościerzynie koszty noclegu
z obiadokolacją i śniadaniem oraz transport
i opłata startowa wynoszą 300 zł. 

Zgłoszenia do dnia 1.03 do godz. 20:00 poprzez maila klubowego delfinekchodziez@gmail.com. Rodzaj transportu zależny będzie  od ilości zgłoszeń

Regulamin dostępny poniżej:

 

http://livetiming.pl/contest/c2cd5ed0-9873-4abe-9211-57f709476a2c

 

Zapraszamy do zapisów

Zajęcia popołudniowe w okresie świąteczno-noworocznym jak co roku, bez zmian o stałych godzinach. Ostatnie dwa poranne treningi dla grupy starszej w tym roku w czwartek o godz. 9:00 i w piątek o godz. 9:00. W sobotę obie grupy treningowe mają wyjście na Gontyniec - zbiórka koło szpitala specjalistycznego o godz. 9:00.
Przypominamy wszystkim zawodnikom o wypełnieniu deklaracji Fundacji Delfinek (wydruki zostaną dla wszystkich przygotowane).
Opłata roczna dla osób pracujących lub studiujących nieobjętych systematycznym procesem treningowym to 50 zł płatne na konto Fundacji Delfinek.
Wszystkim osobom z grup treningowych i Delfinków, które jeszcze nie opłaciły obowiązkowego ubezpieczenia NNW przypominamy o wpłacie (ubezpieczenie ważne do końca października 2024 roku).

Zapraszamy wszystkie Delfinki z rodzinami na obchody 15-lecia działalności Delfinka w piątek 12.01.2024 do Chodzieskiego Domu Kultury. W programie występy oraz prezentacja najważniejszych wydarzeń, krótki film, podsumowanie 2023 roku, podziękowania dla zasłużonych osób, loteria nagród. Losy do nabycia u trenerów, a cały dochód przeznaczony zostanie na udział w PŚ w br. Dla każdego przybyłego Delfinka prezencik. W tym dniu nie odbędą się żadne zajęcia na pływalni tak więc zapraszamy do ChDK. (Projekt plakatu - Antonina Dudek )

Prosimy o wpłaty 40zł na licencję krajową PZPn zawodników z grup treningowych i Delfinków do dnia 29.01.2024 r.

 

Zawodników z kategorii seniorów oraz nieobjętych systematycznym szkoleniem oraz byłych członków ChTN prosimy o uiszczenie opłaty rocznej w wysokości 50zł na konto Fundacji Delfinek - dziękujemy!

W dniach 28-29.10 na kościerskiej pływalni Aqua Centrum odbyła się V runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło 186 zawodników z 11 polskich klubów w tym 19 finswimmerów z Delfinka Chodzież. Po dwóch dniach zmagań mimo niepełnego składu punktującego (brak zawodników w kat. C i B) nasz Klub w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 2 miejsce, wygrywając klasyfikację medalową. Uzyskane wyniki na bardzo wysokim poziomie sportowym przekładały się na wysokie zdobycze punktowe. Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach zostali: Kornelia Bielecka gr. D, Krzysztofa Dudek gr. C, Julia Małachowska seniorki, II miejsce w seniorkach Viktoriia Krasnokutska, II miejsce w seniorach Filip Nowak, trzecie Kamil Pietras. 3 miejsce w kat. B Maria Pietras.
Wyjazd wsparty z dotacji Urzędu Gminy Chodzież oraz opłata startowa z dotacji Urzędu Miasta Chodzieży, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy także firmie STADA Poland Sp. Z o.o.(ARTUR ŻAMOJĆ I KAROLINA BEDNARZ) za podarowane akcesoria dla wszystkich zawodników, a także wspaniałym rodzicom za pomoc w transporcie i całej kadrze instruktorsko-trenerskiej. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski posiadamy nadal dużą przewagę i nie możemy już się doczekać Finału, który odbędzie się już za dwa tygodnie we Władysławowie!

Zapraszamy wszystkich zawodników grup treningowych do zapisów na ZMP, które odbędą się we Władysławowie 11-12.11.2023 r.

Link do regulaminu: 

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2023/11_12_wladyslawowo/komunikat.pdf

Koszt 590 zł od osoby z czego 200 zł zostanie pokryte z dotacji dla dzieci z Gminy Chodzież oraz z Fundacji Delfinek dla pozostałych aktywnych zawodników, 

kolejne 60 zł dla każdej osoby zostanie pokryte  z wpłaty sponsora Firmy Kera Metal Pana Arkadiusz Żbikowskiego (aktualizacja kwoty 7.11.2023)

Koszty zawierają: 150zł wpisowego, 240 zł za dwa dni wyżywienia w COS OPO Cetniewo, 110 zł za noclegi w domkach 5-osobowych Primore i transport na zawody.

Ostateczne koszty na zawodnika to 330 zł.

Prosimy o informację kto z rodziców zawodników byłby chętny do pomocy w transporcie na zawody?

Zgłoszenia prosimy przesyłać do soboty 4.11.2023 roku na adres mailowy klubu delfinekchodziez@gmail.com

 

Rodziców zawodników grup treningowych oraz grupy Delfinków prosimy o wpłatę 40 zł za kolejny rok obowiązkowego ubezpieczenie NNW.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Fundacji Delfinek - dziękujemy!

Po bardzo długiej podróży dotarliśmy w dniu 17.10 do miasta Jiangle (Chiny), w którym Chiński Związek Sportów Podwodnych, Motorowodnych i Narciarstwa Wodnego zorganizował Złoty Finał w Pływaniu w Płetwach. Pięcioro zawodników chodzieskiego Delfinka godnie zaprezentowało nasze miasto zdobywając 12 medali, z czego cztery złote, 6 srebrnych i dwa brązowe. Zdobyczami medalowymi pochwalić się mogli:
Antonina Dudek złoty na 50 m BF i srebrny medal na 100 m BF w kategorii kobiet,
Aleksandra Chmielewska złote na 100, 200 i 400 m BF oraz medal srebrny na 50 m BF w kat. juniorek,
Krzysztofa Dudek, srebrne medale 100, 200 i 400 m BF oraz  brązowy na 50 m BF.
Kamil Pietras srebrny na 800 m SF i  brązowy na 400 m SF.
Na wysokim czwartym miejscu na  200 i 400 m BF przypłynął Radosław Grabowski a na 50 i 100 m BF zajął miejsca siódme.
Nasza sztafeta mikstowa na 4x100m BF, płynącej w składzie: Radosław Grabowski, Aleksandra Chmielewska, Kamil Pietras i Antonina Dudek zajęła czwarte miejsce przegrywając walkę o medal brązowy o zaledwie 0,05 s.
W bieżącym roku, po trzech liczących się rundach Delfinek Chodzież sklasyfikowany został na trzecim miejscu na świecie. Niestety nie byliśmy w stanie obronić tytułu sprzed roku, ponieważ klub z Kolumbii zaliczył dwa bardzo dobre starty właśnie w Kolumbii i w Stanach Zjednoczonych, a nasze ograniczone środki w tym roku pozwoliły tylko na dwa starty najbliżej Polski, a dzięki pozyskanym środkom od sponsorów  Fundacji Delfinek oraz częściowo z dotacji Urzędu Gminy i Urzędu Miasta mogliśmy wziąć udział w bardzo dobrze i z dużym rozmachem zorganizowanym finale 
w Chinach za co serdecznie dziękujemy firmom:
Jenox Akumulatory,
KEPKA Group,
Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy,
Komfort Budzyń,
Centrum Miel-Pol,
Salony Okien i Drzwi PATER,
Sommerzbi z Poznania,
Bank Spółdzielczy w Chodzieży,
Finswimming.pl, 
dziękujemy także Pani Danucie Sałek z Ceglanej Komnaty za regenerację dla zawodników.
Bardzo miłym akcentem dla nas zakończył się tegoroczny Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, ponieważ drugi rok z rzędu najlepszą zawodniczką Światowej Federacji Podwodnej – CMAS została Antonina Dudek, tym razem już 
w kategorii seniorek. 
Po zakończonych zawodach mieliśmy okazję zobaczyć  i wejść na, jedno z najpiękniejszych miejsc w Chinach, Górę Wuyi  gdzie wraz z pięknymi widokami mogliśmy styczność z jakże odmienną kulturą i religią Chin. Po zejściu z której opłynęliśmy ją na spływie na bambusowych tratwach i bardzo dobrych nastrojach ponad 30 godzin wracaliśmy do Chodzieży. 
Chcielibyśmy podziękować także Pani Dyrektor I LO im. Św. Barbary Reginie Nalepie za okazywane wsparcie naszym zawodnikom, będącym jednocześnie uczniami I Liceum, którzy  za zeszłoroczny rok szkolny otrzymali Stypendia Ministra Edukacji jako jedni z 19 osób w Wielkopolsce, a jedyni z naszej Chodzieży.
Trener Bartosz Smaruj

W dniach 10-11 listopada br. we Władysławowie na basenie Centralnego Ośrodka Sportu OPO Cetniewo odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach na basenie krótkim wraz z Finałem Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło 258 zawodników z 14 polskich klubów w tym 24 finswimmerów z chodzieskiego Delfinka.
Medale zdobywali:
Antonina Dudek – 5 złotych i 1 srebrny
Julia Małachowska – 5 złotych
Kornelia Bielecka – 4 złote, 2 srebrne
Filip Nowak – 3 złote, 3 brązowe
Marcel Margowski – 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe
Kamil Pietras – 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe
Krzysztofa Dudek – 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy
Maria Pietras – 2 złote, 1 srebrne i 1 brązowy
KRASNOKUTSKA Viktoriia - 2 złote, 2 srebrne
KASPRZYK Wiktoria – 1 złoty, 1 srebrny
NOWAKOWSKA Nikola – 5 srebrnych
GRABOWSKI Radosław – 3 srebrne, 2 brązowe
WĘGRZYN Natalia – 2 srebrne
WENDLAND Lena – 1 srebrny, 1 brązowy
Sztafeta dziewcząt, 4 x 50m Surface BIELECKA Kornelia, HAJDUK Amelia, WENDLAND Lena, WENDLAND Oliwia medal srebrny
Sztafeta 4x100 m SF Open Mix NOWAK Filip, PIETRAS Kamil, DUDEK Antonina, MAŁACHOWSKA Julia – złoty medal
Sztafeta Kobiet 4 x 100m BF Open - DUDEK Antonina, DUDEK Krzysztofa, PIETRAS Maria, Julia Małachowska – złoty medal
Sztafeta Mężczyzn, 4 x 100m BF w składzie: NOWAK Filip, MARGOWSKI Marcel, PIETRAS Kamil, Radosław – medal brązowy
Dobre starty odnotowali również: Eryk Klepacki, Wiktoria Szymanowska, Jakub Talar, Oliwia Wendland, Gabriel Bielecki, Wiktor Rentz, Oskar Dąbrowski, Amelia Hajduk, Daniel Raczkowski, Jakub Żbikowski.
W klasyfikacji indywidualnej za cały rok nagrody zdobyli:
Julia Małachowska, Viktoriia Krasnokutska i Antonina Dudek w seniorkach
Maria Pietras I miejsce w kat. B
Krzysztofa Dudek II miejsce w kat. C
Kornelia Bielecka II miejsce w kat. D
Kamil Pietras II miejsce w kategorii seniorów
Marcel Margowski III miejsce w kat. D.
Po dwudniowych zmaganiach w wodzie w trzech blokach startowych chodzieski Delfinek sklasyfikowany został na pierwszej pozycji w klasyfikacji medalowej zdobywając łącznie 53 medale 22 złote, 23 srebrne i 8 brązowych, w klasyfikacji finały Klubowego pucharu Polski zajął czwarte miejsce z małą stratą punktową do podium mimo braku dwóch zawodników w kategorii juniorów B i C .
W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski chodzieski Klub zajął pierwsze miejsce - 8 raz z rzędu .
I w tym miejscu chciałbym podziękować całej kadrze instruktorsko-trenerskiej Markowi Kasperczakowi, Maciejowi Jęsiek, Kindze i Julii Małachowskiej, Viktorii Krasnokutskiej, zaangażowanym zawodnikom i ich rodzinom oraz wszystkim firmom wspierającym chodzieskiego Delfinka. Wspólne starania przynoszą niesamowite efekty i chlubę naszemu Klubowi i naszej Chodzieży.
W 2023 roku Delfinka wsparli:
Jenox Akumulatory, KEPKA Group, Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy, Komfort Budzyń, Centrum Miel-Pol, Salony Okien i Drzwi PATER, Sommerzbi z Poznania, Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Finswimming.pl, Pani Danucie Sałek z Ceglanej Komnaty, Arkadiusz Żbikowski z Kera Metal, Urząd Miasta Chodzież, Urząd Gminy w Chodzieży, Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Fundacja Delfinek. Podziękowania kierujemy firmie STADA Poland Sp. Z o.o.(ARTUR ŻAMOJĆ I KAROLINA BEDNARZ) za smaczne pakiety dla każdego finswimmera, a także Panu Szymonowi Margowskiemu, Miłoszowi Pietrasowi, Radosławowi Grabowskiemu i Arkadiuszowi Żbikowskiemu za pomoc w transporcie zawodników na zawody!
Trener Delfinka Chodzież Bartosz Smaruj
Zawody sprawnie przeprowadzone zostały w konkurencjach 25 i 50 m stylem dowolnym oraz 50 m BF w podwójnych płetwach dla kat. E, D i C.
Zawody zorganizowany dzięki wsparciu z dotacji Urząd Gminy Chodzież oraz gościnności MOSiR Chodzież.
Dziękujemy Firmie Pana Arkadiusza Żbikowskiego za ufundowane przepyszne owoce, a Kwiaciarni Pani Aliny Nowak za piękny bukiet kwiatów dla naszej solenizantki!
Dla wszystkich zawodników przygotowane zostały dyplomy uczestnictwa oraz upominki i słodycze.
Podziękowania dla wszystkich sędziów oraz całej Kadry instruktorsko-trenerskiej!
Wyniki i zdjęcia medalistów poniżej

Wszystkich zawodników grup treningowych zapraszamy do zapisów na kolejną rundę zaliczaną do KPP w Pływaniu w Płetwach.

 

Planowany wyjazd 29.09 o godz. 12:00 sprzed Pływalni Delfin

Rodzaj transportu zależeć będzie od ilości zgłoszeń.

Zgodnie z informacjami przekazanymi na zebraniu z rodzicami, jeśli jest jakiś chętny rodzic na wyjazd to prosimy w zgłoszeniu oprócz dystansów, czasów i daty urodzenia zawodnika dopisać +1 lub +2 itd., wtedy będziemy wiedzieli, że taką osobę możemy liczyć we wspólnym transporcie oraz noclegu i zostanie podjęta ostateczna decyzja czy wyjazd odbędzie się autokarem czy samochodami.

Łączny koszt zawodów wynosi 620zł przy transporcie autokarem przy założeniu na 30 osób. (Opłata startowa, noclegi z pełnym wyżywieniem od kolacji w piątek, transport)

Wszystkim zawodnikom z Gminy Chodzież Fundacja Delfinek dopłaci 200 zł ze środków pozyskanych z dotacji. Dla zawodników z miasta Chodzież mamy także wsparcie dzięki firmie Państwa Żbikowskich:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podzielone zostanie między wszystkie zgłoszone osoby zameldowane w mieście Chodzież

Dziękujemy serdecznie!

 

 

 

Szczegóły zawodów można znaleźć w linku poniżej:

http://livetiming.pl/contest/2240d42c-f63d-4f34-be75-8dd7a0b6c519

W niedzielę 20.08.2023 r. o godz. 14:00 planowany grill na Stanicy HALS,
gwarantujemy opał, chlebek i kiełbaskę, pozostałe smakołyki możecie zabrać ze sobą we własnym zakresie:)
Weźcie stroje kąpielowe przydadzą się jak będzie ładna pogoda.
Osoby startujące w Pucharze 4 Jezior mogą spokojnie dotrzeć do nas po zawodach Powodzenia i do zobaczenia!
Obóz dochodzeniowy rozpoczynamy w poniedziałek o godz. 8:30 grupą treningową starszą i o godz. 9:30 treningową młodszą.
Harmonogram umieszczony będzie na grupie na FB.

W Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach we Wdzydzach chodzieskie Delfinki zdobyły łącznie 3 medale w tym złoty Kamil Pietras w kategorii seniorów w konkurencji z monopłetwą, srebrny medal w kat. Juniorek B w BF zdobyła Maria Pietras, a na trzeciej pozycji w płetwie mono zdobyła Olga Strzępka, a najmłodsza z naszych reprezentantów Kornelia Bielecka wywalczyła czwarte miejsce w konkurencji BF kategorii D. Swoje konkurencje

w jeziorze także ukończyły Daria Załachowska i Laura Raniewicz. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli już szykować formę na naszej pływalni. Udział naszej reprezentacji klubowej pokryty został z dotacji Urzędu Miejskiego i Urzędu Gminy - dziękujemy serdecznie!

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do zapisów na V rundę Klubowego pucharu Polski, która odbędzie się w dniach 28-29.10.2023 r. w Kościerzynie.

 

Koszt zawodów wraz z transportem, opłatą startową, noclegiem wraz z obiadokolacją oraz śniadaniem wynosi 290 zł. Prosimy o informację kto z rodziców byłby chętny do pomocy w transporcie (paliwo opłacamy z Klubu).

 

Obowiązują dofinansowania z Gminy Chodzież na każdego zawodnika zameldowanego na terenie Gminy w wysokości 200 zł oraz 100 zł z Klubu dla naszych wszystkich finswimmerów, którzy uplasowali się na jednym
z trzech pierwszych miejsc w indywidualnej klasyfikacji generalnej KPP za rok 2022.

 

UWAGA: Dofinansowania nie sumują się!

 

Wyjazd zaplanowany na sobotę 28.10 na godz. 9:00.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Klubu do dnia 20.10.2023 r. a wpłaty na konto UKS Delfinek dla osób z miasta Chodzież, a na konto Fundacji Delfinek dla osób z Gminy Chodzież do dnia 23.10.2023 r.

 

 

 

"2 października 2023 roku, Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Chodzieskiego Towarzystwa Narciarskiego, jednogłośnie przyjęło wniosek Zarządu ChTN dotyczącego podjęcia wspólnych działań statutowych z Uczniowskim Klubem Sportowym DELFINEK, który jest jedną z najprężniejszych organizacji
w tym mieście, mającą na swoim koncie wiele sukcesów, zrzeszającą dziesiątki osób - dzieci i młodzież szkolną oraz wspierających ich rodziców.

 

Ze względu na zróżnicowaną formę prawną tych jednostek, w ramach przekształceń, ChTN jak i Uczniowski Klub Sportowy DELFINEK przystąpią do Fundacji, w przypadku naszego stowarzyszenia jako sekcja narciarska o nazwie Chodzieskie Towarzystwo Narciarskie, kontynuując dotychczasowe zadania statutowe oraz podtrzymując tradycję stowarzyszenia.

 

Połączenie sił tych dwóch organizacji, zwiększy ofertę szkoleniowo-treningową, pozwoli na dywersyfikację wspólnych działań, wykorzysta dotychczasową bazę wspólnych członków oraz jako fundacja zwiększy możliwości finansowania tego przedsięwzięcia.

 

Walne Zgromadzenie uznając to wydarzenia jako historyczne utworzyło stosowny dokument, który został podpisany przez wszystkich uczestników zgromadzenia, w tym Prezesa ChTN - Roberta Mądrowskiego oraz Prezesa Fundacji DELFINEK - Bartosza Smaruja."

                                                                                                                                                                              Prezes ChTN Robert Mądrowski

 

 

VII North Cup-Olecko Lega 2023 Mistrzostwa Makroregionu Europy Północno-Wschodniej w Pływaniu w Płetwach odbyły się 30.09.2023r. - 01.10.2023 r. w Olecku. Klub Delfinek zajął 1 miejsce w Klasyfikacji Medalowej oraz generalnej Pucharu North Cup i kolejnej rundy Klubowego Pucharu Polski . Nasi zawodnicy wywalczyli 46 medali - 24 złote , 15 srebrnych i 7 brązowych . Nasi medaliści : Mężczyźni: Chałubek Ksawery 50m Bifins 1 miejsce 100m Bifins 1 miejsce Grabowski Radosław 50m Bifins 1 miejsce 100m Bifins 1 miejsce 200m Bifins 1 miejsce 400m Bifins 1 miejsce Margowski Marcel 25m Apnea 2 miejsce 50m Surface 2 miejsce Pietras Kamil 800m Surface 2 miejsce 200m Surface 3 miejsce 400m Surface 2 miejsce Kobiet: Bielecka Kornelia 50m Apnea 1 miejsce 50m Bifins 1 miejsce 200m Surface 1 miejsce 50m Surface 2 miejsce 100m Surface 2 miejsce Chmielewska Aleksandra 50m Bifins 1 miejsce 100m Bifins 1 miejsce 200m Bifins 1 miejsce 400m Bifins 1 miejsce Dudek Antonina 50m Bifins 1 miejsce 100m Bifins 1 miejsce 50m Surface 1 miejsce 200m Bifins 1 miejsce Dudek Helena 25m Apnea 2 miejsce Krzysztofa Dudek 50m Bifins 2 miejsce 100m Bifins 1 miejsce 200m Bifins 1 miejsce 400m Bifins 1 miejsce Hajduk Amelia 50m Bifins 3 miejsce 100m Bifins 3 miejsce 50m Surface 3 miejsce Kasprzyk Wiktoria 50m Surface 3 miejsce 50m Apnea 1 miejsce Pietras Maria 50m Bifins 2 miejsce 100m Bifins 2 miejsce 200m Bifins 2 miejsce 400m Bifins 2 miejsce Strzępka Olga 50m Surface 2 miejsce 100m Surface 3 miejsce 200m Surface 3 miejsce 400m Surface 2 miejsce Sztafety: Kategoria E,D 4x50m Bifins Chałubek Ksawery, Wendland Lena, Margowski Marcel, Wendland Oliwia 1 miejsce Kategoria Open 4x50m Bifins Grabowski Radosław, Chmielewska Aleksandra, Pietras Kamil, Dudek Antonina 1 miejsce Kategoria E,D 4x100m Surface Żbikowski Jakub, Wendland Lena, Margowski Marcel, Wendland Oliwia 1 miejsce Kategoria Open 4x100m Surface Pietras Kamil, Dudek Antonia, Grabowski Radosław, Strzępka Olga 2 miejsce Uczestniczyli również: Dudek Jan, Żbikowski Jakub, Raczkowski Daniel, Grela Agata, Raniewicz Laura, Szymanowska Wiktoria, Wendland Lena, Wendland Oliwia, Załachowska Daria.
Część wysokich kosztów udziału w dwudniowych zawodach pokryte zostało z dofinansowania Urzędu Gminy dla jej mieszkańców w ramach dotacji, dotacji UM w Chodzieży dla mieszkańców Chodzieży, a także z darowizny Firmy Kera Metal Państwa Żbikowskich za co, w imieniu zawodników, bardzo serdecznie dziękujemy!
 
                      Olga Strzępka i Bartosz Smaruj

Zapraszamy serdecznie Państwa na drzwi Otwarte Klubu

w niedzielę 20.08.2023 r.
o godz. 12:00 w siedzibie Klubu na Pływalni Delfin

w Chodzieży

Po spotkaniu z rodzicami dzieci zaczynających w Delfinku

o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie w zawodnikami grup treningowych, które będzie miało na celu omówienie startów i działalności Klubu do końca bieżącego roku.

Zapisy na Finał PŚ w Chinach

 

Tylko aktywni zawodnicy chętni do udziału w Finale Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach w Chinach proszeni o przesłanie strony paszportu poprzez maila lub w innym komunikatorze do dnia 7.08.2023 roku.

 

Koszty wylotu: ok 4400zł

Opłaty startowe: 54 Euro

Koszty ubezpieczenia, transportu, parkingu ok 300zł.

Koszt noclegów i wyżywienia 500 USD od zawodnika.

Planowany wylot 16.10 powrót 22.10.2023 r.

Wszystko co dobre szybko się kończy, nam tegoroczne turnusy przeminęły
z prędkością błyskawicy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, super wychowawcom
i wszystkim zaangażowanym osobom i ChSS Hals za kolejny rok wspaniałej współpracy.
Zapraszamy na zajęcia nauki lub doskonalenia pływania do naszego Klubu
i do zobaczenia za rok!

Dzięki wsparciu pozyskanym z dotacji Gminy Chodzież zapraszamy dzieci zameldowane w Gminie Wiejskiej w Chodzieży do zapisów na kurs podstawowej nauki pływania od miesiąca września do czerwca (pierwsze 4 miesiące zajęć pokryte zostaną z dotacji Gminy Chodzież). Zapraszamy także dzieci zameldowane w mieście Chodzież na naukę pływania, pierwsze dwa miesiące pokryte zostaną
z dotacji Urzędu Miejskiego.

Grupy liczyć będą po 15 osób, liczyć będzie się kolejność zgłoszeń.

Prosimy zapoznać się z regulaminem zajęć, który będzie obowiązywał cały następny rok szkolny.

Szczegóły i możliwość zapisów w linku poniżej:

https://delfinekchodziez.pl/dolacz-do-nas

Startujemy od początku września :)Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie zainteresowane osoby kontynuacją treningu lub doskonalenia pływania wystarczy, że potwierdzą to poprzez krótką wiadomość SMS lub mailem. Osoby, które chciałyby dołączyć do Delfinka zapraszamy do zapisów poprzez zakładkę Dołącz do nas, która jest powyżej w nagłówku.

 

Grupy treningowe zajęcia zaczynają 21.08, a grupy nauki i doskonalenia pływania od początku września.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

III Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach pod Patronatem Pani Wójt Kamili Szejner odbyła się 10-11.06.2023 r. w Chodzieży.
Klub Delfinek zajął 1 miejsce w Klasyfikacji Medalowej, zdobył 24138 punkty.
Nasi zawodnicy wywalczyli 16 złotych, 11 srebrnych oraz 9 brązowych medali.
Nasi medaliści:
BIELECKA Kornelia
50m Surface 1 miejsce
100m Surface 1 miejsce
200m Surface 1 miejsce
25m Apnea 1 miejsce
DUDEK Antonina
50m Bifins 1 miejsce
100m Bifins 1 miejsce
200m Bifins 1 miejsce
400m Bifins 1 miejsce
DUDEK Krzysztofa
50m Bifins 2 miejsce
100m Bifins 2 miejsce
200m Bifins 1 miejsce
400m Bifins 1 miejsce
GRABOWSKI Radosław
100m Bifins 3 miejsce
200m Bifins 3 miejsce
400m Bifins 3 miejsce
HAJDUK Amelia
100m Surface 3 miejsce
HUMERCZYK Marcin
100m Bifins 3 miejsce
KRASNOKUTSKA Viktoriia
50m Surface 3 miejsce
100m Surface 2 miejsce
200m Surface 1 miejsce
400m Surface 1 miejsce
KRASNOKUTSKI Ivan
50m Surface 2 miejsce
100m Surface 1 miejsce
200m Bifins 2 miejsce
25m Apnea 2 miejsce
MARGOWSKI Marcel
100m Surface 2 miejsce
50m Bifins 2 miejsce
25m Apnea 1 miejsce
MAŁACHOWSKA Julia
50m Surface 2 miejsce
100m Surface 1 miejsce
50m Bifins 2 miejsce
50m Apnea 2 miejsce
MAŁACHOWSKA Kinga
50m Surface 1 miejsce
50m Bifins 3 miejsce
50m Apnea 1 miejsce
NOWAK Filip
50m Apnea 1 miejsce
PIETRAS Kamil
100m Surface 1 miejsce
200m Surface 2 miejsce
400m Surface 2 miejsce
PIETRAS Maria
50m Bifins 3 miejsce
100m Bifins 2 miejsce
200m Bifins 2 miejsce
400m Bifins 1 miejsce
STRZĘPKA Olga
50m Surface 2 miejsce
100m Surface 3 miejsce
200m Surface 3 miejsce
400m Surface 2 miejsce
TALAR Jakub
50m Bifins 3 miejsce
100m Bifins 3 miejsce
200m Bifins 3 miejsce
WENDLAND Lena
100m Surface 3 miejsce
25m Apnea 3 miejsce
WĘGRZYN Natalia
200m Surface 3 miejsce
400m Surface 2 miejsce
Sztafeta Mężczyzn, 4 x 50m Surface w składzie NOWAK Filip, PIETRAS Kamil, GRABOWSKI Radosław oraz SPORYSZ Aleksander zdobyła złoty medal.
Sztafeta mieszana 4x 50m Surface w składzie MARGOWSKI Marcel, KRASNOKUTSKI Ivan, HAJDUK Amelia,WENDLAND Lena zdobyła także złoty medal.
Sztafeta mieszana 4 x 50m Bifins w składzie MARGOWSKI Marcel, KRASNOKUTSKI Ivan
BIELECKA Kornelia, WENDLAND Lena także złoty medal.
Sztafeta Senior Mieszana 4 x 50m Bifins w składzie: DUDEK Antonina, MAŁACHOWSKA Julia, GRABOWSKI Radosław, PIETRAS Kamil złoty medal wraz z nowym rekordem Polski.
Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali: Bielecka Kornelia w kat. D, Małachowska Julia w seniorkach.
Klub reprezentowali również: Bielecki Gabriel, Chałubek Julita, Dąbrowski Oskar, Kasprzyk Wiktoria, Klepacki Eryk, Raniewicz Laura, Rentz Wiktor, Smaruj Inez, Sporysz Aleksander, Szymanowska Wiktoria, Wentland Oliwia, Załachowska Daria, Łuszczki Julia, Żbikowski Jakub.
Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym sponsorom, którzy postanowili nas wesprzeć w tym roku, a których mieliśmy okazję zareklamować podczas naszej rundy Pucharu Polski:
 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży
 Firma JENOX Akumulatory
 Salony Okien i Drzwi PATER
 Centrum Ceramiki i Technologii Dariusz Kępka – Spółka Kepka
 Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy
 Gmina Chodzież
 Ceglana Komnata Danuta Sułek
 Firma Miel-Pol Leszek Mieloch
 Bank Spółdzielczy w Chodzieży
 Sommerzbi Sp. z o.o.
 Urząd Miasta w Chodzieży
 Sieć Hurtowni Elektrycznych Alfa-Elektro
 Powiat Chodzieski
 Finswimming.pl
 Sok Oyginalny
 Cukiernia Olsza
 Piekarnia SAiSA
 Państwo Żbikowscy
Podziękowania składamy także Państwu Pietras i Pani Paulinie Węgrzyn za nieocenioną pomoc podczas organizacji zawodów.
Zarząd UKS Delfinek Chodzież

Gratulujemy Viktoriia Krasnokutska medali Mistrzostw Ukrainy w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się
w ostrzeliwanym Kijowie. Trenująca z nami od ponad roku Viktoriia zdobyła dwa medale: złoty na 100 m IM (pod wodą z automatem i butlą) z nowym rekordem życiowym 0:38,61 oraz kwalifikacją na Mistrzostwa Europy Seniorów Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w połowie lipca na Węgrzech) srebrny w sztafecie 4x200 m SF także z nowym rekordem życiowym 1:32,51. Jesteśmy dumni z twojej postawy i wyników oraz, że możemy Tobie, także dzięki naszym sponsorom i ludziom dobrej woli, pomagać!

Zapisy na zawody Pucharu Polski w Chodzieży do dnia 4.06.2023 r.
Koszt 100 zł wpisowego na konto Fundacji Delfinek dla zawodników, którzy nie są zwolnieni z opłaty za osiągnięcia w roku poprzednim.

 

 

 
W dniach 19-23.07.2023 r. w węgierskim Gödöllő niedaleko Budapesztu, na przepięknym olimpijskim basenie odbyły się XXIII Mistrzostwa Europy Seniorów w Pływaniu w Płetwach.
Siedmioosobową reprezentację Polski Polskiego Związku Płetwonurkowania prowadził główny trener Delfinka Bartosz Smaruj, a czwórka naszych reprezentantów to finswimmerzy chodzieskiego Klubu. Barwy Ukrainy reprezentowała natomiast trenująca w Chodzieży od ponad 16 miesięcy Viktoriia Krasnokutska, zdobywając w sztafecie z koleżankami złoty medal na 4x100 m SF.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, wiele wyników było blisko rekordów świata, a 3 medale dla Polski zdobyła i po raz pierwszy złoty i srebrny medal indywidualny w historii Klubu - Antonina Dudek – złoty na 50 m BF, srebrny na 100 m BF i złoty w sztafecie 4x100 m BF mikst, wraz z koleżanką klubową Julią Małachowską.
Pozostałe wartościowe wyniki:
Viktoriia Krasnokutska 4. Na 400 m IM, 5 na 100 IM
Julia Małachowska 6. na 50 m BF, 9. na 50 m AP, 8 na 50 m SF, 8 na 100 m SF
Filip Nowak 8. na 50 m AP, 11. na 50 m SF
Kinga Małachowska 15 na 100 m SF, , 14. na 50 m SF, 11. na 50 m AP
Trenerem Antoniny i Viktorii jest Bartosz Smaruj, trenerem Julii i Filipa jest Kinga Małachowska.
Szczególne podziękowania w stronę Marka Kasperczaka i Macieja Jęśka, dzięki którym, wymagający trening naszych najlepszych zawodniczek był możliwy, a współpraca z trenerem Bartoszem Smarujem przyniosła bardzo owocne rezultaty. Warto dodać, że uzyskany przez Antosię czas w kwalifikacjach jest aktualnie najlepszym czasem na świecie osiągniętym w tym roku kalendarzowym w kategorii kobiet.
Dziękujemy serdecznie Fundacji Delfinek oraz jej sponsorom za okazane wsparcie w tym roku kalendarzowym, dzięki któremu mogliśmy sprawdzić się podczas zawodów Pucharu Świata przygotowujących naszych zawodników do tej najważniejszej imprezy w tym roku oraz rzetelnie przygotować się do mistrzostw na chodzieskim basenie:
- JENOX Akumulatory
- Salon Okien i Drzwi PATER
- Centrum Ceramiki i Technologii Dariusz Kępka – Spółka Kepka
- Kopalnie Kruszyw Wiśniewscy
- Komfort Budzyń
- Gmina Chodzież
- Ceglana Komnata Danuta Sułek
- Firma Miel-Pol Leszek Mieloch
- Bank Spółdzielczy w Chodzieży
- Sommerzbi Sp. z o.o.
- Urząd Miasta w Chodzieży
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży
- Sieć Hurtowni Elektrycznych Alfa-Elektro
- Powiat Chodzieski
- Finswimming.pl
Teraz przyszedł czas na zasłużony wypoczynek, aby zregenerować się przed przygotowaniami do Finału PŚ, który ma odbyć się w miesiącu październiku w Chinach.

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA KOLEJNY ROK SZKOLENIOWY

Otrzymaliśmy dofinansowanie z MSiT w Programie Klub na rok 2023. Pozyskaną kwotę przeznaczymy na dwa stroje startowe
i opłacenie kadry.
Dziękujemy serdecznie!

Delfinek wygrywa u siebie III rundę Klubowego Pucharu Polski
w Pływaniu w Płetwach

Viktoriia mistrzynią Ukrainy z limitem na ME seniorów

Zapisy na rundę Pucharu Polski
w Chodzieży

Seniorzy Delfinka najlepsi
na pucharze Świata na Litwie

 
W pierwszym dniu IV rundy Pucharu Świata rozgrywanej w litewskiej Kłajpedzie, finswimmerzy Delfinka Chodzież zdobyli łącznie 8 medali:
Antonina Dudek złoty na 50 m BF, brązowy na 400 m BF
Julia Małachowska srebrne na 50 m pod wodą i 50 m bi-fins
Kinga Małachowska brązowy na 50 m pod wodą
Viktoriia Krasnokutska brązowy na 100 m z butlą i aparatem (IM)
Radosław Grabowski brązowy na 400 m BF
Srebrny sztafetowa mikstowa 4x100 m BF płynąca w składzie: Radosław Grabowski, Antonina Dudek, Oskar Margol, Kinga Małachowska.
W drugim dniu Pucharu Świata na dystansie 100 m BF seniorek złoty medal zdobyła Antonina Dudek, srebrny medal na 100 m SF wywalczyła Viktoriia Krasnokutska.
Na dystansie 50 m SF kolejny srebrny medal zdobyła Kinga Małachowska, a brązowy jej siostra Julia Małachowska.
W konkurencji 200 m BF wśród kobiet kolejny brązowy medal zdobyła Antonina Dudek, a wśród mężczyzn piąte miejsce zajął Radosław Grabowski.
Wśród juniorek na 100 i 400 m BF wysokie, dwa czwarte miejsca zdobyła Krzysztofa Dudek, a na 200 m BF uplasowała się na szóstej pozycji.
Na zakończenie niedzielnych zmagań sztafeta kobiet w składzie: Antonina Dudek, Kinga Małachowska, Julia Małachowska i Viktoriia Krasnokutska zdobyła srebrny medal.
W klasyfikacji generalnej nasz klub sklasyfikowany został na trzeciej pozycji z wynikiem 1347 punktów.
W klasyfikacji seniorów zdobyliśmy pierwsze miejsce.
W klasyfikacji państw zdobyliśmy także trzecie miejsce
Chcielibyśmy bardzo podziękować i podkreślić, że wyjazd na tak kosztowne zawody, w celu obrony tytułu najlepszego Klubu na świecie, możliwy był dzięki wsparciu sponsorów Fundacji Delfinek:
Kopalnia Kruszyw Państwa Wiśniewskich
Firma Komfort z Budzynia
@Pater Salony okien i drzwi
oraz dzięki rodzicom startujących słabszych zawodników, którzy zdobywają cenne doświadczenie w zawodach międzynarodowych.
Dziękujemy także Dyrekcji I LO w Chodzieży za stwarzanie dobrych warunków dla uczniów.
Chodzież także reprezentowali: Kornelia Bielecka , Maria Pietras , Kamil Pietras , Ksawery Chałubek, Olga Strzępka i Marcin Humerczyk
 
Trener Bartosz Smaruj

Informacja dla rodziców po darmowym kursie nauki pływania

Zajęcia doskonalące dla dzieci po kursie z dotacji UM
w Chodzieży odbywać się będą jak dotychczas, do końca roku szkolnego.
Opłata miesięczna to 180 zł z wejściem na basen.
Za miesiąc maj będzie 90 zł.
Płatne na konto Fundacji Delfinek:
54 1140 2004 0000 3302 8341 0643
 
Zapraszamy we wtorek na kolejne zajęcia!
W dniach 1-2 kwietnia br. w Gliwicach zorganizowane zostały przez Polski Związek Płetwonurkowania Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło prawie dwustu zawodników z 12 polskich klubów w tym 22 finswimmerów z chodzieskiego Delfinka.
Mistrzostwa rozegrano w trzech blokach startowych na dystansach do 50 m do 1500 m.
Nasi zawodnicy zdobyli łącznie dla Chodzieży 44 medale, z czego 17 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych, zajmując drugą pozycję w klasyfikacji medalowej mistrzostw.
Medale zdobyli:
Julia Małachowska w seniorkach złoty na 50 m SF, 100 m SF, 50 m BF
Kinga Małachowska w seniorkach złoty na 50 m pod wodą z nowym rekordem Polski seniorek 0:16,72, srebrny na 50 m i 100 m SF, brązowy na 50 m BF,
Filip Nowak w seniorach złoty medal na 50 m SF i 50 m pod wodą.
Antonina Dudek w seniorkach złoty medal na 100 m BF, srebrny na 50 m BF i 50 m AP, brązowy na 50 m SF.
Kamil Pietras w seniorach złoty na 800 i 1500 m SF, srebrny na 400 m SF i 400 m PW.
Aleksandra Chmielewska w kat. juniorek B złoty na 200 m BF i 400 m BF, w OPEN także na 200 m BF, srebrny na 50 m BF i 100 m BF oraz 400 m BF w OPEN.
Maria Pietras w kat. juniorek B brązowy na 50 m BF i 400 m BF
Olga Strzępka w kat. juniorek B złoty na 200 m SF, srebrny na 800 m SF, brązowy na 400 m SF
Krzysztofa Dudek w kat. juniorek C, srebrny na 50 m BF, 400 m BF, 100 m BF i 200 m BF
Kornelia Bielecka w kat. juniorek D złoty na 50 m SF, srebrny na 50 m BF, 400 m SF i 800 m SF
Węgrzyn Natalia w kat. juniorek D brązowy na 800 m SF i 200 m SF
Marcel Margowski w kat. juniorów D, srebrny na 50 i 200 m SF, brązowy na 100 m SF.
Marcin Humerczyk w kat. juniorów B, brązowy na 50 m BF.
W zawodach udział także wzięli: Laura Raniewicz, Wiktoria Kasprzyk, Jakub Żbikowski, Aleksander Sporysz, Amelia Hajduk oraz siostry bliźniaczki Lena i Oliwia Wendland.
Bardzo dobre starty także odnotowali trenujący zawodnicy z Ukrainy Viktoriia i Ivan Krasnokutski, oni jednak nie mogli zostać sklasyfikowani w mistrzostwach Polski.
Limity do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w miesiącu lipcu na Węgrzech, uzyskali Julia Małachowska na dystansach: 50 m BF, 50 m SF i 100 m SF, Antonina Dudek na dystansie 50 m BF i 100 m BF, Kinga Małachowska i Filip Nowak na dystansie 50 m AP.
Sztafeta mikstowa Delfinka na dystansie 4x100 m SF w składzie: Kinga Małachowska, Kamil Pietras, Antonina Dudek i Filip Nowak zdobyła złoty medal.
Jednocześnie wyniki wszystkich naszych zawodników zaliczane były do drugiej rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, ale na wyniki przyjdzie jeszcze poczekać.
Chcielibyśmy bardzo podziękować Państwu Annie i Miłoszowi Pietras i Państwu Aleksandrze i Grzegorzowi Strzępce, Krzysztofowi Raniewiczowi z Komisu Solidne Auto oraz Pani Danucie Wiśniewskiej z Kopalni Kruszyw Wiśniewscy i Fundacji Delfinek za wsparcie naszych zawodników. Siedem opłat startowych zostało pokryte z dotacji UM w Chodzieży dla mieszkańców Chodzieży.
Za cztery tygodnie czeka nas kolejny ważny sprawdzian w rundzie Pucharu Świata na Litwie.
Dziękujemy także całej kadrze instruktorsko-trenerskiej Maciejowi Jęśkowi, Kindze Małachowskiej, Markowi Kasperczakowi oraz Viktorii Krasnokutskiej za zaangażowanie i swój wkład w ciężki proces treningowy dla naszych zawodników.
Trener Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

Dziękujemy za wsparcie
i zachęcamy do otwarcia "Fajnego konta"
w Banku Spółdzielczym

Z medalami i limitami wróciliśmy z MP w Gliwicach

Zapisy na Puchar Świata do Kłajpedy - Litwa

Wyjazd  do Gliwic odbędzie się w najbliższy piątek autokarem sprzed Pływalni Delfin o godz. 12:00, zbiórka i pakowanie 11:45.

Koszty całościowe to 540 zł minus startowe 150 zł pokryte ze środków własnych Klubu i dotacji UM w Chodzieży, ale tylko dla mieszkańców Chodzieży

Koszty zamawianego obiadu dla zawodników w sobotę pokryte zostaną przez firmę Solidne Auto Pana Krzysztofa Raniewicza przekazane na Fundację Delfinek (za co bardzo serdecznie dziękujemy!).

Reasumując koszty wyjazdu na zawodnika jak i rodzica to 390 zł płatne do piątku 31.03 na konto UKS. Prosimy o przygotowanie środków na kolację, która także zostanie zamówiona ( w hotelu cena niestety była zbyt droga).

 

 
Nasi finswimmerzy zdobyli najwięcej cennych punktów dla Powiatu Chodzieskiego z zawodach pływackich LZS.
Ivan Krasnokutski złoty medal na 25 m stylem dowolnym. Antonina Dudek medal srebrny na 50 m stylem dowolnym, Kamil Pietras srebrny medal na 100 m stylem dowolnym i brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym, Radosław Grabowski brązowy medal na 100 m stylem dowolnym i srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym. Sztafeta mikstowa klas V i VI srebrny medal w składzie Kornelia Bielecka, Amelia Hajduk, Ksawery Chałubek. Sztafeta mikstowa szkoły ponadpodstawowe złoty medal w składzie: Antonina Dudek, Kamil Pietras i Radosław Grabowski. Powiat sklasyfikowany został na drugiej pozycji.
II runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach zorganizowana została przez włoską federację FIPSAS w uroczym Lignano Sabbiadoro, w dniach 17-19 marca br.
W zawodach udział wzięło aż 726 zawodników z 128 klubów z 24 krajów, co jest nowym rekordem pod względem uczestników.
Chodzieskiego Delfinka, w związku z wysokimi kosztami udziału w zawodach rangi PŚ, reprezentowało tylko 8 zawodników.
Najlepiej spisały się nasze seniorki Viktoriia Krasnokutska jedyny brązowy medal zdobyty na dystansie 100 m IM (pod wodą z butlą i aparatem powietrznym), i Antonia Dudek czwarta na dystansie 50 i 100 m BF, gdzie zabrakło kilku setnych sekundy do medali.
Pozostali nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach:
Kamil Pietras 17, 30 i dwukrotnie 23
Radosław Grabowski 27, 19, 23, 20
Oskar Margol 28, 26, 24, 18
Maria Pietras 24, 26, 26, 28
Krzysztofa Dudek 10, 28, 13, 26
Ksawery Chałubek (najmłodszy uczestnik, który jeszcze ma 5 lat w juniorach) 29, 38, 37.
Nasza sztafeta mikstowa na 4x100 m BF zajęła wysokie 5 miejsce.
Klub sklasyfikowany został na wysokiej 17 pozycji na 128 klubów, nasze dwie seniorki na 5 pozycji wśród seniorek.
Dla większości naszych zawodników były to pierwsze starty w kategorii seniorów, a dla trojga z nich pierwsze w karierze i za pewne trema była ogromna.
Mamy nadzieję, że ten ważny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się już za niecałe dwa tygodnie w Gliwicach będzie także procentował w kolejnej rundzie PŚ, która pod koniec kwietnia odbędzie w Kłajpedzie na Litwie.
Nasi zawodnicy zwiedzili także przepiękną włoską Wenecję i odwiedzili malownicze jezioro Worthersee w Austrii
Nasze starty możliwe były tylko dzięki wsparciu Fundacji Delfinek pozyskanemu od sponsorów:
Spółce Jenox Chodzież
Kopalni Kruszyw Państwa Wiśniewskich
Komfort Budzyń Jana i Adama Kubackich
Firmie Pater,
Firmie Miel-Pol Leska Mielocha
a także niezastąpionych rodziców naszych zawodników za co wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
                                                                                                                                                                                                                   Trener Bartosz Smaruj
#pater
#jenoxchodziez
#komfortbudzyn
#kopalniekruszywwisniewscy
#MielPol
#FundacjaDelfinekChodziez
W dniach 11-12.03.2023 odbyły się pierwsze w tym roku zawody w Kościerzynie.
Klub reprezentowało 18 zawodników.
Wypracowali sobie 2 miejsce w klasyfikacji klubowej natomiast w klasyfikacji medalowej 1.
Najlepiej spisali się:
- Krastokutski Ivan
4 zlote medale
- Margowski Marcel
3 srebrne medale
- Chałubek Ksawery
4 złote medale
- Nowak Filip
2 złote medale, 1 srebrny
- Grabowski Radosław
2 brązowe medale, 1 srebrny
- Pietras Kamil
1 złoty medal, 2 srebrne i 1 brązowy
- Krasnokutska Viktoria
2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy
-Małachowska Kinga
3 złote medale
-Małachowska Julia
3 srebrne medale, 1 złoty
-Pietras Maria
3 złote medale
- Wendland Lena
3 brązowe medale
- Bielecka Kornelia
4 złote medale
- Hajduk Amelia
2 brązowe medale.
Sztafeta 4x50 SF JUNIOR MIKST w składzie Hajduk, Krastokutski, Wendland, Margowski ZŁOTY MEDAL
Sztafeta 4x50 SF OPEN w składzie Małachowska, Małachowska, Grabowski, Nowak również ZŁOTY MEDAL
Warto zaznaczyć, że na pierwszej zmianie w sztafecie 4x50 SF Julia Małachowska ustanowiła NOWY REKORD POLSKI SENIORÓW.
Najlepszymi zawodnikami wg kat.wiekowych zostali:
MAŁACHOWSKA JULIA- 1 miejsce
MAŁACHOWSKA KINGA- 2 miejsce
KRASNOKUTSKA VIKTORIA- 3 miejsce
PIETRAS MARIA- 2 miejsce
BIELECKA KORNELIA- 3 miejsce
KRASNOKUTSKI IVAN- 1 miejsce
CHAŁUBEK KSAWERY- 1 miejsce
NOWAK FILIP- 2 miejsce
Klub reprezentowali również: Helena Dudek, Daria Załachowska, Natalia Węgrzyn, Laura Raniewicz, Wiktoria Kasprzyk
Dziękujmy zawodnikom i sponsorom.
Delfinek Chodzież

Wyjazd ma MP do Gliwic

Planujemy udział w IV rundzie Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia br. w litewskiej Kłajpedzie.

Szacowane koszty udziału w zawodach wraz z transportem, noclegami ze śniadaniem, ubezpieczeniem i opłatami CMAS i startowymi to ok. 1200zł.

Wszystkie zainteresowane osoby udziałem w zawodach proszone są o przesłanie zgłoszeń z czterema dystansami na maila do dnia 7.04, z czego wybrana zostanie reprezentacja Klubu. Obowiązuje tabela dofinansowania z ostatnich zawodów na basenie 50-metrowym dla mieszkańców Chodzieży, tak więc na MP będzie dodatkowa motywacja :). 

Kilka medali w zawodach LZS
w Pływaniu

Wróciliśmy z brązowym medalem PŚ w Lignano Sabbiadoro (Włochy)

II miejsce w I rundzie KPP w Kościerzynie

Walne Zebranie sprawozdawcze UKS odbędzie się 27.04  I termin o godz.19:00 w salce klubowej, przy braku kworum II termin o godz. 19:15.
Decyzją Zarządu - Walne Zebranie z powodu wyjazdu na PŚ na Litwę przeniesione zostało na dzień 30.06 o godz. 19:00. Drugi termin to 19:15. 

 

 

Zebranie sprawozdawcze

Do dnia 21.03 zapraszamy do zapisów na Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się
w dniach 1-2.04 br. w Gliwicach.

Koszt całościowy 550 zł, z czego opłata startowa dla każdego zawodnika opłacona zostanie z Klubu.

(2 noclegi w Hotelu PRIME w Bytomiu wraz z dwoma śniadaniami i transportem).

Pomiędzy blokami zamówiony zostanie catering podobnie jak na kolację w piątek i sobotę ze względu na wysoką cenę kolacji w hotelu (45zł). Ceny posiłków zostaną jeszcze ustalone.

Zawody zostaną rozegrane w 3 blokach.

Jest szansa na pomoc z miasta i gminy, czekamy jednak na informacje (koszty wtedy ulegną obniżeniu dla mieszkańców Chodzieży i Gminy Chodzież).

Przypominamy, że MP są jednocześnie rundą Klubowego Pucharu Polski.

Serdecznie dziękujemy, że kolejny rok jesteście z nami! Środki z Fundacji Delfinek przeznaczone zostaną na wsparcie zawodników reprezentujących Klub na PŚ
 
Zapraszamy do sklepów i salonów naszych sponsorów:
 
 

Zapisy na MP do Gliwic

DZIĘKUJEMY 

Naszym sponsorom

Zapraszamy na darmowy 20-godzinny kurs nauki pływania od podstaw przeznaczony tylko dla mieszkańców Chodzieży.
Przewidywany start marzec 2023.
Grupa pełna - zapraszamy na kolejny kurs :)

NOWY KURS NAUKI PŁYWANIA
DLA Mieszkańców Chodzieży

Prosimy o przekazanie nam 1,5 %

Zapraszamy wszystkich chętnych z grup treningowych i Delfinków do zapisu na I rundę Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, który odbędzie się w dniach 11-12.03.2023 r. w Kościerzynie

Szczegóły zawodów znaleźć można w linku poniżej:

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2023/03_12_koscierzyna/komunikat.pdf

 

Całkowity koszt udziału w zawodach wyniesie 320 zł od osoby (nocleg z obiadokolacją i śniadaniem, opłata  startowa i transport samochodami osobowymi - proszę pamiętać o zgodzie rodzica na wyjazd i o badaniach)

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy z 4 konkurencjami oraz datą urodzenia do końca lutego br., po tym terminie zgłoszeń nie przyjmujemy.

 

W związku z nowym Zarządzeniem Burmistrza Miasta Chodzieży zmieniającym ceny opłat za basen oraz z podwyżką dla kadry instruktorsko-trenerskiej zmuszeni jesteśmy do podwyższenia składki członkowskiej od miesiąca lutego br.
dla poszczególnych grup uczestniczących w zajęciach Klubu:

- grupy treningowe - 280zł za m-c (plus 100 zł za obóz dochodzeniowy w ferie)

- grupy doskonalące i nauki pływania (180zł za m/c)

- grupa Masters 220 zł za m-c

- dorośli członkowie Klubu nie objęci zajęciami szkoleniowymi z Klubu 50 zł na rok

 

Prosimy także wszystkich zawodników grup treningowych i Delfinków o wpłatę
40 zł na licencję krajową Polskiego Związku Płetwonurkowania na rok 2023

 

Jednie grupa treningowa starsza zmieniony będzie miała harmonogram, ale to już będzie na grupie na FB.

zajęcia w ferie zimowe odbywają się ostałych porach

Jak co roku prosimy Was o przekazanie nam procenta od podatku
(od tego roku 1,5%). To nic nie kosztuje
Jak zawsze zebrane środki przekazujemy na sprzęt i nagrody dla zawodników.
Zapraszamy i serdecznie dziękujemy!

Zapisy na rundę  Pucharu Świata do Lignano Sabbiadoro (Włochy)

Zapisy na rundę Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbyć się ma w dniach 17-19.03 br.

Łączny koszt wyjazdu na zawodnika na pełny samochód 5-osobowy wynosić będzie 1840 zł (nocleg w Austrii z 16 na 17.03, 3 noclegi w Lignano z wyżywieniem, opłaty startowe i CMAS.

Zapisy na maila klubowego do dnia 25.02.2023 r.

Na dzień 16.02.2023 nie dostępne są żadne dofinansowania z Klubu.

Zapisy na I rundę Klubowego Pucharu Polski 

zmiany składek członkowskich

Delfinkowe Wyścigi Gwiazdkowe 2022 za nami!

 
Miło było Was zobaczyć w akcji! Do zobaczenia po Świętach. Pamiętajcie pływamy między świętami:)
Dziękujemy firmie Komplex za przepiękne medale oraz pyszne mandarynki.

Życzenia!

Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii

 

Kto jest zainteresowany zawodami koło Wiednia w Austrii (28. - 29. stycznia 2023)?
Koszt na osobę ok. 250 Euro.
Wstępne zgłoszenia na maila do 31.12.2022.
Kilka szczegółów poniżej:
Saturday lunch € 13.50 per person   13,5
Saturday dinner € 10.50 per person   10,5
Sunday lunch € 13.50 per person       13,5
Hotel x2  45     90
Sniadanie x2  9,5     19
Transport   Ch-ż-Wiedeń- Chodzież    80
Startowe         24
 

 

Zaczynamy w piątek 23.12.2022 r.

 

Podzielone na kategorie, klasa:

1-2 - 25m styl dowolny dziewcząt, chłopców

3-4 - 25 m styl dowolny dziewcząt, chłopców

5-6 - 50 m styl  dowolny dziewcząt, chłopców

7-8 - 50 m styl dowolny dziewcząt, chłopców

Grupa Delfinków:

100 m BF dziewcząt, chłopców

Grupy treningowe:

100 m BF i 100 m SF wg. kategorii wiekowych E-A dziewcząt, chłopców

Wystarczy przyjść, nie trzeba się nigdzie zapisywać :)

Przypominamy, że w tym dniu odbędą się tylko Wyścigi dla wszystkich grup Klubu.

Bezpłatnie i tylko dla członków Delfinek Chodzież

Zawody Mikołajkowe
na chodzieskim MOSIR za nami 

 
Nasi młodzi pływacy spisali się znakomicie worek ze złotymi medalami otworzyli Gabriel Bielecki i Marcel Margowski w konkurencji sztafet z rodzicami,
a indywidualnie medale zdobywali:
Barbara Pawlak
Julia Łuszczki
Aleksandra Szejnfeld
Gabriel Bielecki
Lena Wendland
Laura Frąckowiak
Krasnokutskiy Ivan
Koźlarek Adrian
Bielecka Kornelia
Hajduk Amelia
Grela Agata
Margowski Marcel
Butja Bartosz
Załachowska Daria
Wiktoria Kasprzyk
Chejnowska Alicja
Sobkowiak Konstanty
Żbikowski Jakub  
Gratulujemy i już zapraszamy na nasze Delfinkowe Wyścigi Gwiazdkowe.
 
                                                 Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

Jak co roku, środki zebrane z akcji 1% przeznaczone zostaną na sprzęt sportowy dla zawodników i nagrody na podsumowanie roku.

W tym roku zebraliśmy 3222,63 zł.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do rozliczenia się z nami w roku przyszłym.

PUCHAR POLSKI ZDOBYTY

W dniach 26-27 listopada w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski na krótkim basenie wraz z Finałem Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Chodzieskiego Delfinka reprezentowało łącznie 26 finswimmerów.
Nasze Delfinki wygrały klasyfikację medalową z 62 medalami z czego aż 36 było złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.
Najlepszy start odnotowała Antonina Dudek na dystansie 100 m BF ustanawiając z czasem 0:46,62 nowy rekord Polski juniorek B i seniorek.
Rewelacyjnie popłynęła także sztafeta kobiet (Antonina Dudek, Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Viktoriia Krasnokutska) na dystansie 4x50 m BF, uzyskując czas o 3 sek. lepszy od rekordu Polski na tym dystansie.
Najlepszymi zawodnikami rundy finałowej zostali:
Krzysztofa Dudek w kat. C dziewcząt, Kamil Pietras w kat. B juniorów, Antonina Dudek w kat. B juniorek i Kinga Małachowska w seniorkach.
Miejsce w trójce najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach z całego roku wywalczyli:
- Ivan Krasnokutskiy w kat. E chłopców - III miejsce
- Ksawery Chałubek w kat. D chłopców - III miejsce
- Marcin Humerczyk w kat. C chłopców - III miejsce
- Kamil Pietras w kat. B chłopców - I miejsce
- Radosław Grabowski w kat. B chłopców - II miejsce
- Filip Nowak w kat. seniorów - II miejsce
- Kornelia Bielecka w kat. D dziewcząt - III miejsce
- Krzysztofa Dudek w kat. C dziewcząt - II miejsce
- Antonina Dudek w kat. B dziewcząt - I miejsce
- Viktoriia Krasnokutska w kat. B dziewcząt II miejsce
- Julia Małachowska w kat. A - I miejsce
- Kinga Małachowska w kat. A - II miejsce
W klasyfikacji generalnej finału oraz całej edycji tegorocznej Pucharu Polski ,Delfinki zajęły pierwsze pierwsze miejsce z ogromną przewagą i są niepokonane od 2015 roku. Jest efekt ciężkiej pracy zawodników i całej kadry instruktorsko-trenerskiej (Bartosz Smaruj,
Maciej Jęsiek, Kinga Małachowska, Marek Kasperczak oraz Viktoriia Krasnokutska) oraz wsparcia w całym roku przez wielu sponsorów i Urząd Miasta w Chodzieży. W rundzie finałowej opłaty startowe zostały pokryte z dotacji UM w Chodzieży, a dodatkowo wsparła zawodników, w kosztownym i dalekim wyjeździe, firma Sommerzbi z Poznania, produkująca płyty akustyczne m.in. do obiektów sportowych za co serdecznie dziękujemy!

Sprzęt z akcji 1%

Wyjazd na Finał KPP i ZMP

W niedzielę 18.12 o godz. 17:00 w Restauracji Prima na Pływalni Delfin odbędzie się Sportowe Podsumowanie Roku. Zapraszamy wszystkich członków Klubu z wszystkich grup od nauki pływania do Mastersów oraz gości zaproszonych.

Bezpłatne zapisy potwierdzające uczestnictwo prosimy wysłać do dnia 6.12.2022 r. na maila klubowego.

 

Zapraszamy na podsumowanie sezonu

Piątek godz. 12:00 autokar na 29 osób sprzed pływalni (proszę pamiętać o wydrukowanych i podpisanych zgodach na wyjazd)
Hotel: Chata Staropolska Mszana
Noclegi z dwoma śniadaniami i dwoma kolacjami.
Obiad w sobotę na basenie.
W niedzielę po zawodach obiad pewnie gdzieś po drodze we własnym zakresie.
Łączne koszty na osobę wynoszą 680 zł z czego 180 zł będzie opłacone z Klubu ze środków własnych i dotacji UM. (zawodnicy jadący autokarem i śpiący w Chacie opłacają 500zł taj jak wcześniej ogłaszaliśmy).

Zapis na Zimowe MP
i Finał Klubowego Pucharu Polski

W dniach 28-30 października na poznańskich Termach Maltańskich, Polski Związek Płetwonurkowania zorganizował Złoty Finał Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach.  Do rywalizacji z 37 innymi klubami stanął UKS Delfinek Chodzież będący na pierwszej pozycji w rankingu PŚ po dwóch wcześniejszych rundach, w których uczestniczył (Lipsk (Niemcy) i Coral Springs (USA). Szesnastoosobowa reprezentacja chodzieskiego Klubu zdobyła łącznie 30 medali z czego 10 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych.

Medale dla Delfinka zdobywali:

Antonina Dudek: złoty na 50 i 100 m BF oraz 50 m SF, srebrny na 50 m AP

Viktoriia Krasnokutska: złoty na 100 i 200 m SF, srebrny na 50 m AP i 50 m SF

Radosław Grabowski: złoty na 200 m BF, srebrny na 50 m BF na 400 m BF i 100 m BF

Kinga Małachowska: srebrny na 50 m AP, 50 m SF i 50 m BF, brązowy na 100 m SF