Gratulujemy Viktoriia Krasnokutska medali Mistrzostw Ukrainy w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się
w ostrzeliwanym Kijowie. Trenująca z nami od ponad roku Viktoriia zdobyła dwa medale: złoty na 100 m IM (pod wodą z automatem i butlą) z nowym rekordem życiowym 0:38,61 oraz kwalifikacją na Mistrzostwa Europy Seniorów Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w połowie lipca na Węgrzech) srebrny w sztafecie 4x200 m SF także z nowym rekordem życiowym 1:32,51. Jesteśmy dumni z twojej postawy i wyników oraz, że możemy Tobie, także dzięki naszym sponsorom i ludziom dobrej woli, pomagać!

Zapisy na zawody Pucharu Polski w Chodzieży do dnia 4.06.2023 r.
Koszt 100 zł wpisowego na konto Fundacji Delfinek dla zawodników, którzy nie są zwolnieni z opłaty za osiągnięcia w roku poprzednim.

Viktoriia mistrzynią Ukrainy z limitem na ME seniorów

Zapisy na rundę Pucharu Polski
w Chodzieży

Seniorzy Delfinka najlepsi
na pucharze Świata na Litwie

 
W pierwszym dniu IV rundy Pucharu Świata rozgrywanej w litewskiej Kłajpedzie, finswimmerzy Delfinka Chodzież zdobyli łącznie 8 medali:
Antonina Dudek złoty na 50 m BF, brązowy na 400 m BF
Julia Małachowska srebrne na 50 m pod wodą i 50 m bi-fins
Kinga Małachowska brązowy na 50 m pod wodą
Viktoriia Krasnokutska brązowy na 100 m z butlą i aparatem (IM)
Radosław Grabowski brązowy na 400 m BF
Srebrny sztafetowa mikstowa 4x100 m BF płynąca w składzie: Radosław Grabowski, Antonina Dudek, Oskar Margol, Kinga Małachowska.
W drugim dniu Pucharu Świata na dystansie 100 m BF seniorek złoty medal zdobyła Antonina Dudek, srebrny medal na 100 m SF wywalczyła Viktoriia Krasnokutska.
Na dystansie 50 m SF kolejny srebrny medal zdobyła Kinga Małachowska, a brązowy jej siostra Julia Małachowska.
W konkurencji 200 m BF wśród kobiet kolejny brązowy medal zdobyła Antonina Dudek, a wśród mężczyzn piąte miejsce zajął Radosław Grabowski.
Wśród juniorek na 100 i 400 m BF wysokie, dwa czwarte miejsca zdobyła Krzysztofa Dudek, a na 200 m BF uplasowała się na szóstej pozycji.
Na zakończenie niedzielnych zmagań sztafeta kobiet w składzie: Antonina Dudek, Kinga Małachowska, Julia Małachowska i Viktoriia Krasnokutska zdobyła srebrny medal.
W klasyfikacji generalnej nasz klub sklasyfikowany został na trzeciej pozycji z wynikiem 1347 punktów.
W klasyfikacji seniorów zdobyliśmy pierwsze miejsce.
W klasyfikacji państw zdobyliśmy także trzecie miejsce
Chcielibyśmy bardzo podziękować i podkreślić, że wyjazd na tak kosztowne zawody, w celu obrony tytułu najlepszego Klubu na świecie, możliwy był dzięki wsparciu sponsorów Fundacji Delfinek:
Kopalnia Kruszyw Państwa Wiśniewskich
Firma Komfort z Budzynia
@Pater Salony okien i drzwi
oraz dzięki rodzicom startujących słabszych zawodników, którzy zdobywają cenne doświadczenie w zawodach międzynarodowych.
Dziękujemy także Dyrekcji I LO w Chodzieży za stwarzanie dobrych warunków dla uczniów.
Chodzież także reprezentowali: Kornelia Bielecka , Maria Pietras , Kamil Pietras , Ksawery Chałubek, Olga Strzępka i Marcin Humerczyk
 
Trener Bartosz Smaruj

Informacja dla rodziców po darmowym kursie nauki pływania

Zajęcia doskonalące dla dzieci po kursie z dotacji UM
w Chodzieży odbywać się będą jak dotychczas, do końca roku szkolnego.
Opłata miesięczna to 180 zł z wejściem na basen.
Za miesiąc maj będzie 90 zł.
Płatne na konto Fundacji Delfinek:
54 1140 2004 0000 3302 8341 0643
 
Zapraszamy we wtorek na kolejne zajęcia!
W dniach 1-2 kwietnia br. w Gliwicach zorganizowane zostały przez Polski Związek Płetwonurkowania Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. W zawodach udział wzięło prawie dwustu zawodników z 12 polskich klubów w tym 22 finswimmerów z chodzieskiego Delfinka.
Mistrzostwa rozegrano w trzech blokach startowych na dystansach do 50 m do 1500 m.
Nasi zawodnicy zdobyli łącznie dla Chodzieży 44 medale, z czego 17 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych, zajmując drugą pozycję w klasyfikacji medalowej mistrzostw.
Medale zdobyli:
Julia Małachowska w seniorkach złoty na 50 m SF, 100 m SF, 50 m BF
Kinga Małachowska w seniorkach złoty na 50 m pod wodą z nowym rekordem Polski seniorek 0:16,72, srebrny na 50 m i 100 m SF, brązowy na 50 m BF,
Filip Nowak w seniorach złoty medal na 50 m SF i 50 m pod wodą.
Antonina Dudek w seniorkach złoty medal na 100 m BF, srebrny na 50 m BF i 50 m AP, brązowy na 50 m SF.
Kamil Pietras w seniorach złoty na 800 i 1500 m SF, srebrny na 400 m SF i 400 m PW.
Aleksandra Chmielewska w kat. juniorek B złoty na 200 m BF i 400 m BF, w OPEN także na 200 m BF, srebrny na 50 m BF i 100 m BF oraz 400 m BF w OPEN.
Maria Pietras w kat. juniorek B brązowy na 50 m BF i 400 m BF
Olga Strzępka w kat. juniorek B złoty na 200 m SF, srebrny na 800 m SF, brązowy na 400 m SF
Krzysztofa Dudek w kat. juniorek C, srebrny na 50 m BF, 400 m BF, 100 m BF i 200 m BF
Kornelia Bielecka w kat. juniorek D złoty na 50 m SF, srebrny na 50 m BF, 400 m SF i 800 m SF
Węgrzyn Natalia w kat. juniorek D brązowy na 800 m SF i 200 m SF
Marcel Margowski w kat. juniorów D, srebrny na 50 i 200 m SF, brązowy na 100 m SF.
Marcin Humerczyk w kat. juniorów B, brązowy na 50 m BF.
W zawodach udział także wzięli: Laura Raniewicz, Wiktoria Kasprzyk, Jakub Żbikowski, Aleksander Sporysz, Amelia Hajduk oraz siostry bliźniaczki Lena i Oliwia Wendland.
Bardzo dobre starty także odnotowali trenujący zawodnicy z Ukrainy Viktoriia i Ivan Krasnokutski, oni jednak nie mogli zostać sklasyfikowani w mistrzostwach Polski.
Limity do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się w miesiącu lipcu na Węgrzech, uzyskali Julia Małachowska na dystansach: 50 m BF, 50 m SF i 100 m SF, Antonina Dudek na dystansie 50 m BF i 100 m BF, Kinga Małachowska i Filip Nowak na dystansie 50 m AP.
Sztafeta mikstowa Delfinka na dystansie 4x100 m SF w składzie: Kinga Małachowska, Kamil Pietras, Antonina Dudek i Filip Nowak zdobyła złoty medal.
Jednocześnie wyniki wszystkich naszych zawodników zaliczane były do drugiej rundy Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, ale na wyniki przyjdzie jeszcze poczekać.
Chcielibyśmy bardzo podziękować Państwu Annie i Miłoszowi Pietras i Państwu Aleksandrze i Grzegorzowi Strzępce, Krzysztofowi Raniewiczowi z Komisu Solidne Auto oraz Pani Danucie Wiśniewskiej z Kopalni Kruszyw Wiśniewscy i Fundacji Delfinek za wsparcie naszych zawodników. Siedem opłat startowych zostało pokryte z dotacji UM w Chodzieży dla mieszkańców Chodzieży.
Za cztery tygodnie czeka nas kolejny ważny sprawdzian w rundzie Pucharu Świata na Litwie.
Dziękujemy także całej kadrze instruktorsko-trenerskiej Maciejowi Jęśkowi, Kindze Małachowskiej, Markowi Kasperczakowi oraz Viktorii Krasnokutskiej za zaangażowanie i swój wkład w ciężki proces treningowy dla naszych zawodników.
Trener Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

Dziękujemy za wsparcie
i zachęcamy do otwarcia "Fajnego konta"
w Banku Spółdzielczym

Z medalami i limitami wróciliśmy z MP w Gliwicach

Zapisy na Puchar Świata do Kłajpedy - Litwa

Wyjazd  do Gliwic odbędzie się w najbliższy piątek autokarem sprzed Pływalni Delfin o godz. 12:00, zbiórka i pakowanie 11:45.

Koszty całościowe to 540 zł minus startowe 150 zł pokryte ze środków własnych Klubu i dotacji UM w Chodzieży, ale tylko dla mieszkańców Chodzieży

Koszty zamawianego obiadu dla zawodników w sobotę pokryte zostaną przez firmę Solidne Auto Pana Krzysztofa Raniewicza przekazane na Fundację Delfinek (za co bardzo serdecznie dziękujemy!).

Reasumując koszty wyjazdu na zawodnika jak i rodzica to 390 zł płatne do piątku 31.03 na konto UKS. Prosimy o przygotowanie środków na kolację, która także zostanie zamówiona ( w hotelu cena niestety była zbyt droga).

 

 
Nasi finswimmerzy zdobyli najwięcej cennych punktów dla Powiatu Chodzieskiego z zawodach pływackich LZS.
Ivan Krasnokutski złoty medal na 25 m stylem dowolnym. Antonina Dudek medal srebrny na 50 m stylem dowolnym, Kamil Pietras srebrny medal na 100 m stylem dowolnym i brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym, Radosław Grabowski brązowy medal na 100 m stylem dowolnym i srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym. Sztafeta mikstowa klas V i VI srebrny medal w składzie Kornelia Bielecka, Amelia Hajduk, Ksawery Chałubek. Sztafeta mikstowa szkoły ponadpodstawowe złoty medal w składzie: Antonina Dudek, Kamil Pietras i Radosław Grabowski. Powiat sklasyfikowany został na drugiej pozycji.
II runda Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach zorganizowana została przez włoską federację FIPSAS w uroczym Lignano Sabbiadoro, w dniach 17-19 marca br.
W zawodach udział wzięło aż 726 zawodników z 128 klubów z 24 krajów, co jest nowym rekordem pod względem uczestników.
Chodzieskiego Delfinka, w związku z wysokimi kosztami udziału w zawodach rangi PŚ, reprezentowało tylko 8 zawodników.
Najlepiej spisały się nasze seniorki Viktoriia Krasnokutska jedyny brązowy medal zdobyty na dystansie 100 m IM (pod wodą z butlą i aparatem powietrznym), i Antonia Dudek czwarta na dystansie 50 i 100 m BF, gdzie zabrakło kilku setnych sekundy do medali.
Pozostali nasi zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach:
Kamil Pietras 17, 30 i dwukrotnie 23
Radosław Grabowski 27, 19, 23, 20
Oskar Margol 28, 26, 24, 18
Maria Pietras 24, 26, 26, 28
Krzysztofa Dudek 10, 28, 13, 26
Ksawery Chałubek (najmłodszy uczestnik, który jeszcze ma 5 lat w juniorach) 29, 38, 37.
Nasza sztafeta mikstowa na 4x100 m BF zajęła wysokie 5 miejsce.
Klub sklasyfikowany został na wysokiej 17 pozycji na 128 klubów, nasze dwie seniorki na 5 pozycji wśród seniorek.
Dla większości naszych zawodników były to pierwsze starty w kategorii seniorów, a dla trojga z nich pierwsze w karierze i za pewne trema była ogromna.
Mamy nadzieję, że ten ważny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się już za niecałe dwa tygodnie w Gliwicach będzie także procentował w kolejnej rundzie PŚ, która pod koniec kwietnia odbędzie w Kłajpedzie na Litwie.
Nasi zawodnicy zwiedzili także przepiękną włoską Wenecję i odwiedzili malownicze jezioro Worthersee w Austrii
Nasze starty możliwe były tylko dzięki wsparciu Fundacji Delfinek pozyskanemu od sponsorów:
Spółce Jenox Chodzież
Kopalni Kruszyw Państwa Wiśniewskich
Komfort Budzyń Jana i Adama Kubackich
Firmie Pater,
Firmie Miel-Pol Leska Mielocha
a także niezastąpionych rodziców naszych zawodników za co wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
                                                                                                                                                                                                                   Trener Bartosz Smaruj
#pater
#jenoxchodziez
#komfortbudzyn
#kopalniekruszywwisniewscy
#MielPol
#FundacjaDelfinekChodziez
W dniach 11-12.03.2023 odbyły się pierwsze w tym roku zawody w Kościerzynie.
Klub reprezentowało 18 zawodników.
Wypracowali sobie 2 miejsce w klasyfikacji klubowej natomiast w klasyfikacji medalowej 1.
Najlepiej spisali się:
- Krastokutski Ivan
4 zlote medale
- Margowski Marcel
3 srebrne medale
- Chałubek Ksawery
4 złote medale
- Nowak Filip
2 złote medale, 1 srebrny
- Grabowski Radosław
2 brązowe medale, 1 srebrny
- Pietras Kamil
1 złoty medal, 2 srebrne i 1 brązowy
- Krasnokutska Viktoria
2 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy
-Małachowska Kinga
3 złote medale
-Małachowska Julia
3 srebrne medale, 1 złoty
-Pietras Maria
3 złote medale
- Wendland Lena
3 brązowe medale
- Bielecka Kornelia
4 złote medale
- Hajduk Amelia
2 brązowe medale.
Sztafeta 4x50 SF JUNIOR MIKST w składzie Hajduk, Krastokutski, Wendland, Margowski ZŁOTY MEDAL
Sztafeta 4x50 SF OPEN w składzie Małachowska, Małachowska, Grabowski, Nowak również ZŁOTY MEDAL
Warto zaznaczyć, że na pierwszej zmianie w sztafecie 4x50 SF Julia Małachowska ustanowiła NOWY REKORD POLSKI SENIORÓW.
Najlepszymi zawodnikami wg kat.wiekowych zostali:
MAŁACHOWSKA JULIA- 1 miejsce
MAŁACHOWSKA KINGA- 2 miejsce
KRASNOKUTSKA VIKTORIA- 3 miejsce
PIETRAS MARIA- 2 miejsce
BIELECKA KORNELIA- 3 miejsce
KRASNOKUTSKI IVAN- 1 miejsce
CHAŁUBEK KSAWERY- 1 miejsce
NOWAK FILIP- 2 miejsce
Klub reprezentowali również: Helena Dudek, Daria Załachowska, Natalia Węgrzyn, Laura Raniewicz, Wiktoria Kasprzyk
Dziękujmy zawodnikom i sponsorom.
Delfinek Chodzież

Wyjazd ma MP do Gliwic

Planujemy udział w IV rundzie Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia br. w litewskiej Kłajpedzie.

Szacowane koszty udziału w zawodach wraz z transportem, noclegami ze śniadaniem, ubezpieczeniem i opłatami CMAS i startowymi to ok. 1200zł.

Wszystkie zainteresowane osoby udziałem w zawodach proszone są o przesłanie zgłoszeń z czterema dystansami na maila do dnia 7.04, z czego wybrana zostanie reprezentacja Klubu. Obowiązuje tabela dofinansowania z ostatnich zawodów na basenie 50-metrowym dla mieszkańców Chodzieży, tak więc na MP będzie dodatkowa motywacja :). 

Kilka medali w zawodach LZS
w Pływaniu

Wróciliśmy z brązowym medalem PŚ w Lignano Sabbiadoro (Włochy)

II miejsce w I rundzie KPP w Kościerzynie

Walne Zebranie sprawozdawcze UKS odbędzie się 27.04  I termin o godz.19:00 w salce klubowej, przy braku kworum II termin o godz. 19:15.

 

 

Zebranie sprawozdawcze

Do dnia 21.03 zapraszamy do zapisów na Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach, które odbędą się
w dniach 1-2.04 br. w Gliwicach.

Koszt całościowy 550 zł, z czego opłata startowa dla każdego zawodnika opłacona zostanie z Klubu.

(2 noclegi w Hotelu PRIME w Bytomiu wraz z dwoma śniadaniami i transportem).

Pomiędzy blokami zamówiony zostanie catering podobnie jak na kolację w piątek i sobotę ze względu na wysoką cenę kolacji w hotelu (45zł). Ceny posiłków zostaną jeszcze ustalone.

Zawody zostaną rozegrane w 3 blokach.

Jest szansa na pomoc z miasta i gminy, czekamy jednak na informacje (koszty wtedy ulegną obniżeniu dla mieszkańców Chodzieży i Gminy Chodzież).

Przypominamy, że MP są jednocześnie rundą Klubowego Pucharu Polski.

Serdecznie dziękujemy, że kolejny rok jesteście z nami! Środki z Fundacji Delfinek przeznaczone zostaną na wsparcie zawodników reprezentujących Klub na PŚ
 
Zapraszamy do sklepów i salonów naszych sponsorów:
 
 

Zapisy na MP do Gliwic

DZIĘKUJEMY 
Naszym sponsorom

Zapraszamy na darmowy 20-godzinny kurs nauki pływania od podstaw przeznaczony tylko dla mieszkańców Chodzieży.
Przewidywany start marzec 2023.
Grupa pełna - zapraszamy na kolejny kurs :)

NOWY KURS NAUKI PŁYWANIA
DLA Mieszkańców Chodzieży

Prosimy o przekazanie nam 1,5 %

Zapraszamy wszystkich chętnych z grup treningowych i Delfinków do zapisu na I rundę Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, który odbędzie się w dniach 11-12.03.2023 r. w Kościerzynie

Szczegóły zawodów znaleźć można w linku poniżej:

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2023/03_12_koscierzyna/komunikat.pdf

 

Całkowity koszt udziału w zawodach wyniesie 320 zł od osoby (nocleg z obiadokolacją i śniadaniem, opłata  startowa i transport samochodami osobowymi - proszę pamiętać o zgodzie rodzica na wyjazd i o badaniach)

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy z 4 konkurencjami oraz datą urodzenia do końca lutego br., po tym terminie zgłoszeń nie przyjmujemy.

 

W związku z nowym Zarządzeniem Burmistrza Miasta Chodzieży zmieniającym ceny opłat za basen oraz z podwyżką dla kadry instruktorsko-trenerskiej zmuszeni jesteśmy do podwyższenia składki członkowskiej od miesiąca lutego br.
dla poszczególnych grup uczestniczących w zajęciach Klubu:

- grupy treningowe - 280zł za m-c (plus 100 zł za obóz dochodzeniowy w ferie)

- grupy doskonalące i nauki pływania (180zł za m/c)

- grupa Masters 220 zł za m-c

- dorośli członkowie Klubu nie objęci zajęciami szkoleniowymi z Klubu 50 zł na rok

 

Prosimy także wszystkich zawodników grup treningowych i Delfinków o wpłatę
40 zł na licencję krajową Polskiego Związku Płetwonurkowania na rok 2023

 

Jednie grupa treningowa starsza zmieniony będzie miała harmonogram, ale to już będzie na grupie na FB.

zajęcia w ferie zimowe odbywają się ostałych porach

Jak co roku prosimy Was o przekazanie nam procenta od podatku
(od tego roku 1,5%). To nic nie kosztuje
Jak zawsze zebrane środki przekazujemy na sprzęt i nagrody dla zawodników.
Zapraszamy i serdecznie dziękujemy!

Zapisy na rundę  Pucharu Świata do Lignano Sabbiadoro (Włochy)

Zapisy na rundę Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach, która odbyć się ma w dniach 17-19.03 br.

Łączny koszt wyjazdu na zawodnika na pełny samochód 5-osobowy wynosić będzie 1840 zł (nocleg w Austrii z 16 na 17.03, 3 noclegi w Lignano z wyżywieniem, opłaty startowe i CMAS.

Zapisy na maila klubowego do dnia 25.02.2023 r.

Na dzień 16.02.2023 nie dostępne są żadne dofinansowania z Klubu.

Zapisy na I rundę Klubowego Pucharu Polski 

zmiany składek członkowskich

Delfinkowe Wyścigi Gwiazdkowe 2022 za nami!

 
Miło było Was zobaczyć w akcji! Do zobaczenia po Świętach. Pamiętajcie pływamy między świętami:)
Dziękujemy firmie Komplex za przepiękne medale oraz pyszne mandarynki.

Życzenia!

Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii

 

Kto jest zainteresowany zawodami koło Wiednia w Austrii (28. - 29. stycznia 2023)?
Koszt na osobę ok. 250 Euro.
Wstępne zgłoszenia na maila do 31.12.2022.
Kilka szczegółów poniżej:
Saturday lunch € 13.50 per person   13,5
Saturday dinner € 10.50 per person   10,5
Sunday lunch € 13.50 per person       13,5
Hotel x2  45     90
Sniadanie x2  9,5     19
Transport   Ch-ż-Wiedeń- Chodzież    80
Startowe         24
 

 

Zaczynamy w piątek 23.12.2022 r.

 

Podzielone na kategorie, klasa:

1-2 - 25m styl dowolny dziewcząt, chłopców

3-4 - 25 m styl dowolny dziewcząt, chłopców

5-6 - 50 m styl  dowolny dziewcząt, chłopców

7-8 - 50 m styl dowolny dziewcząt, chłopców

Grupa Delfinków:

100 m BF dziewcząt, chłopców

Grupy treningowe:

100 m BF i 100 m SF wg. kategorii wiekowych E-A dziewcząt, chłopców

Wystarczy przyjść, nie trzeba się nigdzie zapisywać :)

Przypominamy, że w tym dniu odbędą się tylko Wyścigi dla wszystkich grup Klubu.

Bezpłatnie i tylko dla członków Delfinek Chodzież

Zawody Mikołajkowe
na chodzieskim MOSIR za nami 

 
Nasi młodzi pływacy spisali się znakomicie worek ze złotymi medalami otworzyli Gabriel Bielecki i Marcel Margowski w konkurencji sztafet z rodzicami,
a indywidualnie medale zdobywali:
Barbara Pawlak
Julia Łuszczki
Aleksandra Szejnfeld
Gabriel Bielecki
Lena Wendland
Laura Frąckowiak
Krasnokutskiy Ivan
Koźlarek Adrian
Bielecka Kornelia
Hajduk Amelia
Grela Agata
Margowski Marcel
Butja Bartosz
Załachowska Daria
Wiktoria Kasprzyk
Chejnowska Alicja
Sobkowiak Konstanty
Żbikowski Jakub  
Gratulujemy i już zapraszamy na nasze Delfinkowe Wyścigi Gwiazdkowe.
 
                                                 Trener UKS Delfinek Chodzież Bartosz Smaruj

Jak co roku, środki zebrane z akcji 1% przeznaczone zostaną na sprzęt sportowy dla zawodników i nagrody na podsumowanie roku.

W tym roku zebraliśmy 3222,63 zł.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do rozliczenia się z nami w roku przyszłym.

PUCHAR POLSKI ZDOBYTY

W dniach 26-27 listopada w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski na krótkim basenie wraz z Finałem Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Chodzieskiego Delfinka reprezentowało łącznie 26 finswimmerów.
Nasze Delfinki wygrały klasyfikację medalową z 62 medalami z czego aż 36 było złotych, 14 srebrnych i 12 brązowych.
Najlepszy start odnotowała Antonina Dudek na dystansie 100 m BF ustanawiając z czasem 0:46,62 nowy rekord Polski juniorek B i seniorek.
Rewelacyjnie popłynęła także sztafeta kobiet (Antonina Dudek, Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Viktoriia Krasnokutska) na dystansie 4x50 m BF, uzyskując czas o 3 sek. lepszy od rekordu Polski na tym dystansie.
Najlepszymi zawodnikami rundy finałowej zostali:
Krzysztofa Dudek w kat. C dziewcząt, Kamil Pietras w kat. B juniorów, Antonina Dudek w kat. B juniorek i Kinga Małachowska w seniorkach.
Miejsce w trójce najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach z całego roku wywalczyli:
- Ivan Krasnokutskiy w kat. E chłopców - III miejsce
- Ksawery Chałubek w kat. D chłopców - III miejsce
- Marcin Humerczyk w kat. C chłopców - III miejsce
- Kamil Pietras w kat. B chłopców - I miejsce
- Radosław Grabowski w kat. B chłopców - II miejsce
- Filip Nowak w kat. seniorów - II miejsce
- Kornelia Bielecka w kat. D dziewcząt - III miejsce
- Krzysztofa Dudek w kat. C dziewcząt - II miejsce
- Antonina Dudek w kat. B dziewcząt - I miejsce
- Viktoriia Krasnokutska w kat. B dziewcząt II miejsce
- Julia Małachowska w kat. A - I miejsce
- Kinga Małachowska w kat. A - II miejsce
W klasyfikacji generalnej finału oraz całej edycji tegorocznej Pucharu Polski ,Delfinki zajęły pierwsze pierwsze miejsce z ogromną przewagą i są niepokonane od 2015 roku. Jest efekt ciężkiej pracy zawodników i całej kadry instruktorsko-trenerskiej (Bartosz Smaruj,
Maciej Jęsiek, Kinga Małachowska, Marek Kasperczak oraz Viktoriia Krasnokutska) oraz wsparcia w całym roku przez wielu sponsorów i Urząd Miasta w Chodzieży. W rundzie finałowej opłaty startowe zostały pokryte z dotacji UM w Chodzieży, a dodatkowo wsparła zawodników, w kosztownym i dalekim wyjeździe, firma Sommerzbi z Poznania, produkująca płyty akustyczne m.in. do obiektów sportowych za co serdecznie dziękujemy!

Sprzęt z akcji 1%

Wyjazd na Finał KPP i ZMP

W niedzielę 18.12 o godz. 17:00 w Restauracji Prima na Pływalni Delfin odbędzie się Sportowe Podsumowanie Roku. Zapraszamy wszystkich członków Klubu z wszystkich grup od nauki pływania do Mastersów oraz gości zaproszonych.

Bezpłatne zapisy potwierdzające uczestnictwo prosimy wysłać do dnia 6.12.2022 r. na maila klubowego.

 

Zapraszamy na podsumowanie sezonu

Piątek godz. 12:00 autokar na 29 osób sprzed pływalni (proszę pamiętać o wydrukowanych i podpisanych zgodach na wyjazd)
Hotel: Chata Staropolska Mszana
Noclegi z dwoma śniadaniami i dwoma kolacjami.
Obiad w sobotę na basenie.
W niedzielę po zawodach obiad pewnie gdzieś po drodze we własnym zakresie.
Łączne koszty na osobę wynoszą 680 zł z czego 180 zł będzie opłacone z Klubu ze środków własnych i dotacji UM. (zawodnicy jadący autokarem i śpiący w Chacie opłacają 500zł taj jak wcześniej ogłaszaliśmy).

Zapis na Zimowe MP
i Finał Klubowego Pucharu Polski